Marsz dla Życia i Rodziny 2018: POLSKA RODZINĄ SILNA – Warszawa [patronat]

Marsz dla Życia i Rodziny 2018: POLSKA RODZINĄ SILNA – Warszawa [patronat]

6 czerwca, 2018 Wyłącz przez mateo

Marsz dla Życia i Rodziny 2018Warszawski Marsz dla Życia i Rodziny 2018 ruszy już 10 czerwca 2018 pod hasłem: POLSKA RODZINĄ SILNA – 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI. Tym razem rodziny i nie tylko, przejdą na pl. Zamkowy. 

 

“Zapraszamy całe rodziny z dziećmi, osoby starsze, duchownych i wszystkie osoby, które pragną publicznie dać wyraz troski o każde ludzkie życie i umocnienie polskich rodzin. Jak zwykle będzie dużo atrakcji oraz wspaniała, radosna i rodzinna atmosfera.” – zapowiadają organizatorzy.

 

W tym roku warszawski Marsz przejdzie z pl. Trzech Krzyży, Traktem Królewskim na Pl. Zamkowy. Zanim wyruszą – w Dolnym Kościele św. Aleksandra zostanie odprawiona Msza Święta. Chrześcijańskie Granie jest partnerem tego wydarzenia.

 

W czasie Marszu wyrazimy wdzięczność poprzednim pokoleniom Polaków za przechowanie i przekazanie wiary, polskiej kultury i tradycji, co przyczyniło się do odrodzenia Polski po 120 latach niewoli.

 

Jednocześnie Marsz będzie wyrażał oczekiwanie wobec władz publicznych, budowania przyszłości kraju na prawie do życia każdego człowieka, w tym nienarodzonego oraz prawach rodziny.

 

Będziemy się domagać od rządzących uchwalenia prawa chroniącego życie nienarodzonych oraz wypowiedzenia tzw. Konwencji Stambulskiej, uderzającej w rodzinę.

Marsz dla Życia i Rodziny

SŁOICZEK DLA CHYLICZEK

Podczas Marszu przeprowadzona zostanie zbiórkę pieniędzy dla podopiecznych Domu Samotnej Matki im. Teresy Strzembosz w Chyliczkach k. Konstancina. Fundusze będą zbierane na „wyprawki” dla mam – podopiecznych domu, które podejmują trud samodzielnej opieki nad swoimi dziećmi.

 

Chociaż finał zbiórki odbędzie się w czasie Marszu dla Życia i Rodziny w Warszawie, pieniądze dla DSM w Chyliczkach będzie można wpłacać już wcześniej przelewem na specjalne konto bankowe