Tak na Serio 2018 – rusza kolejny tydzień dla małżeństw!

Tak na Serio 2018 – rusza kolejny tydzień dla małżeństw!

16 maja, 2018 Wyłącz przez mateo

TAK NA SERIO 2018

20 maja 2018 rusza ogólnopolski tydzień modlitw za powołanych do małżeństwa. W Warszawie z tej okazji odbędzie się 5. edycja spotkań Tak na Serio 2018. W tym roku będziemy rozmawiać o tym, jak być lepszym dla naszej drugiej połowy, poruszymy temat naprotechnologii, a także porozmawiamy o trudnościach w związku. Chrześcijańskie Granie objęło inicjatywę patronatem.

 

Spotkania rozpoczynają się 20 maja w dniu Uroczystości Zesłania Ducha Świętego i potrwają do 27 maja – Uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Organizatorzy ten szczególny czas postanowili poświęcić wszystkim tym, którzy na serio myślą o małżeństwie. Spotkania przeznaczone są głównie dla narzeczonych i małżonków, ale w programie TnS każdy, kto szuka swojego powołania oraz odpowiedzi na nurtujące go pytania, znajdzie coś dla siebie.

 

W ramach projektu zostały przewidziane konferencje tematyczne. Podczas nich zostaną poruszone między innymi tematy takie jak: rola żony i męża w budowaniu trwałej i szczęśliwej relacji małżeńskiej, naturalne metody leczenia zaburzeń płodności, kryzys w relacji i droga wyjścia z niego. Dowiemy się także jak owocnie przeżyć okres narzeczeństwa. Oprócz konferencji przewidziane są również warsztaty dla par, odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i błogosławieństwo narzeczonych.

POLECAMY TEŻ: Antonina Krzysztoń zagra koncert na rzecz Debiutów 2018! (26 maja)

 

Spotkania Tak na Serio odbywają się każdego dnia (z wyjątkiem wtorku) od niedzieli 20 do niedzieli 27 maja włącznie w warszawskiej parafii NMP Matki Zbawiciela przy ul. Olimpijskiej 82/84.

 

Każda konferencja zostanie poprzedzona Mszą Świętą, podczas których będziemy modlić się między innymi za małżonków, narzeczonych, kobiety, mężczyzn, a także wszystkie osoby żyjące w niesakramentalnych związkach. Spotkaniom towarzyszyć będą świadectwa małżeństw oraz zakochanych z różnym stażem, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach w budowaniu relacji NA SERIO na różnych etapach związku.

 

W dniu 26 maja odbędą się specjalne warsztaty dla par, na które – ze względu na ograniczoną liczbę miejsc – należy wysłać swoje zgłoszenie drogą mailową: taknaserio@gmail.com. Pozostałe spotkania mają charakter otwarty.
Więcej informacji na temat wydarzenia na www.taknaserio.com, a także na facebookowym profilu Tak na Serio.

 

Patronat nad inicjatywą sprawują między innymi: Kardynał Kazimierz Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski, Rada ds. Rodziny Konferencji Episkopatu, a także ks. Józef Figiel – Prowincjał Prowincji Polskiej Towarzystwa Boskiego Zbawiciela.