Marsz dla Życia i Rodziny 2017 – Polska

Marsz dla Życia i Rodziny 2017 – Polska

8 maja, 2017 Wyłącz przez mateo

Marsz dla Życia i Rodziny 2017

Już 11 czerwca 2017 (albo wcześniej) ulicami Warszawy oraz wielu innych miast w Polsce przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. W tym roku odbędzie się on pod hasłem “Czas na rodzinę”.  Dziesiątki tysięcy ludzi będzie świętowało. Znajdź swoje miasto na www.marsz.org.

 

Marsze dla Życia i Rodziny są manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego. Imprezę wyróżnia jej afirmatywny charakter, ponieważ Marsze to przede wszystkim święto rodzin, stanowiące okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny.

 

To również sposobność, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości. Uczestniczą w nich przede wszystkim młode rodziny z dziećmi, ale także różnego rodzaju ruchy i stowarzyszenia. W minionych latach do udziału w wydarzeniu zachęcały znane i cenione osoby, m.in.: Marzena Nykiel, prof. Jan Żaryn, Przemysław Babiarz czy Krzysztof Ziemiec.

 

Wszystkich Państwa, którym bliskie są wartości małżeństwa i rodziny oraz ochrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tej radosnej manifestacji. Poniżej znajdziecie konkretne informacje o wybranych Marszach:

 

Marsz dla Życia i Rodziny 2017 w Warszawie (11 czerwca)

czas: 12.45 – 16.00

start:  pomnik Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu, potem od 14.00 piknik w Parku Kazimierzowskim (ul. Browarna)

 

Odbędzie się już po raz 12, przejdziemy pod hasłem Czas na rodzinę. Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę, że rodzina jest naszym największym skarbem, że należy o nią dbać, szanować i poświęcać jej dużo czasu. Zapraszamy rodziny z dziećmi, babcie i dziadków, narzeczonych, osoby poszukujące swojej drugiej połówki, które czują, że to już czas na założenie rodziny. Pokażmy jak jest dużo Warszawiaków dla których życie i rodzina są największą wartością!

 

W tym roku po raz pierwszy uczestnicy Marszu będą mogli pomóc podopiecznym Domu Samotnej Matki w Chyliczkach pod Warszawą, który prowadzą Siostry Matki Bożej Miłosierdzia. Na ten cel zostanie przeprowadzona zbiórka publiczna. Dom potrzebuje dużego wsparcia, będziemy wdzięczni za każdą przekazaną złotówkę. Każdy kto przyłączy się do zbiórki pomoże ratować życie ponieważ schronienie w tym Domu znajdują kobiety i ich dzieci, które doświadczyły przemocy, a wiele z nich musiało uciekać ponieważ były zmuszane przez najbliższych do aborcji. Pomóżmy im wspólnie stworzyć jak najlepsze warunki do życia, a dzieciom dać choć namiastkę szczęśliwego dzieciństwa.

 

Marsz dla Życia i Rodziny 2017 w Krakowie (21 maja)

 

Marsz wyruszy 21 maja 2017 o godz. 10:00 z Placu Matejki i przejdzie trasą: Plac Matejki – przecięcie ul. Basztowej – ul. Floriańska – Rynek Główny – ul. Wiślna – Planty Piłsudskiego – przecięcie Alei Trzech Wieszczów – Aleja 3 Maja.

 

Już po raz piąty ulicami Krakowa przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Jego uczestnicy zamanifestują przywiązanie do rodziny i poszanowania życia każdej osoby od poczęcia do naturalnej śmierci. W latach ubiegłych towarzyszyło nam kilka tysięcy osób. Rodzina jest tą szczególną, a zarazem fundamentalną wspólnotą miłości i życia, na której opierają się wszystkie inne wspólnoty i społeczeństwa”. (św. Jan Paweł II).

 

Po zakończeniu marszu odbędzie się piknik rodzinny w Parku im. Henryka Jordana, w ramach którego przygotowano cały szereg atrakcji. Przy tej okazji swoje świadectwa dadzą osoby zaangażowane w ruch pro-life, harcerze, przedstawiciele organizacji i rodzin zakonnych, zajmujących się opieką nad dziećmi i młodzieżą. W ramach pikniku przewidywany jest koncert Joszko Brody z dziećmi pod tytułem : „Dzieci z Brodą” oraz występ orkiestry muzyki szkockiej.

 

Marsz dla Życia i Rodziny 2017 w Katowicach (11 czerwca)

 

Msza św / 10:30: Archikatedra Chrystusa Króla w Katowicach

Start / 11:45:  Plac przed Katedrą Chrystusa Króla w Katowicach

Finał: Park Kościuszki w Katowicach – Łąka Koncertowa

 

Marsz dla Życia i Rodziny w Katowicach obywa się od 2012 r. W tym roku będzie jego szósta odsłona. Za udzielenie patronatu honorowego dziękujemy Jego Ekscelencji księdzu Arcybiskupowi Wiktorowi Skworcowi – Metropolicie Katowickiemu oraz Panu Marcinowi Krupie – Prezydentowi miasta Katowice.

Tegoroczny Marsz odbędzie się pod patronatem medialnym  tygodnika”Gość Niedzielny”, Radia eM oraz telewizji TVS. Partnerem organizacyjnym wydarzenia jest Miasto Katowice.

 

Program wydarzeń

godz.  10.30             Msza Święta w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach
w intencji poszanowania dla życia i rodziny oraz uczestników
Marszu.

godz. 11.30-11.45    Zbiórka uczestników Marszu przed Archikatedrą Chrystusa
Króla w Katowicach (dotyczy tych którzy nie będą uczestniczyć we
Mszy Św.).

godz.  11.45-12.30       Rozpoczęcie Marszu – przejście ulicami Wita Stwosza, przez
Plac Miarki i ulicą Kościuszki do Katowickiego Parku
Kościuszki.

godz.  12.30-13.00      Zakończenie Marszu (Łąka Koncertowa w Katowickim Parku
Kościuszki).

godz. 13.00-15.30   Piknik Rodzinny w Katowickim Parku Kościuszki – Łąka
Koncertowa (za Restauracją Patio Park)
– koncerty zespołów muzycznych i inne atrakcje dla dzieci
i dorosłych).

 

Więcej znajdziecie na stronie www.marsz.org