Feniks 2018 dla płyty “Decalogue / Dekalog” – album na światowym poziomie!

Feniks 2018 dla płyty “Decalogue / Dekalog” – album na światowym poziomie!

16 kwietnia, 2018 Wyłącz przez mateo

Decalogue - Dekalog CDTargi Wydawców Katolickich to nie tylko książki. Po raz kolejny została przyznana także nagroda Feniks 2018 w kategorii: muzyka chrześcijańska – muzyka nowoczesna. Tym razem otrzymał ją rewelacyjny album “Decalogue / Dekalog”. Gratulujemy!

 

“Wybaczcie, że trochę tak „przemknąłem” po utworach tej płyty. Po prostu – nie ma co pisać, słuchać trzeba! W moich słuchawkach zagości na pewno na długo. I będzie tam wracała przez lata.” – piszemy w naszej recenzji: Decalogue / Dekalog – płyta na światowym poziomie! [recenzja]

 

Projekt niezwykły, projekt międzynarodowy, 10 przykazań Bożych w dziesięciu różnych, muzycznych smakach. na krążku m.in. Pospieszalski Marcin, Kelly Paddy, Al. Bano, Lorenc Michał, Luxtorpeda, Levi Sakala, Maleo i inni.

 

Decalogue / Dekalog - Luxtorpeda

fot: Łukasz Pietrzak / Pomoc Kościołowi w Potrzebie – mat. prasowe

 

Pomysłodawcom: Radkowi Grabowskiemu oraz Marcinowi Pospieszalskiemu udało się stworzyć dzieło różnorodne i na światowym poziomie. Płytę bez wstydu można puszczać w rozgłośniach na całym świecie. Dzieło miało być prawdziwie uniwersalne, dlatego też większość piosenek jest w języku angielskim (choć pojawia się też włoski, polski i inne). Nawet Luxtorpeda nagrała specjalnie utwór “Siódme / Seventh” w języku angielskim.

 

„Potrzeba dziś na nowo przypominać współczesnemu człowiekowi o niezmiennych prawach które ukształtowały naszą cywilizację, pozostają aktualne mimo upływu tysięcy lat od momentu wręczenia ich przez Stwórcę człowiekowi.” – piszą twórcy w Przesłaniu, które ten album niesie.

 

KUP TERAZ ALBUM “DECALOGUE / DEKALOG” >>>

 

 

Feniks to doroczna nagroda Stowarzyszenia Wydawców Katolickich mająca za cel promowanie i wyróżnienie wartościowych publikacji, które pozytywnie ukazują wartości chrześcijańskie. Nagroda jest przyznawana od 1999 roku w wielu kategoriach, a od 4 lat także albumom współczesnej muzyki chrześcijańskiej.