Premiera: Gospel Joy z płytą “Napełniaj”

Premiera: Gospel Joy z płytą “Napełniaj”

20 listopada, 2017 Wyłącz przez mateo

Gospel Joy“Dzień, na który czekaliśmy tak długo, wreszcie nadszedł! Bogu najwyższemu niech będzie chwała!!! ” Długo oczekiwany krążek poznańskiego Gospel Joy ujrzał światło dzienne. Od 17 listopada możecie kupić płytę “Napełniaj” z gościnnym udziałem m.in. Natalii Niemen.

 

“Lata oczekiwań i spełnione marzenia, bo świętujemy podwójnie – pojawienie się albumu przy jednoczesnym jubileuszu 20 lat Gospel Joy. Serce dosłownie skacze kiedy zdamy sobie sprawę, jak Bóg nam błogosławi, jak nas strzeże, jak otwiera nam nowe drzwi i przede wszystkim jak otwiera serca kolejnym osobom na Jego działanie”– mówi Agnieszka Górska – Tomaszewska, liderka zespołu.

 

W albumie znalazło się 11 utworów, w tym dziesięć w języku polskim (!!!), jeden po angielsku oraz bonus. Ich autorami są Agnieszka Górska -Tomaszewska, Przemysław Tadla, Tim Ball, Tyree Morris, Kerroy Williams oraz Corey Butler. Płyta została objęta patronatem Chrześcijańskiego Grania.

Zobacz też: Gospel Rain – W Tobie jest życie – z płyty OGIEŃ [teledysk]

 

Wśród gości zaproszonych do realizacji najnowszego albumu Gospel Joy, będzie można usłyszeć Natalię Niemien. Ta obdarzona przepięknym głosem wokalistka zaśpiewała, miedzy innymi, utwór „Napełniaj mnie” autorstwa Coreya Butlera. Zobacz:

 

Gospel Joy jako jedyny polski chór gospel występował w USA, Kanadzie, a także na prestiżowym Festiwalu Gospel w Amsterdamie. Chór ma na swoim koncie występy z gwiazdami muzyki, takimi jak, Mietek Szcześniak, Sylwia Grzeszczak, Brian Fentress, Natalia Niemen, Mate.O, Natalia Kukulska, a także raperami Mezo i Liber. Występowali jako support na jedynym koncercie w Polsce Kirka Franklina.

 

„Pomysł na kolejny album pojawił się już dobre 4-5 lat temu. Od tego czasu zmieniała się koncepcja, repertuar a pomysły się wyprzedzały szybciej, niż byliśmy w stanie na nie zareagować. Ciągle jednak coś się nie składało, a my… cóż, dużo śpiewaliśmy i czekaliśmy na odpowiedź, co robić. Ta odpowiedź przyszła, a raczej powaliła nas, w postaci niezwykłego, utalentowanego producenta, kanadyjskiego muzyka, aranżera i pianisty – Corey’a Butler’a! Repertuar jest bardzo zróżnicowany, mamy autorów polskich i zagranicznych, utwory podniosłe i liryczne oraz takie, które stawiają na nogi.” – Agnieszka Górska – Tomaszewska

Gospel Joy - Napełniaj

za: mat. prasowe