Chcesz się sprawdzić? Ostatnie chwile na zgłoszenie się do Przeglądu Chrześcijańskie Granie 2017

Chcesz się sprawdzić? Ostatnie chwile na zgłoszenie się do Przeglądu Chrześcijańskie Granie 2017

10 października, 2017 Wyłącz przez mateo

Przegląd Chrześcijańskie Granie

Zwycięzcy Przeglądu Chrześcijańskie Granie 2017 odbiorą nagrody na dużej scenie podczas 7.Festiwalu Chrześcijańskie Granie 26 listopada 2017 na Arenie Ursynów w Warszawie. Zostały jeszcze ostatnie dni na zgłoszenie!

 

Już 28 października 2017 w Centrum Kultury Dobre Miejsce w Warszawie, odbędzie się 10 edycja Przeglądu Chrześcijańskie Granie. Do udziału w Przeglądzie zaproszone są dzieci i dorośli, działający w ramach wspólnot, domów kultury, przy parafiach, przedszkolach, szkołach oraz całe rodziny, zarówno z Mazowsza jak i z całej Polski.

 

Przewodniczący Jury tegorocznego Przeglądu – ks. dr hab. Prof. Andrzej Filaber, zaznacza iż „Ten, kolejny już przegląd amatorskich zespołów, choć nazwa wskazuje na konkurs, ma na celu przede wszystkim spotkanie ludzi, którzy w różnych miejscach realizują te same cele. Dzieci i młodzież uczą się współpracy w harmonii, chcą śpiewać na Chwałę Pana Boga. Należy w tym miejscu podkreślić, że potrafią przeznaczać swój czas wolny na kulturę wyższą, służącą także rozwojowi duchowemu. Istnieje tu oczywiście element rywalizacji konkursowej, ale samo spotkanie z innymi młodymi ludźmi o podobnych celach utwierdza uczestników w przekonaniu że nie są osamotnieni w tym co robią.”

 

Przegląd Chrześcijańskie Granie 2017UWAGA! ZAPISY WYDŁUŻONE!!  Zapisać można się do 16 października 2017 (do 23.59), wyłącznie za pomocą specjalnego formularza zgłoszeniowego (do pobrania na www.dobremiejsce.org lub poprzez e-mail: biuro@dobremiejsce.eu).

 

Przegląd będzie miał miejsce 28 października 2017 w godzinach 10:00-16:00 w CK Dobre Miejsce przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie. Ogłoszenie harmonogramu przesłuchań 14 października.

 

Uczestnicy występować mogą w trzech kategoriach:
Zespoły i schole (co najmniej 5 osób)
I. Dzieci z przedszkola do III klasy szkoły podstawowej
II. Dzieci z klas od IV i młodzież gimnazjalna
III. Kategoria starszej młodzieży

 

W jury X Przeglądu Chrześcijańskie Granie 2017 oprócz ks. prof. dr hab. Andrzeja Filabera zasiądą także dr hab. Zofia Konaszkiewicz, Małgorzata Hutek – wokalistka, absolwentka Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach oraz prezes fundacji Chrześcijańskie Granie Michał Guzek.

 

Najlepszym wykonawcom Jury przyzna nagrody i wyróżnienia, które zostaną wręczone podczas 7.Festiwalu Chrześcijańskie Granie w Warszawie.

 

– “Chcemy przez to podkreślić, że dla rozwoju muzyki chrześcijańskiej ważne są nie tylko duże wydarzenia takiej jak nasze, ale także przeglądy sceny amatorskiej. To często tam rodzą się pasje i talenty, które owocują w przyszłości zespołami na miarę Gospel Rain czy też TGD” – mówi Mateusz Stolarski z fundacji Chrześcijańskie Granie.

 

Podczas Festiwalu usłyszymy takie gwiazdy jak Gospel Rain, StronaB, Arkadio, BeU, Muode Koty, Tomek Jasinski Music oraz Play&Pray. Wiecej informacji i bilety znajdziemy na www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl

Festiwal Chrześcijańskie Granie 2017

 

tekst: Małgorzata Abramowicz

foto: mat.prasowe / na fot: Promyczki Dobra – Laureat Przeglądu Chrześcijańskie Granie 2015 – podczas występu laureatów na Koncercie Debiuty 2015