Dzień Papieski 2017: Gospel Rain zagra w Świątyni Opatrzności Bożej – 8 października (Warszawa)

Dzień Papieski 2017: Gospel Rain zagra w Świątyni Opatrzności Bożej – 8 października (Warszawa)

3 października, 2017 Wyłącz przez mateo

Dzień Papieski 2017 - Gospel Rain

Dzień Papieski 2017 już 8 października. W Warszawie na niezwykły koncert „Idźmy naprzód z nadzieją” zaprasza Gospel Rain i wyjątkowi goście. Wraz znimi na scenie pojawią się wspaniali soliści: Halina Frąckowiak, Natalia Kukulska, Kasia Dereń, Krzysztof Cugowski, Andrzej Lampert oraz Krzysztof Iwaneczko.

 

Koncert transmitowany będzie na żywo w TVP 1!  Start już w najbliższą niedzielę 8 października 2017 roku o godz. 15.50 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

 

W repertuarze koncertu znajdą się w większości utwory zespołu Gospel Rain. Nie zabraknie także dobrze znanych utworów zaproszonych artystów, w nowych aranżacjach Grzegorza Głucha – lidera zespołu Gospel Rain, kompozytora i aranżera, producenta muzycznego koncertu, wzbogaconych o orkiestrę smyczkową pod batutą Michała Ostrowskiego. Zobacz też: Koncert GOSPEL RAIN na 7. Festiwalu Chrześcijańskie Granie (26 listopada 2017)

 

Część muzyczna oraz wykonywane utwory będą nawiązywały tematycznie do hasła tegorocznego Dnia Papieskiego. Będą mówiły o nadziei, budowanej na wierze i miłości do Boga Ojca i bliźniego, a także o wartościach, pomagających nam wzrastać. To będzie czas naprawdę niezwykłych, muzycznych i duchowych przeżyć! Wstęp na koncert – bezpłatny! Kup płyty Gospel Rain na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Gospel Rain w koncercie towarzyszyć będzie także zespół „Tylko Ty”, stworzony kilka lat temu z grona stypendystów Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia, od wielu lat zajmującej się promocją Dnia Papieskiego i zbiórkami na rzecz uzdolnionej młodzieży.

Premiery 2016 Gospel Rain - Nigdy nie będziesz sam

 

Po raz pierwszy w tradycji koncertów papieskich – tegoroczny będzie multimedialnym widowiskiem opartym na życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II oraz na historii życia stypendystów i absolwentów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia – Organizatora koncertu.

 

Dzień Papieski 2017Mottem przewodnim wydarzenia, które poprowadzi Krzysztof Ziemiec, będą słowa „Idźmy naprzód z nadzieją”. Nauczanie św. Jana Pawła II daje odpowiedź, gdzie szukać źródła nadziei, skąd czerpać siłę, by z nadzieją patrzeć w przyszłość. Nie zabraknie także odwołania do nauczania Papieża Franciszka. Elementem wzbogacającym koncert od strony wizualnej będą grafiki (wizuale) przygotowane techniką malowania piaskiem, odnoszące się do narracji koncertu oraz do wykonywanych utworów wokalno-instrumentalnych.

 

Scenarzystą i reżyserem koncertu jest Grzegorz Sadurski – twórca programów, koncertów i imprez o charakterze religijnym, animator polskiej sceny katolickiej. Producentem wykonawczym jest DoReMiFilm.

 

Nowoczesna formuła koncertu pozwoli w pełni wykorzystać ogromne możliwości, jakie daje przestrzeń Świątyni Opatrzności Bożej, a także dotrzeć do serc jak największego, zróżnicowanego grona odbiorców idei XVII Dnia Papieskiego.

za: mat. prasowe