W piątek rusza Projekt Kostka 2017 w Złotowie [program]

W piątek rusza Projekt Kostka 2017 w Złotowie [program]

7 września, 2017 Wyłącz przez mateo

Już jutro – 8 września 2017 rozpoczyna się Projekt Kostka 2017. To spotkanie młodych w Złotowie, podczas którego zagrają m.in. PAX, Edzio, Anatom i gwiazda festiwalu GRUBSON. Wydarzenie pod patronatem Chrześcijańskiego Grania

 

Tegoroczna edycja Projektu Kostka zapowiada się bardzo dobrze. Formuła z roku na rok rozwija się i cieszy się rosnącą popularnością, co odzwierciedla się w liczbie uczestników, poziomie zapraszanych artystów, a także w zainteresowaniu ze strony mediów. Wszystko to ma jeden cel: aby dotrzeć do młodych z pozytywnym przesłaniem.

 

PROGRAM SPOTKANIA:

Projekt Kostka 2017
Święto Młodych zaczyna się już w piątek w godzinach porannych – zadamy sobie pytanie „Czy życie to coś więcej?” Młodzież będzie miała możliwość posłuchać i porozmawiać z Michałem Bukowskim, raperem, który w świecie hip-hopu znany jest jako „PAX”. Oprócz muzyki swoim słuchaczom przekazuje w sposób ciekawy i bezpośredni kwestię czystości na podstawie swojego świadectwa. Równocześnie chce inspirować młodych ludzi by rozwijali swoje zainteresowania, a życie traktowali jak ogromną przygodę.

 

PIĄTEK
Od 17.00 rozpoczyna się rejestracja na nocleg w I Liceum Ogólnokształcącym oraz zapisy na bitwy raperów. Natomiast już o 19.00 koncert na hali „Złotowianka”, na którym wystąpi wspomniany wyżej PAX z DJ Anemem. Będzie to też czas na pojedynki raperów, a po nich rozpocznie się chrystoteka, która potrwa do 23.00.

 

SOBOTA
Kolejny dzień rozpoczyna się wcześnie – bo już o 8.00 Mszą św. w kościele pw. św. Rocha. Potem od godz. 10.00 w sali kinowej Złotowskiego Centrum Aktywności Społecznej (ZCAS) na uczestników czeka… „Miasto pełne przygód”, czyli spotkanie z Przemkiem Corso, młodym autor powieści przygodowych wydawanych przez Wojciecha Cejrowskiego, ponadto na stałe współpracującym z muzykami Jareckim, BRK i GrubSonem.

W sali kinowej od 11.00 startują przesłuchania do festiwalu hip-hop, a więc okazja dla młodych twórców tej muzyki do stanięcia w konkursie przed profesjonalnym jury. W tym samym czasie w I Liceum Ogólnokształcącym odbędzie się spotkanie z grupą ewangelizacyjną The Four, która będzie uczyć, jak za pomocą tylko czterech prostych symboli przedstawić najważniejsze przesłanie wiary chrześcijańskiej.

Kolejnym gościem tegorocznego Projektu Kostka jest Krzysztof Demczuk. Pracuje jako psychoterapeuta, wcześniej jednak sam miał kontakt z narkotykami czy alkoholem. Dzięki spotkaniu z Jezusem udało mu się zmienić swoje życie i teraz chce opowiadać o tym ludziom.

 

Projekt Kostka fot. P.Banach

Projekt Kostka 2016 fot. P.Banach

 

KONCERT FINAŁOWY
Następnie udamy się na ulice Złotowa w radosnym przemarszu, by zachęcić mieszkańców do udziału w wieczornym koncercie. Godzina 17.30 to początek koncertu laureatów przeglądu na Hali „Złotowianka”.

Na scenie jako pierwszy z artystów pojawi się raper Edzio, czyli Piotr Bylina: mistrz Polski największej bitwy wolnostylowej – Wielkiej Bitwy Warszawskiej w roku 2014 i 2015. Wydał on album „Mimo Wątpliwości” oraz album „Płyta Dekady” w duecie z raperem Filipkiem w lipcu 2016 r.

Kolejną gwiazdą sobotniego wieczoru jest Anatom, kiedyś tworzący pod pseudonimem B.A.K.U. Najbardziej znanymi utworami rapera są „Pomimo” czy „Kim Jestem”. Sławę przyniósł mu debiutancki solowy album pt. „Poznaj Mnie”. Jego życie zmieniło się we wrześniu 2014 r., kiedy się nawrócił. Przyjął pseudonim Anatom i wydał płytę „Atomistyka”.

Główną gwiazdą Projektu Kostka 2017 będzie długo oczekiwany GrubSon, który rozpoczął swoją przygodę z kulturą hip-hop & rap już w 1993 roku. Zawdzięcza to swemu starszemu bratu – Hudemu , który promował tę nową wówczas kulturę w rodzinnym Rybniku, prowadząc pierwsze imprezy tzw. „Rapoteki” z kaset magnetofonowych. GrubSon rozpoczął własną działalność wydawniczą pod koniec lat 90-tych. Pierwsze ekipy, w których działał, nagrywały tracki w piwnicy na szpule oraz na różnego rodzaju sprzęty grające.

Kolejne składy powstawały i rozpadały się, aż wreszcie na przełomie 2003/2004 r. GrubSon wypuścił swój solowy nielegal: GrubSon – „N.O.C. (Nowiny-Osiedle-Chabrowa) a wraz z nim jeden klip promujący płytę. Raper dawał coraz więcej koncertów, coraz więcej nagrywek, zawierał coraz więcej znajomości i zaczynał współpracę z masą różnych ludzi. Produkował bity, a jednocześnie pracował nad własnym materiałem (mixtape’y, instrumentale oraz nielegale nagrane u siebie w domu). W 2007 r. po wygranym konkursie na trzecią producencką płytę, artysta nagrał kawałek na płytę „Kodex 3: Wyrok” , który stał się singlem promującym album producentów Magiery i L.A.

GrubSon najbardziej rozpoznawany jest dzięki utworowi „Na szczycie”, pochodzącemu z pierwszej oficjalnej płyty rapera pt. „O.R.S.” z 2009 r., potem był album „Coś więcej niż muzyka” ze znanym kawałkiem „Naprawimy to”, a następnie albumy „Gruby brzuch” (we współpracy z DJ-em BRK) i zróżnicowany stylistycznie i bardziej dojrzały w warstwie tekstowej „Holizm”. Teledysk do utworu pt. „Złota kula” z tej ostatniej płyty został nominowany przez Eska Music Awards w kategorii Najlepsze wideo roku.

 

NIEDZIELA

12.30 – zakończenie festiwalu uroczystą mszą św.

Organizatorzy zapraszają gorąco! Więcej szczegółów znaleźć można na stronie projektkostka.pl, na profilu www.facebook.com/projektkostkazlotow/ oraz na plakatach i ulotkach.