Ruszyły Kościelne Rewolucje! Zobacz!

Ruszyły Kościelne Rewolucje! Zobacz!

31 sierpnia, 2017 Wyłącz przez mateo

Kościelne Rewolucje

Kościelne Rewolucje jedno z pierwszych tego typu miejsc w polskim internecie. Serwis www, warsztaty, filmiki instruktażowe, uwielbienia to tylko część działań, które podjęli Jacek i Joanna Konieczni wraz z fundacją Pro Publico. 

 

“To miejsce jest właśnie dla Ciebie. Jeśli kochasz Boga i chcesz dzielić się swoim talentem.” – czytamy na stronie projektu. Na stronie www.koscielnerewolucje.pl możemy znaleźć m.in. informacje o Uwielbieniach, opracowania pieśni liturgicznych i uwielbieniowych oraz filmiki formacyjne. Zobacz też: Akcja Grajmy! Chrześcijańskie Granie!

 

Jak udało się nam dowiedzieć – pomysł zrodził się w głowie Jacka Koniecznego już 3 lata temu, ale dopiero spotkanie z przedstawicielami fundacji Pro Publico pozwoliło nadać mu odpowiednie ramy. Kościelne Rewolucje to nie tylko miejsce w sieci. Zamiarem twórców jest wyjście w teren i dotarcie do tych środowisk, które chciałyby grać muzykę chrześcijańską, ale nie wiedzą jak się do tego zabrać.

 

Kościelne Rewolucje to nie tylko miejsce w sieci. Zamiarem twórców jest wyjście w teren – “Chcemy dotrzeć do schol i zespołów parafialnych, trudnych środowisk i innych miejsc, aby przez muzykę przybliżać ludzi do Boga. Mamy błogosławieństwo biskupa poznańskiego i dużo zapału.” – mówił w rozmowie z Chrześcijańskim Graniem Jacek Konieczny.

 

Kościelne Rewolucje

W ramach Kościelnych Rewolucji znajdzie się miejsce także dla “Dźwiękczynienia” – które mają być muzycznymi uwielbieniami pośród ludzi ubogich, samotnych, chorych i opuszczonych. Poza Salą Prób, czyli miejscem z materiałami do ćwiczeń, będzie też sporo materiałów formacyjnych. Już niedługo pojawią się też autorskie filmiki instruktażowe z techniki grania i śpiewania.

 

“Będą nam towarzyszyć znani artyści, wokaliści, chóry muzycy i wszyscy Ci którzy będą chcieli się podzielić swoim doświadczeniem. Będziemy się uczyć i inspirować nawzajem. Opowiemy o tradycji ale też o współczesnym spojrzeniu. Będziemy się wspierać kiedy zabraknie muzyków lub chórzystów na ważnych wydarzeniach i zapraszać do ważnych i ciekawych akcji.” – zapowiadają twórcy projektu.

 

Kościelne Rewolucje to także warsztaty, rekolekcje, profesjonalni prowadzący oraz filmiki instruktażowe. Więcej informacji można znaleźć już dzisiaj na www.koscielnerewolucje.pl

 

Zespół poszukuje też chętnych do tworzenia serwisu i inicjatyw wokół niego. Więcej informacji: +48 505 841 148 / E-mail: koscielnerewolucje@gmail.com