• Kontakt

  Sklep Chrześcijańskie Granie
  ul. Dewajtis 3,wejście B
  (Dobre Miejsce)
  01-815 Warszawa,
  Las Bielański
  tel. +48 22 561 01 22


  ZOBACZ >>KONCERTY - MUZYKA CHRZEŚCIJAŃSKA
  PONIEDZIAŁEK - CZWARTEK
  9:00 - 16.30

  W LIPCU I SIERPNIU SKLEP STACJONARNY NIECZYNNY
  Sklep jest otwarty godzinę przed imprezami biletowanymi w Dobrym Miejscu - więcej informacji:
  www.dobremiejsce.org
  Numer konta: 30 1950 0001 2006 0010 3488 0001
  chrzescijanskiegranie@gmail.com

 • Warto zobaczyć


 • lista
  opoka
  lista lista
  Profeto.pl - logo
 • Bezpieczne transakcje

  przelewy24_9
 • 1 grudnia 2017

  Festiwal ARKA 2017

  Razem z Dobrym Miejscem polecamy dobre kino na weekend. W dniach 2-3 grudnia odbędą się pokazy filmów kończące Festiwal Filmów Chrześcijańskich ARKA 2017. W sobotę: „Oblicza miłosierdzia”, a w niedzielę „Życie Brata Rogera”. Bilety w cenie 15 zł do kupienia na www.chrzescijanskiegranie.pl lub bezpośrednio przed pokazem.

   

  Obydwa filmy zostaną pokazane o godzinie 18.00 w Katolickim Centrum Kultury DOBRE MIEJSCE (ul. Dewajtis 3, wejście B).  Bilety na pokazy warszawskie dostępne są w serwisie Bilety24.pl oraz w sklepie Chrześcijańskie Granie (ul. Dewajtis 3, wejście B) – bezpośrednio przed seansem i on-line.

   

  KUP BILETY NA POKAZY FESTIWALU ARKA 2017 TERAZ >>>

   

  „OBLICZA MIŁOSIERDZIA” ORAZ „ŻYCIE BRATA ROCERGA” – OPISY FILMÓW:

  Dokument opowiada o wizjach i objawieniach Miłosierdzia Bożego doświadczanych przez św. Siostrę Faustynę, a także o istotnej roli Jana Pawła II w ich rozpowszechnieniu. Łącząc historię i teologię ze współczesnymi świadectwami i nowoczesnymi efektami wizualnymi, film pokazuje pojęcie miłosierdzia we współczesnym świecie. W filmie wypowiadają się m.in.: prezydent Polski Andrzej Duda, kard. Stanisław Dziwisz oraz matka Petra Kowalczyk, przełożona Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Pośród tych historii są również świadectwa zwykłych ludzi – kobiety, która odnalazła siłę przebaczenia po tym, jak jej rodzina została wymordowana podczas ludobójstwa; futbolisty, który porzucił karierę, aby dzielić się miłosierdziem Chrystusa z bezdomnymi; oraz młodej wdowy, która okazała miłosierdzie zabójcy swojego męża. Te poruszające wyznania stanowią niezbity dowód, że Boże miłosierdzie nie jest wytworem abstrakcyjnej teologii, ale jest żywe, obecne i ma moc zmieniania świata.

  THE FACE OF MERCY (OBLICZE MIŁOSIERDZIA),
  reż. David Naglieri
  USA 2016; czas trwania 57 min.

   

  Po filmie zapraszamy na modlitwę do Podziemi Kościoła Pokamedulskiego w Lesie Bielańskim, tuż obok kompleksu Dobrego Miejsca.

   

  Historia niezwykłej, charyzmatycznej osobowości, gotowej podjąć wyzwanie zjednoczenia chrześcijan, budowania wspólnoty młodych i wspólnoty biednych. Opowieść o życiu brata Rogera, założyciela wspólnoty Taizé, zamknięta w kilkunastu przełomowych momentach – począwszy od dzieciństwa w górskiej, szwajcarskiej wiosce, poprzez osiedlenie się, w czasach drugiej wojny światowej, we francuskiej miejscowości Taizé, aż do tragicznej śmierci brata, która nastąpiła podczas wieczornej modlitwy. Film zawiera niepublikowane wcześniej fragmenty wywiadów z bratem Rogerem. Osią tej historii są między innymi wspomnienia braci ze Wspólnoty, wieloletnich przyjaciół, w tym słynnego francuskiego filozofa – Paula Ricoeura, przedstawicieli kościoła katolickiego i protestanckiego, a także siostry brata Rogera, która mieszkała w Taizé od 1941 roku.

  MOMENTS IN THE LIFE OF BROTHER ROGER ,
  (ŻYCIE BRATA ROGERA), reż. Wspólnota z Taize
  Taizé, Francja; czas trwania: 90 min.

   

  ——————————

  Festiwal Filmów Chrześcijańskich ARKA 2017 zaprezentował tym razem osiem filmów, zarówno fabularnych jak i dokumentów, nie pokazywanych jeszcze w polskich kinach. Festiwal otworzyła jedna z najważniejszych premier kina chrześcijańskiego tego roku – Case for Christ (Sprawa Chrystusa).

  Festiwal Filmów Chrześcijańskich ARKA 2017

  Newsletter

  Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

  Partnerzy

  • Chrześcijańskie Granie
  • Chrześcijańskie Granie
  • Chrześcijańskie Granie
  • Chrześcijańskie Granie
  • Chrześcijańskie Granie