Koncerty 2022: Muzyka z filmu Pasja w Polsce (TV REPUBLIKA)

Koncerty 2022: Muzyka z filmu Pasja w Polsce (TV REPUBLIKA)

1 kwietnia, 2022 0 przez m.guzek

 

Aktorzy Jakub Kuncer, Marcin Kwaśny, Artur Bocheński i Edyta Golec, wokalista legendarnej formacji Golec Uorkiestra znaleźli się w grupie ambasadorów “koncertu dla Pokoju”, który odbędzie się 8 kwietnia w kaliskiej Arenie i 10 kwietnia w katowickim Spodku. W ramach wydarzenia odbędzie się zbiórka na rzecz uchodźców z Ukrainy. Podczas koncertów usłyszymy muzykę z filmu “Pasja” w wykonaniu Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej.

“Koncert muzyki z „Pasji” Mela Gibsona jest także naszym głosem na rzecz pokoju. Mówi się, że „muzyka łagodzi obyczaje”. Niesie także w sobie pokój i ukojenie. Pozwala na przeżycie głębokich doznań duchowych – spojrzenie w siebie i w serca innych ludzi. Muzyka niesie pokój.” – zapowiada Adam Guzdek – organizator wydarzenia

 

„Mir” po ukraińsku oznacza pokój. Pierwotnie słowo „mir” oznaczało także wspólnotę terytorialną Słowian Wschodnich. Tę wspólnotę odczuwamy i dzisiaj, kiedy za naszą wschodnią granicą toczy się wojna: łączymy się z Ukraińcami we wspólnym pragnieniu pokoju.

 

Muzykę z Oratorium PASJA po raz pierwszy w Polsce wykona Polska Orkiestra Muzyki Filmowej, Silesian Chamber Choir Ad libitum oraz Chór Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Chórom i Orkiestrze będą towarzyszyć wybitni polscy wokaliści Edyta Krzemień, Hanna Okońska-Ratajczak oraz Albert Memeti.

 

Kompozycjom będą towarzyszyć na ekranie fragmenty filmu. Uczestnicy kaliskiego i katowickiego wydarzenia przeżyją z całą intensywnością czas Wielkiego Postu i Wielkiego Tygodnia. Wszyscy chętni będą mogli także uczestniczyć w wydarzeniu 10 kwietnia w bezpośredniej transmisji ONLINE na stronie fabrykakoncertow.com.pl nadawanej w technologii dźwięku przestrzennego. Dźwięk przestrzenny dostępny z użyciem słuchawek.

 

 

„Pasja” to dramat filmowy z 2004 roku w reżyserii Mela Gibsona. Obraz odtwarza dwanaście godzin w życiu Jezusa poprzedzających jego ukrzyżowanie. Film otrzymał 3 nominacje do Oscara w kategoriach najlepsza muzyka, najlepsze zdjęcia i najlepsza charakteryzacja.