Dzień Kobiet 2022: koncert Antoniny Krzysztoń w Dobrym Miejscu!

Dzień Kobiet 2022: koncert Antoniny Krzysztoń w Dobrym Miejscu!

11 lutego, 2022 0 przez m.guzek

Antonina Krzysztoń legenda polskiej piosenki poetyckiej, przy akompaniamencie znakomitego gitarzysty Marcina Majerczyka wystąpi w Dobrym Miejscu. Delikatnych brzmień, mistycznych tekstów pełnych wiary, nadziei i miłości, wspaniałej atmosfery tego wszystkiego możecie się spodziewać w koncercie pt. “Usłysz, proszę”. Zapraszamy.6 marca 2022 r. godz.: 17:00.

 

Miejsce:  Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki, Dobre Miejsce, ul. Dewajtis 3 wej. B

 

(MIEJSCA NIENUMEROWANE – LICZBA MIEJSC OGRANICZONA)

Bilety – 50 zł – normalny – KUP BILET online a także stacjonarnie godzinę przed wydarzeniem (KASA BILETOWA w Informacji w wejściu B)

 

Bilety na wydarzenie są dostępne dla wszystkich widzów. Obowiązujący limit dostępnych miejsc na widowni to 30% – bilety dla osób niezaszczepionych. Do limitu nie wliczają się osoby, które posiadają Certyfikat COVID, tj. unijne cyfrowe zaświadczenie COVID, zaświadczenie o szczepieniu, zaświadczenie o negatywnym wyniku testu (ważność testu wynosi 48h), zaświadczenie o powrocie do zdrowia – bilety dla osób zaszczepionych.

 

“Moim powołaniem, jest śpiewanie dla wszystkich. Bez podziałów.”

Antonina Krzysztoń


Antonina Krzysztoń Polska pieśniarka, kompozytorka, autorka tekstów, urodziła się w Krakowie. Zadebiutowała w 1981 r. na Przeglądzie Piosenki Prawdziwej w Hali Oliwii w Gdańsku, co zaowocowało współpracą z kabaretem Pod Egidą Jana Pietrzaka.

Pierwsze kasety magnetofonowe wydawała w drugim obiegu w wydawnictwach podziemnych: CDN, Nowa, Solidarność Wielkopolska. Po ogłoszeniu stanu wojennego występowała nieoficjalnie w klubach studenckich, mieszkaniach prywatnych, kościołach, m.in.: w Muzeum Archidiecezji u ks. Andrzeja Przekazińskiego oraz w sławnym z niezwykłych działań artystycznych kościele przy ul. Żytniej u ks. Wojtka Czarnowskiego.

W 1983 r. wygrała Krakowski Studencki Festiwal oraz zdobyła główną nagrodę FAMA. Uznała wygraną za znak i potwierdzenie, że to jest jej droga. Zdecydowała się całkowicie poświęcić śpiewaniu. Od tego momentu tworzy pieśni, piosenki i muzykę. W latach 1984 – 92 współpracowała z Markiem Wallawenderem, gitarzystą, który był również aranżerem wielu jej utworów.

Antonina występowała i występuje na najważniejszych festiwalach, koncertach związanych z szeroko pojętą piosenką poetycką i religijną (min. FAMA, Zamkowe Spotkania Śpiewajmy Poezję). Antonina Krzysztoń stała się wykonawcą znanym szerszej publiczności, kiedy w listopadzie 1993 r. piosenka “Perłowa Łódź” zdobyła pierwsze miejsce w plebiscycie Muzycznej Jedynki. Jest również kojarzona z czeskim bardem – poetą Praskiej Wiosny 1968 r. – Karelem Krylem. Jej interpretacje utworów znalazły się na pierwszej kasecie zatytułowanej “Piosenki Karela Kryla”, wydanej w  podziemnym wydawnictwie Nowa w latach osiemdziesiątych. W 1995 r., w rocznicę śmierci Karela Kryla, Antonina wydała płytę “Czas bez skarg”, której była muzycznym producentem. Maryna Miklaszewska, współautorka libretta do musicalu „Metro”, przetłumaczyła teksty większości piosenek.

 

SZUKASZ DOBREJ MUZYKI – WEJDŹ: CHRZESCIJANSKIEGRANIE.PL

 

Antonina w swojej twórczości stara się szukać tego, co nas łączy i nie ocenia, zaprasza do rozważań, do zadumy i dialogu. Korzysta z folku, który kocha, i to słychać w jej balladach. W jej śpiewie słychać, że inspirują artystkę różne gatunki muzyki. To wszystko składa się, na jej niepowtarzalne interpretacje.


“Wielu ludzi jest mi bardzo życzliwych i pomocnych, wielu o mnie myśli, są tacy którzy modlą się za mnie. Bym dalej mogła tworzyć i śpiewać. Chyba dlatego ciągle nie brakuje mi pomysłów i sił. Czy to nie jest piękne!”

Antonina Krzysztoń


antonina_krzyszton_plakat_2022


Informujemy, że wydarzenie realizowane jest zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami, nakazami i zakazami w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, aktualne na dzień wydarzenia).

 

REKLAMA:

Dobrze dobrane foteliki ratują życie  ..

Dobierz odpowiedni fotelik w fotelik.info. Zapisz się już dzisiaj na www.fotelik.info