Koncert Muzyki Filmowej “PASJA” – Polska Premiera arcydzieła Mela Gibsona

Koncert Muzyki Filmowej “PASJA” – Polska Premiera arcydzieła Mela Gibsona

1 marca, 2022 0 przez m.guzek

“Pasja” Mela Gibsona to nie tylko arcydzieło filmowe i muzyczne, uznane za jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych wszechczasów. To przede wszystkim niezwykle silne przeżycie emocjonalne. Doświadczyły go miliony widzów na całym świecie, a także sami aktorzy – po zakończeniu zdjęć niektórzy z nich zdecydowali się przyjąć katolicyzm. Koncerty już w kwietniu 2022!

 

Czy wiecie, że pierwotnie Gibson chciał, aby jego dzieło było wyświetlane w kinach bez napisów, za pomocą których tłumaczone są dialogi filmowe? Widzowie mieli słyszeć tylko muzykę oraz kwestie aktorskie, zrozumiałe zaledwie dla nielicznych, bo wypowiadane w języku aramejskim, hebrajskim i po łacinie. Nie był to pomysł szalony: muzyczność dialogów oraz genialne kompozycje stworzone przez Johna Debneya, wraz ze wstrząsającymi swoją ekspresyjnością i pięknem obrazami filmowymi, mówią tu więcej o 12 godzinach z życia i męki Jezusa Chrystusa niż wszystkie słowa świata.

 

O porażającej sile oddziaływania “Pasji” przekonamy się podczas koncertu w katowickim Spodku. Po raz pierwszy w historii utwory Debneya zostaną wykonane przez tak ogromny zespół wybitnych artystów: słynną Polską Orkiestrę Muzyki Filmowej pod dyrekcją Przemysława Piotra z towarzyszeniem znakomitych solistów – Edyty Krzemień, Hanny Okońskiej-Ratajczak, Alberta Memetiego, oraz siłami połączonych specjalnie na tę okazję – Silesian Chamber Choir Ad libitum i Chóru Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Usłyszymy muzykę z “Pasji” w mistrzowskiej wersji na orkiestrę symfoniczną, której pełnego brzmienia nie usłyszymy nawet w kinowym dziele Gibsona. Kompozycjom będą towarzyszyć na ekranie fragmenty filmu.

 

Udział w wydarzeniu pozwoli nam przeżyć z całą intensywnością czas Wielkiego Postu i Wielkiego Tygodnia. Będzie to doznanie niezwykłe i niepowtarzalne, które zostanie z nami nie tylko na czas Wielkiej Nocy, ale już na całe życie.

 

Dźwięk przestrzenny jest dostępny tylko w sali koncertowej na platformie www.fabrykakoncertow.com.pl

 

Dziś, bez wychodzenia z domu możesz zobaczyć i usłyszeć koncert w jakości lepszej niż na żywo. Najwyższa jakość, przestrzenne brzmienie oraz otaczający Cię dźwięk!

Koncert online w lepszej jakości niż w realu
Jedyna Sala Koncertowa na świecie z dźwiękiem przestrzennym on-line!

PASJA – Muzyka w filmu Mela Gibsona

transmisja LIVE

10.04.2022r. godz. 19.00

www.fabrykakoncertow.com.pl

Polska Orkiestra Muzyki Filmowej
JOHN DEBNEY