Po raz szósty Ostróda zawoła “…by świat usłyszał” – festiwal już 27 maja

Po raz szósty Ostróda zawoła “…by świat usłyszał” – festiwal już 27 maja

26 kwietnia, 2018 Wyłącz przez mateo

by świat usłyszał 2018Ostródzkie Stowarzyszenie „…by świat usłyszał” organizuje po raz szósty koncert ewangelizacyjny po tą samą nazwą. Odbędzie się on już 27 maja 2018 w Ostródzie. Tym razem oprócz warsztatów (zapisy: www.byswiatuslyszal.pl) pojawią się Siewcy Lednicy, PAX oraz Debiut 2017: Play&Pray.

 

W tym roku jednak szykują się małe zmiany, co ma dostarczyć odbiorcom jak i uczestnikom wydarzenia, niezapomnianych przeżyć i szczególnie uniesień duchowych. Stowarzyszenie postanowiło zmienić rangę wydarzenia z koncertu na festiwal.

 

“Dotychczas deski ostródzkiego amfiteatru gościły jeden zespół. Tym razem jest to… aż trzech artystów. Każdy z nich wprowadza nową jakość w ewangelizację, każdy ma swoją nietuzinkową formę przekazu. Znani bardziej lub mniej, na pewno dostępni dla każdego z nas.” – piszą organizatorzy.

 

Koncert poprowadzi Grzegorz Kasjaniuk – Dziennikarz, publicysta i ewangelizator. Związany z Polskim Radiem Olsztyn S.A, Radiem Profeto, a na swoim koncie ma także publikację „GIETRZWAŁD. 160 objawień Matki Bożej dla Polski i Polaków – na trudne czasy”.

 

Warsztaty dla dzieci w tym roku poprowadzą SIEWCY LEDNICY. Wszystkim nam znani ze spotkań na polach Lednickich. To oni animują śpiewem i muzyką wydarzenie, które skupia wokół siebie tysiące młodych ludzi nie tylko z Polski ale i z całego świata.

 

„Inspiracją dla siewcowej muzyki i tekstów są Pismo Święte oraz słowa św. Jana Pawła II, duchowego opiekuna Spotkań Lednickich. Tak powstawały utwory: „Tak, tak, Panie”, „Ojciec”, „Nasze oczekiwanie” i wiele innych. Siewcy są również autorami Litanii do św. Jana Pawła II, melodii Koronki do Bożego Miłosierdzia oraz Pieśni Pielgrzyma na ŚDM 2016 w Krakowie „Jezu, ufam Tobie!”. Zespół wydał dotąd 5 płyt: „Wybierz Chrystusa (2001)” , „Tańcem chwalmy Go!” (2004), „Koronka do Bożego Miłosierdzia” (2004), „Nie lękajcie się” (2008) oraz „Nasze oczekiwanie (2015). W listopadzie 2016 roku zostali uhonorowani nagrodą Feniksa, przyznawaną przez Fundację Zakonu Kawalerów Maltańskich <>” (źródło: siewcylednicy.pl)

 

PAX

 

PAX a właściwie Michał Bukowski to dwudziestojednoletni, młody raper i profilaktyk, który zawsze chętnie dzieli się swoim życiem z innymi. „Człowiek o ogromnym sercu do młodych ludzi, w swoim szczerym przekazie stanowczo i bezpośrednio, ale w ciekawy i skierowany specjalnie do młodzieży sposób, przedstawia kwestie czystości. Jego wiedza w tym temacie nie jest teoretyczna – doświadczony życiem chce być dla młodych drogowskazem na życiowej drodze. PAX inspiruje młodych do rozwoju swoich pasji i talentów, przedstawiając życie jako niesamowitą Przygodę, której każdy może doświadczyć!” (źródło: rtck.pl)

 

Play&Pray - zespół

 

Kwestię warsztatów dla młodzieży i dorosłych przyjął na siebie zespół PLAY&PRAY. „Zespół Play&Pray to jedna z ciekawszych formacji młodego pokolenia na rynku muzyki chrześcijańskiej. Ich muzyka to fuzja wielu gatunków nowoczesnej muzyki rozrywkowej oscylującej wokół praise&worship. Idealnym dopełnieniem warstwy instrumentalnej są dwa damskie głosy, które potrafią wprowadzić każdego w wyjątkowy nastrój.

 

Muzyka grana przez Play&Pray jest wynikiem realizacji życiowej pasji oraz odzwierciedleniem wiary w Boga Najwyższego! Grupa wykonuje w pełni autorski materiał z tekstami inspirowanymi Słowem Bożym. Oprócz propagowania wartości chrześcijańskich Play&Pray jako priorytet podczas koncertów stawia sobie dobrą zabawę, spontaniczną modlitwę z udziałem ludzi i angażowanie publiczności we wspólny śpiew.

 

Od początku swojej działalności zespół miał okazję występować przed publicznością zarówno w Polsce jak i za granicą – trzykrotnie w Bułgarii (Międzynarodowy Festiwal Młodych) i dwukrotnie na Ukrainie (Archidiecezjalne Dni Młodych).” (źródło: koncertdebiuty.pl)

 

Zapraszamy na kolejne, wyjątkowe wydarzenie już 27 maja 2018 do ostródzkiego amfiteatru. Zaczynamy o godzinie 17:00! Wszystkie chętne osoby zapraszamy także do zapisów na warsztaty z powyższymi wykonawcami. Wszelkie informacje o warsztatach i koncercie dostępne są na stronie www.byswiatuslyszal.pl