La Pallotina gwiazdą festiwalu SOLI DEO 2019. Festiwal od 7 lipca w Biłgoraju!

La Pallotina gwiazdą festiwalu SOLI DEO 2019. Festiwal od 7 lipca w Biłgoraju!

5 lipca, 2019 0 przez m.guzek

Już niebawem, bo 7 lipca 2019 r. na scenie letniej przy BCK w Biłgoraju odbędzie się Jubileuszowa XX edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej SOLI DEO pod patronatem J.E. Ks. Bp Mariana Rojka. Jak na jubileusz przystało organizatorzy przygotowali niespodzianki i ciekawe koncerty. Zapowiada się wyśmienita uczta duchowa, a to za sprawą ciekawych wykonawców. Gwiazdę festiwalu będzie zespół La Pallotina. 

 

Festiwal tradycyjnie rozpocznie się Mszą św. w kościele św. Jerzego pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp. Dr Jana Śrutwy. Chcemy też w ten sposób wyrazić naszą wdzięczność Bogu za te wszystkie lata trwania festiwalu w Biłgoraju. O godz. 17.00 na scenie letniej BCK rozpocznie się część koncertowa.

 

LA PALLOTINA

Jako pierwszy wystąpi zespół LA PALLOTINA z Warszawy. La Pallotina, czyli chrześcijański zespół założony przez księdza Andrzeja Daniewicza. Muzycy postawili na rockową nutę. Dlaczego? Ponieważ „rock” po angielsku znaczy „skała” i na Tej skale chcą przekazać słuchaczom ewangeliczne przesłanie połączone z osobistym świadectwem. Słowa: „La” to jeden z dźwięków gamy muzycznej, a „Pallotina” pochodzi od Św. Wincentego Pallottiego. Tak więc La Pallotina jest muzycznym dziełem apostolskim SAC. Zespół nagrał dwie płyty „Pusty Plac” 2008 i „Urodzisz się od nowa” 2010. Zespół w ubiegłym roku wydał fantastyczną płytę MIŁOŚĆ NAD WISŁĄ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZNANI Z FESTIWALU CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE

Koncert s. Julity Zawadzkiej (Debiuty 2017) to bardzo pięknie wykonane głębokich utworów, które poruszają do głębi a kropla drąży skałę. Bardzo ciekawie zapowiada się koncert zespołu “Muode Koty” (zwycięzcy koncertu Debiuty) . Jest to hip-hopowy zespół chrześcijański. Oprócz koncertów prowadzą również rekolekcje i profilaktykę w szkołach. Swoim talentem i pasją dla Boga gromadzą sobie coraz więcej fanów! Mówią o nich, że są jak nieoszlifowane diamenty, jak perły wyciągnięte z bagna. Koty, które nie idą za stadem baranów, tylko kroczą pod prąd. Przyznają się do Jezusa, co więcej chcą Go uwielbiać za pomocą rapu. Mimo młodego wieku, po wielu przejściach i niebezpiecznych zakrętach takich jak “Sex, drugs & Rock’n Roll”, głosimy dobrą nowinę wśród młodzieży! Świadomi swojej słabości, oddajemy się w ręce Tego, który może wszystko!  Kolejny koncert, który bardzo ubogaci nasz festiwal to występ zespołu Let Him Run (zwycięzcy Debiutów 2017). Jest to – polski zespół grający muzykę chrześcijańską z gatunku „praise&worship”, założony w 2017 roku przez Marcina Pawełka (guitar, vocal), Rafała Hilbrychta (bass) i Dominika Cendrzaka (drums).

Na zakończenie festiwalu będzie koncert uwielbienia prowadzony przez ks. Andrzeja Wąska i zespół Aniołki.
W trakcie festiwalu będzie towarzyszyło nam 100 tancerzy składających się z chętnych wolontariuszy, którzy zatańczą do utworu “Z ciemności do światła” w wykonaniu s. Julity Zawadzkiej. Tancerze w specjalnych jubileuszowych koszulkach będą nam towarzyszyć przez cały festiwal.

 

PROGRAM XX OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU PIOSENKI RELIGIJNEJ SOLI DEO – BIŁGORAJ 2019

7 lipca 2019 r. (niedziela)
16:00 – Eucharystia w kościele pw. Św. Jerzego – przewodniczy J.E. Ks. Bp dr Jan Śrutwa
17:00 – Rozpoczęcie części koncertowej:
Koncert zespołu La Pallotina
Koncert s. Julity Zawadzkiej
Koncert zespołu Muode Koty
Koncert zespołu Let Him Run
Koncert Uwielbienia – ks. Andrzej Wąsek i zespół Aniołki
Miejsce Festiwalu: Plac przy Biłgorajskim Centrum Kultury.

Wstęp na festiwal jest wolny!
Szczegółowy program festiwalu umieszczony jest na plakacie.
Zapraszamy!!!

 

 

FESTIWAL CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE 2019

 

Nie bądź obojętny! Podaruj bilet na Festiwal Chrześcijańskie Granie 2019