Strefa Chwały 2019 – goście festiwalu

Strefa Chwały 2019 – goście festiwalu

24 czerwca, 2019 0 przez m.guzek

Znamy gości Strefy Chwały Festiwal, która potrwa od 27 czerwca do 2 lipca w Starym Sączu.Spotkanie adresowane jest do całych rodzin. Rekolekcje w tym roku poprowadzi znany ewangelizator ks. Rafał Jarosiewicz. Patronem wydarzenia jest serwis i sklep chrzescijanskiegranie.pl

Pomiędzy opłatami za wodę i prąd pamiętaj o nas. Wspieraj młodych wykonawców sceny muzyki chrześcijańskiej.Wpłać dzisiaj i dołóż cegiełkę do ewangelizacji poprzez muzykę. Wpłać teraz na Festiwal Chrześcijańskie Granie:

Fundacja Chrześcijańskie Granie; Nr konta: 46 1050 1012 1000 0090 3065 9909 (tytułem: darowizna na cele statutowe)

STREFA CHWAŁY FESTIWAL 2019 – GOŚCIE

ks. Rafał Jarosiewicz – określa się jako „zwykły ksiądz katolicki”, bo wie, że niezwykłe jest dopiero to, jak Chrystus działa w jego życiu. Kapłaństwo, a z nim odkrywanie Boga w Słowie Bożym, głoszenie Jezusa i sprawowanie sakramentów to jego pasja. Mówi o sobie: Budują moją wiarę spotkania z ludźmi, rozmowy o życiu, realizowanie marzeń, które Bóg wkłada nam w serce i pragnie byśmy przemieniali je w realne zadania. Relacja z Bogiem jest dla mnie inspiracją (…) Bóg postawił na mojej drodze osoby, z którymi dzielę swoje pasje, wzrastam we wspólnocie i uczę się wraz z braćmi i siostrami tego, że Bóg stale wytycza nowe drogi i lubi „niesystemowe rozwiązania”. Jego relacja z Bogiem i modlitwa dały początek wielu inicjatywom, takim jak np. Mobilny konfesjonał, Biblioteka dla zmarłych, Ewangelia na dachach, Jezus na Stadionie, Stadion Młodych czy portal ewangelizacyjny www.pozytywnego.pl.

Andrzej Kocmąż i ojciec. Prezes Fundacji Wychowanie w Dialogu, trener i autor programów profilaktycznych oraz warsztatów. Jest autorem wykładów i prelekcji, poświęconych wychowaniu dzieci, miłości małżeńskiej i życiu rodzinnemu, w których promuje dialog oparty na wzajemnym szacunku, poszanowaniu uczuć i potrzeb każdej ze stron. Fundacja Wychowanie w Dialogu zajmuje się przekazywaniem rodzicom i opiekunom wiedzy oraz umiejętności, wspomagających budowanie silnej i szczęśliwej rodziny. Podstawowym podejściem teoretycznym stanowiącym ramę działań Fundacji jest opracowany przez Instytut Profilaktyki Zintegrowanej model profilaktyki zintegrowanej.

Beata i Joachim Mencel – małżeństwo. Ona – autorka tekstów piosenek, librecistka. Pisała m.in. dla zespołu New Life’m, Natalii Niemen, Lidii Pospieszalskiej, Violi Brzezińskiej i Mate.O oraz dla dziecięcego zespołu „Promyczki”. On – pianista, lirnik, kompozytor, aranżer muzyki wokalnej, wykładowca i producent muzyczny. Współtwórca grupy New Life’m. Współpracował z wieloma cenionymi muzykami, byli wśród nich m.in. Lee Konitz, Dino Saluzzi, Richard Galliano, Dave Liebman, David Friedman, Eddie Henderson, Ronnie Burrage, Charlie Mariano, Rufus Reid, Terry Clarke, Zbigniew Namysłowski, Vitold Rek, Jarek Śmietana, Marcin Pospieszalski, Mietek Szcześniak, Andrzej Cudzich, Anna Maria Jopek, Ewa Bem.

Bp Andrzej Jeż – biskup tarnowski, kapłan od ponad 30 lat. Przez cały ten czas związany z diecezją tarnowską. Na hasło posługi pasterskiej wybrał słowa: „Ad laudem Trinitatis et Deiparae” to znaczy „Na chwałę Trójcy Świętej i Bogurodzicy”.

Bp Andrzej Siemieniewski – biskup pomocniczy wrocławski, autor wielu książek dotyczących teologii duchowości oraz stosunku Kościoła do nauki. W Konferencji Episkopatu Polski jest delegatem ds. Federacji Bibliotek Kościelnych „Fides” oraz delegatem ds. Ruchu Rodzin Nazaretańskich. Jego posłudze pasterskiej … słowa: „Deus Caritas est”, czyli „Bóg jest Miłością”.

Dariusz Kowalskimaż, ojciec. Aktor teatralny, filmowy i dubbingowy, swego czasu ambasador akcji „Nie piję, bo kocham”. Członek Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Uważa, że „Można stanąć po jednej albo po drugiej stronie krzyża, w stadzie kozłów albo owieczek; przez swoje wybory to ja sam ustawiam się wobec miłości Boga – albo ją przyjmuję, albo ją odrzucam i to jest sąd, którego ja sam na sobie dokonuję”.

Dominika i Michał Chorosińscymałżeństwo, rodzice piątki dzieci. Aktorzy teatralni, telewizyjni i filmowi. Ambasadorzy Światowych Dni Młodzieży 2016 w Krakowie. O ewangelizacji mówią: „Pan Bóg nie ma względu na zawody. Albo się do tego przyznaję i mówię, albo głoszę swoim życiem. I to jest bezcenne. Życie ewangelią, dawanie świadectwa.” – Dominika. „Jeżeli uważam, jestem głęboko przekonany o tym, że Jezus jest lekarstwem na wszystko to byłbym totalnym egoistą gdybym nie chciał się tym dzielić.” – Michał.

Lidia i Marcin Pospieszalscy – małżeństwo, rodzice dwójki dzieci. Ona – nazywana wokalistką jazzową, kompozytorka, miłośniczka przyrody, geograf. On – multiinstrumentalista, aranżer, producent muzyczny, niejednokrotnie kierownik muzyczny wielkich koncertów telewizyjnych, twórca muzyki filmowej. Obydwoje związani z polską sceną muzyki chrześcijańskiej. Zajmują się wszystkim, co kryje za sobą słowo „muzyka”. Ich projekty muzyczne to m.in.: New Life’m, Deus Meus, Dekalog, Kolędy Pospieszalskich.

Marek Zaremba – dietoterapeuta, specjalista w medycynie naturalnie i klasztornej (dieta św. Hildegardy z Bingen), autor bloga gotujzdrowo.com oraz książek pt. „Boży skalpel. Uzdrowienie postem”, „Jaglany detoks”, „Leczenie dietą. Wygraj z candidą!”, „Medycyna naturalna Św. Hildegardy. Orkiszowy detoks w 7 dni” i in. Uważa, że post może zaboleć fizycznie, ale daje prawdziwe uzdrowienie duchowe i przynosi nowe życie: uwalnia od lęków, nałogów, zamartwiania się i wielu współczesnych chorób. O sobie mówi: „Internauci piszą, że jestem dietetykiem wyrwanym z Oazy albo żartują, że przepisy podlewam kościelnym sosem. Mnie to nie przeszkadza. Jako chrześcijanin wiem, że błogosławieństwo ma wielki wpływ na nasze jedzenie i nie wstydzę się tego”.

Monika i Marcin Gomułkowiemałżeństwo. Szczęśliwi rodzice Adasia i Zuzi. Autorzy internetowego projektu „Początek wieczności”. Poruszają w nim kwestie związane z miłością, relacjami, rodziną, wychowywaniem dzieci, podróżami, a nawet kulinariami. Dobrze wiedzą, że zdrowe małżeństwo, wzmacnianie relacji rodzinnych, relacji ojciec – dziecko, matka – dziecko są fundamentem.

Natalia i Tomasz Budzyńscy – małżeństwo, rodzice dwójki dzieci. Ona – dziennikarka, autorka książek „Matka męczennika”, “Brat Albert. Biografia” oraz “Dzieci nie płakały. Historia mojego wuja Alfreda Trzebinskiego, lekarza SS”, za którą otrzymała Nagrodę Feniks. Mówi: „Interesują mnie ludzkie historie. każdym człowieku tkwi jakaś historia, którą warto opowiedzieć i każdy jest na swój sposób ciekawy. Często nie taki, jak inni sobie to wyobrażają”. On – wokalista zespołów Armia, 2Tm2,3 oraz Budzy i Trupia Czaszka. Ponadto muzyk i malarz. Debiutował również jako reżyser i pisarz. O swoim spotkaniu z Chrystusem opowiada w książce „Miłość”: „Przez wiele lat karmiłem się różnymi rzeczami, gnozą, buddyzmem zen – to mnie fascynowało. Ale to nie dawało mi życia. Wciąż byłem nieszczęśliwy. To Chrystus dał mi życie, wygnał ze mnie demona, uzdrowił mnie i wskrzesił do prawdziwego życia (…) Czy musiałem się jakoś natrudzić? Nie, to wszystko dostałem za darmo!”