GABRIELA BLACHA „Zakołyszę” – Premiera wideoklipu

GABRIELA BLACHA „Zakołyszę” – Premiera wideoklipu

11 czerwca, 2019 0 przez m.guzek

 

“Zakołyszę” – otwarcie muzycznych drzwi do wrażliwości młodej polskiej wokalistki

Od niedawna w sieci dostępny jest teledysk do najnowszego utworu Gabrieli Blachy – “Zakołyszę”. To zaproszenie do muzycznego świata artystki i refleksja nad tym, jak każdy z nas otwierając się na drugiego człowieka, może go swoim “światem” ubogacać.
Podobno wiele dobrych pomysłów powstaje podczas jazdy samochodem, Gabrysia Blacha sama się o tym przekonała. Co jakiś czas ustala trasę, zabiera swoje oferty koncertowe i jedzie. „Bardzo lubię tę przestrzeń, widoki, wolność” – mówi. „To rzeczywiście oczyszcza „głowę” z niepotrzebnych rzeczy, pozwalając, aby wpadały tam nowe, świeże pomysły”. Tak też było i tym razem. W czasie jednej z takich wypraw powstał utwór „Zakołyszę”.
Nie łatwo poruszyć serca. Osią wyjazdów Gabrysi są zawsze spotkania z ludźmi. “To rozmowy, w trakcie których próbuję opowiedzieć i zachęcić do tego, aby ktoś poczuł, co chcę wyrazić moją muzyką. Przekazać kawałek swojego świata. Jest to wbrew pozorom bardzo trudna rzecz. Spotykam się z różnymi reakcjami. Nam, muzykom, o wiele łatwiej jest stanąć na scenie w otoczeniu zespołu i po prostu robić to, co kochamy. Inaczej jest, kiedy masz z kimś poprowadzić rozmowę w taki sposób, żeby jego wrażliwość spotkała się na jakiejś płaszczyźnie z twoją. Wbrew pozorom są to bardzo intymne rozmowy i spotkania, pozwalają natomiast śmielej i odważniej spojrzeć na samego siebie.”

„Czuję że ukołyszę Cię”

„Czuję że ukołyszę Cię, zabiorę w świat, który kocham tak” – to słowa refrenu „Zakołyszę”. Utwór jest zapewnieniem, że warto dzielić się z innymi choćby małą częścią „świata”, który mamy w sobie, który na swój wyjątkowy sposób przeżywamy. I absolutnie nie dotyczy to tylko artystów, ale każdego z nas. Bo tak naprawdę nigdy nie wiemy, czy to, co akurat robimy, mówimy, piszemy, czy śpiewamy jest tym, na co ktoś bardzo długo czekał. Nie będziemy tego wiedzieć dopóki się nie otworzymy, aby ten świat drugiemu pokazać – o tym mówi fragment ostatniej zwrotki “Nie liczy się ile masz, ale ile tak na prawdę dobra innym dasz!”.

Co było przed „Zakołyszę”?

„Zakołyszę” to piąty wideoklip artystki, pierwszy singiel po płycie Jakubowy Dar. Utwór wykonali: Martyna Sołtysik (Czapska) (gitara basowa), Rado Pendziałek (gitara akustyczna), Michał Dziewiński (perkusja), Gabriela Blacha (wokal, muzyka, tekst). Wcześniej w sieci ukazały się klipy do czterech utworów z płyty „Jakubowy Dar”: „Mamo”, „Jakubowy Dar”, „Pasterzem moim jest Pan” oraz „Tato”.

Album GABRIELA BLACHA – JAKUBOWY DAR można zakupić na chrzescijanskiegranie.pl