Fioretti – Tak, to jestem ja [teledysk – z płyty “Mniejszy”]

Fioretti – Tak, to jestem ja [teledysk – z płyty “Mniejszy”]

25 października, 2017 Wyłącz przez mateo

Fioretti wrzuciło kolejny teledysk z płyty “Mniejszy”. „Tak, to jestem ja” to utwór będący uwielbieniem Boga za każde życie, zwłaszcza to, które dopiero się rodzi, dopiero zaczyna istnieć.

 

Przekaz w wideoklipie został wzmocniony przez obraz, który stanowi animację z piasku. Autorką strony graficznej jest Tetiana Galitsyna (zwyciężczyni program 6 edycji Mam Talent w Polsce).

 

Płyta “Mniejszy” dostępna jest w sprzedaży internetowej na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Nagranie teledysku było możliwe dzięki ludziom, którzy wspomogli powstanie płyty wspierając internetową zbiórkę.

 

Fioretti - Mniejszy albumNajnowszy album franciszkańskiego zespołu Fioretti pt. „Mniejszy” zawiera 12 nowych utworów i jeden cover braterskiego zespołu Pokój i dobro. Teksty piosenek są inspirowane fragmentami Biblii. Dotyczą życia człowieka, prawd o Bogu Stwórcy a niektóre są formą modlitwy. Ponad 51 minut „muzyki jak modlitwa”, która niesie w sobie przesłanie świętego Patriarchy z Asyżu ubogaci z pewnością każdego sympatyka duchowości franciszkańskiej.

 

Album przez różne brzmienia może sprawiać wrażenie jakby „składanki”. Mieści w sobie utwory akustyczne, gdzie atutem jest obecny w zespole akordeon, jak i te z pełnym bandem i niezwykłymi gitarami solowymi. Dzięki zaproszonym do współpracy gościom można usłyszeć skrzypce, wiolonczele, kontrabas, instrumenty dęte, pianino oraz dwa żeńskie wokale. Nie bez znaczenia jest też piękne wydanie albumu.

Fioretti jest zespołem tworzonym przez braci franciszkanów. Istnieje i działa od 49 lat. To jeden z pierwszych zespołów religijnych w Polsce. Poza licznymi koncertami i działaniami zespół nagrał 16 albumów.