Rodzinne uwielbienie w Boże Ciało? Przyjdź na koncert Bądź jak Jezus 2019 w Mysłowicach

Rodzinne uwielbienie w Boże Ciało? Przyjdź na koncert Bądź jak Jezus 2019 w Mysłowicach

10 czerwca, 2019 0 przez mateo

Tradycyjnie w Boże Ciało – 20 czerwca 2019 zapraszamy do Mysłowickiego Parku Słupna, gdzie odbędzie się Ekumeniczny Koncert Rodzinny Bądź jak Jezus 2019. Jak co roku nie zabraknie gwiazd muzyki chrześcijańskiej zza oceanu oraz polskich. Pojawią się też debiutanci! Start o 14.30 – wstęp wolny!

To już 10 edycja tego popularnego połączenia muzyki i świętowania. Realizowane z rozmachem koncerty „Bądź jak Jezus” zyskały renomę wśród wielbicieli muzyki CCM, a przede wszystkim popularność wśród całych rodzin, które chcą poranny udział w procesjach Bożego Ciała dopełnić popołudniowym wspólnym wielbieniem Boga poprzez muzykę.

Początek koncertu o godz. 14.30 w parku Słupna w Mysłowicach. Wstęp wolny.

W tym roku nie zabraknie na mysłowickiej scenie gwiazd światowej i polskiej sceny CCM. Wystąpią: Blanca (USA), Dan Bremnes (Kanada), Kanaan (Polska), CSM/Worship (Polska), Iwona Pietrala z zespołem (UK), Sądziedzi+ (Polska) – zwycięzca tegorocznego konkursu „Non-Stop CCM”, a także Let Him Run (Polska).

Koncert Bądź jak Jezus 2019 ma charakter:

rodzinny – ponieważ nie zabraknie atrakcji dla całych rodzin, będzie m.in. bezpłatne miasteczko zabaw dla dzieci i kiermasze wydawców chrześcijańskich;

uwielbieniowy – dlatego, że odbywa się w uroczystość Bożego Ciała, kiedy katolicy manifestują swoją wiarę w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Ciele i Krwi, wiele granych tego wieczoru piosenek, to właśnie utwory wielbiące Boga;

ekumeniczny – ponieważ zabrzmią utwory i wykonawcy zarówno wywodzący się z Kościoła katolickiego, jak i innych Kościołów chrześcijańskich;

muzyczny – bo zagrają gwiazdy polskiej i światowej sceny CCM;

CCM (Contemporary Christian Music) to określenie współczesnej muzyki chrześcijańskiej

BĄDŹ JAK JEZUS 2019 – POZNAJ ZESPOŁY:

Blanca (USA)

Przez większość naszego życia, to kim jesteśmy kojarzone jest z tym co co wokół nas. Czy to dom, praca, związek … to naturalne, że nasze otoczenie nas definiuje. Prędzej czy później często zapominamy, że mamy tożsamość wykraczającą poza to, gdzie jesteśmy i co robimy. Jeśli to co znane odchodzi, mamy wybór – pozostać w tym samym, bezpiecznym miejscu lub odkryć na nowo, kim byliśmy przez cały czas. Blanca wybrała tę drugą opcję jak śmiało stwierdza w swoim debiucie – BLANCA.

W ciągu ostatnich kilku lat artystka wyszła za mąż, urodziła syna i rozpoczęła karierę solową poza zespołem Group 1 Crew, z którym spędziła całe życie zawodowe. Praktycznie z dnia na dzień wszystko, co znała – zniknęło. Blanca miała wybór – pozostać w punkcie wyjścia lub odważyć się uwierzyć w to, co już wiedziała jej głowa – była kochana, miała cel i miała przyszłość. „Myśl o porzuceniu czegoś, co działa, jak załoga Group 1 Crew, była przerażająca” – mówi. „Jednak narodziny mojego syna stały się nie tylko narodzinami dziecka, ale stały się także otwarciem nowego rozdziału w moim życiu. Zawsze byłam strachliwą osobą, a myśl o wyjściu z bezpiecznej strefy była dla mnie przerażająca, ale obiecałem Panu, że jeśli On przemówi, odejdę. Długo chciałam tylko śpiewać, ale odkryłam, że mam do zaoferowania nie tylko głos – mam też do powiedzenia coś ważnego.”

Blanca realizuje tą misję głębiej niż cokolwiek innego do tej pory. Jej największym atutem jest szczerość. W każdym utworze Blanca mierzy się ze swoimi strachami i niepewnością. W utworach takich jak “Worry”, “Surrender” czy „ If You Say Go“ artystka dzieli się tym co w jej sercu – czasem to niepewność, ale w końcu, całkowita gotowość do kochania i bycia kochanym, do dzielenia się i obdarzania.

W swoich utworach gromadzi wiele skarbów ze swojej przeszłości. Piosenka „Greater Is He” ma ogromne znaczenie dla jej mamy – która jak mówi artystka – jest najbardziej bezinteresowną osobą, jaką kiedykolwiek spotkała. To również muzyka córki podtrzymywała na duchu mamę piosenkarki w walce z rakiem piersi. Blanca dzięki drodze, którą przebyła odkryła siebie i jest gotowa by ogłosić to światu w swojej muzyce.

Dan Bremnes (Kanada)

Od dziecka wiedział, że chce zostać perkusistą. W przeciwieństwie do większości hobby, które dość szybko mijały miłość do bębnów pozostała. W wieku 10 lat zaczął grać w swoim lokalnym kościele. Kilka lat później Dan zaczął również grać na gitarze, a także odkrył pasję do pisania piosenek. Jednak w jego rodzinnym mieście Salmon Arm w Kolumbii Brytyjskiej trudno było zacząć karierę muzyczną – zwłaszcza jeśli chce się śpiewać o swojej wierze.

Podczas podróż misyjnej do Australii z Młodzieżową Misją, jak mówi Dan: “coś wydarzyło się w moim życiu i Bóg zaczął pracować nad moim sercem. Zacząłem pogłębiać się w mojej wierze. Coś we mnie kliknęło. Zawsze miałem okazję dzielić się swoją wiarą i zacząłem myśleć o tworzeniu muzyki, która może dotrzeć do ludzi na poziomie duchowym. Chciałem wyjść i mówić o Bogu i moim związku z Nim ”.

Niestety kiedy w wyniku wypadku ginie matka muzyka, a on sam pogrąża się w głębokim żalu. Pamięta jednak słowa mamy, by dążyć do tego co Bóg włożył w jego serce. Dan stając się swoim agentem zaczyna odwiedzać stacje radiowe i telewizyjne oraz udzielać coraz większej ilości wywiadów. Jego działania zaczynają przynosić owoce, nie tylko w postaci wielu koncertów w Australii i Nowej Zelandii, ale także w postaci nagród, w tym finał w Konkursie Piosenki Johna Lennona.

Jego pasja, którą wkładał w tworzenie i wykonywanie swojej muzyki przyciągnęła uwagę wytwórni Capitol Christian Nashville, dzięki które powstał głęboko osobisty pierwszy singiel „Beautiful”. Tam też przeniósł się wraz z rodziną by tworzyć, pisać i nagrywać kolejne utwory ku chwale Boga.

Kanaan

Zespół został założony w 2011 roku przez Kubę Kornackiego i Maćka Afanasjewa. Lider grupy, Kuba Kornacki, jest autorem wszystkich kompozycji. Z wykształcenia i zamiłowania aktor, który teksty zaczął pisać po odejściu z teatru zawodowego. W swojej twórczości wciąż sięga po różnorodne gatunki muzyczne. Pisze także książki dla dzieci i dla dorosłych, scenariusze teatralne i filmowe, piosenki i tłumaczenia piosenek. Na Ich pierwszej płycie „Tato” znajdziemy inspiracje funkiem, popem, muzyką świata, bossa novą, calypso, jazzem, a nawet renesansową balladą. Ich kolejny krążek „Trzy Sny” również stanowi mieszankę wielu muzycznych stylów. Na tej płycie ważną składową stanowi tekst utworów, które zaskakują ciekawa puentą. To album, który jest trochę książką, trochę płytą z muzyką, a trochę nagraniem spektaklu. Piosenki tworzące album to opowieści, które przenoszą słuchacza w świat najskrytszych marzeń i pragnień. Autor przyznaje, iż to Boża miłość jest dla niego największą twórczą inspiracją. Ich debiut na Festiwalu Debiuty 2013 w Warszawie przyniósł im Nagrodę Jury i Nagrodę Publiczności. Wydali dotąd dwa longplaye: “Tato” i “Trzy Sny” (KUP JE W SKLEPIE >>>). Oba zdobyły na festiwalu Chrześcijańskie Granie w Warszawie statut “Złotego Krążka”.

CSM/worship

To najnowszy polski projekt muzyczny z gatunku praise & worship. Tworzą go przyjaciele – muzycy i liderzy uwielbienia z różnych chrześcijańskich wspólnot. Razem, już od 11 lat, tworzą Szkołę Uwielbienia CSM, a pod ich okiem każdego roku kształci się ponad stu muzyków i liderów uwielbienia z całego kraju. Dzieląc się swoją pasją do Boga i lokalnego Kościoła oraz umiejętnościami muzycznymi – wspierają rozwój muzycznej służby uwielbienia w Polsce. W 2018 roku opublikowali swoje dwa pierwsze single: „Jestem z Tobą” i „Daj mi wizję”, które zostały bardzo dobrze przyjęte i szybko wpisały się w kanon muzyki uwielbieniowej wśród chrześcijańskich wspólnot w całej Polsce. Właśnie wspólnotowy śpiew Kościoła był dla nich inspiracją do napisania kolejnych utworów – nowoczesnych pod względem brzmienia i zarazem pełnych Ewangelicznego przesłania. Nad debiutancką płytą pracowali ponad rok, a jej motywem przewodnim jest Serce Sługi. Autorami piosenek są liderzy projektu CSM/worship – Kamila Pałasz i Adam Kosewski. Płyta „Serce Sługi”, która ukaże się 15 czerwca 2019 r. to 12 wyjątkowych piosenek z przesłaniem Największego Sługi w historii dziejów, który wciąż kształtuje serca swoich naśladowców.

Iwona Pietrala z zespołem

To skład muzyczny grający muzykę oscylującą wokół gatunków takich jak alternatywny pop czy gospel. Zespół został założony przez Iwonę i Wojciecha Piotrowskiego. Iwona jest autorką piosenek oraz wokalistką, Wojciech z kolei producentem muzycznym. Iwona Pietrala w 2018 roku zadebiutowała utworem “Oblubienica”. Do współpracy zaprosiła Heresa z zespołu “Wyrwani z Niewoli”. Kolejny utwór artystki to “Jestem blisko”. W 2019 zespół rozpoczął działalność koncertową w Londynie. Pierwszy koncert poza granicami Polski zagrali jako support przed zespołem “NiemaGOtu”. Następnie supportowali koncerty zespołów i solistów takich jak: Stanisław Sojka, Antonina Krzysztoń, zespół “Raz, Dwa, Trzy”. W tym roku powstanie płyta pt. “Jestem blisko”. Single zapowiadające płytę to: “Oblubienica”, “Jestem blisko”, oraz “Ty jesteś dobry”!

Iwona wraz z zespołem pojawi się na scenie 9. Festiwalu Chrześcijańskie Granie 2019 już w listopadzie w Warszawie – więcej informacji na www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl

LET HIM RUN

To zespół grający muzykę chrześcijańską z gatunku „praise&worship”. Rozpoczął swoją działalność w 2017 roku w składzie tworzonym przez trzech przyjaciół: Marcina Pawełka, Rafała Hilbrychta i Dominika Cendrzaka, później dołączyli Natalia Sołtysek i Marek Cendrzak. Zaczęło się od przyjaźni. Połączyły ich wspólne upodobania muzyczne, a następnie głębokie poczucie, że samo czekanie na „ziemię obiecaną” to za mało. Trzeba ją też realnie zdobyć własną determinacją, wiernością i konkretnym działaniem. W 2017 roku nagrali pierwszy singiel „Czekam”, w 2018 kolejny – „W imię Twoje”. Oba single otrzymały bardzo pozytywne komentarze, zdobywając także pierwsze miejsca na listach przebojów. Zespół zagrał swój pierwszy koncert, występując na 8.Festiwalu Chrześcijańskie Granie w Warszawie w ramach konkursu “Debiuty”. Decyzją jury i głosami publiczności grupa zdobyła dwie nagrody: “Debiut Roku 2018” i “Debiut Publiczności”. Zespół opiera swoją twórczość na tym, co im najbliższe: muzycznie na mocy i przestrzeni, tekstowo na Słowie Bożym i osobistym doświadczeniu Bożej wolności. Obecnie LET HIM RUN pracuje nad swoją pierwszą płytą.

Sąsiedzi+ NON STOP CCM 2019

Sąsiedzi+ – fot. Mateusz Stolarski Prophet Media

Muzyczne Odkrycie Roku CCM w Polsce 2019 SĄSIEDZI +

Zespół Sąsiedzi + to pięć oryginalnych osobowości, których połączyły 3 sprawy: sąsiedztwo, pasja do muzyki i Jezus Chrystus. W swojej muzyce starają się przekazać dobrą nowinę o Jezusie Chrystusie oraz relacje, które łączą nas z Panem. Ich piosenki łączą poetyckie teksty oraz muzykę, którą próbują dotknąć tematu tak nieuchwytnego jak Bóg – Jedyna Prawda. Zespół powstał w roku 2014 zaczynając od muzyki akustycznej. Po dołączeniu do zespołu Michaliny i Dominika, zespół zmienił swoje brzmienie na bardziej funkowo – rockowe. Aktualnie pracują nad swoją pierwsza płytą.

 

ZOBACZ WIĘCEJ DOBREJ MUZYKI Z CHRZEŚCIJAŃSKIM PRZESŁANIEM >>>

 

Wydarzenie poleca sklep z fotelikami – www.sklep.fotelik.info