Antonina Krzysztoń – PIECZĘĆ to mistyczna wędrówka przez wiarę [NOWOŚĆ]

Antonina Krzysztoń – PIECZĘĆ to mistyczna wędrówka przez wiarę [NOWOŚĆ]

2 grudnia, 2018 Wyłącz przez mateo

Antonina Krzysztoń - PIECZĘĆ“Ona po prostu do mnie przyszła”. Najnowsza płyta Antoniny Krzysztoń PIECZĘĆ, artystki o charakterystycznym i niepowtarzalnym głosie to mistyczna podróż po wierze. Kupicie ją już dzisiaj na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Muzyka została nagrana w bazylice gostyńskiej. Przestrzeń, w której słychać ciszę, wydobyła niezwykłe piękno utworów, z tekstami niosącymi nadzieję.

 

Do udziału w tej muzyczno-kontemplacyjnej wyprawie zaprosiła ona pianistę jazzowego Andrzeja Jagodzińskiego, który swój akompaniament, jak również produkcję solową oparł na chorale i muzyce klasycznej.

 

Większość utworów to kompozycje Antoniny Krzysztoń, a teksty wykorzystane to m.in.: fragmenty psalmów, hymnów brewiarzowych, autorstwa bł. Honorata Koźmińskiego, św. Franciszka, św. Wincentego Pallottiego czy św. Bernarda z Clairvaux. Płytę rozpoczyna i kończy religijna twórczość Franciszka Karpińskiego i Karola Kurpińskiego („Kiedy ranne wstają zorze” oraz „Wszystkie nasze dzienne sprawy”). Jak sama przyznała w wywiadzie dla Polskiego Radia – po wydaniu “Skarbu” nie planowała wydania tego krążka. – “Ona po prostu do mnie przyszła”.

 

PIECZĘĆ – LISTA UTWORÓW:

1. Kiedy ranne wstają zorze
2. Przybądź Święty Duchu
3. Ofiaruje Ci tajemnicę mego życia
4. Psalm 23 (fragm.)
5. Pieśń słoneczna
6. Ojcze nasz, który jesteś
7. Bóg zawsze i we wszystkim
8.. Pomnij o Najdobrotliwsza
9. Moja dusza pragnie Ciebie
10. Kiedy już słońce
11. Święty, Święty Pan
12. Wstań i idź
13. Nim świat się zbliży do kresu
14. Wszystkie nasze dzienne sprawy

bonus
15. Pieśń słoneczna – improwizacja
16. To Ty

 

KUP TERAZ PŁYTĘ “PIECZĘĆ” >>>

 

Premiera płyty odbyła się 16 listopada 2018 roku. Wydawcami płyty są Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Edycja Świętego Pawła.