Natalia Niemen i Michał Zator improwizują Babuchowskiego – już w poniedziałek w Kalinowym Sercu!

Natalia Niemen i Michał Zator improwizują Babuchowskiego – już w poniedziałek w Kalinowym Sercu!

13 września, 2018 Wyłącz przez mateo
NATIALIA NIEMEN I MICHAŁ ZATOR - fot. Szafarnia-Mateusz Otremba

NATALIA NIEMEN I MICHAŁ ZATOR – fot. Szafarnia-Mateusz Otremba

W poniedziałek 17.09 godzinie 19.30, po raz kolejny w Kalinowym Sercu na warszawskim Żoliborzu pojawi się Natalia Niemen, której na harfie towarzyszyć będzie Michał Zator. Duet zaprezentuje improwizacje na poezji Szymona Babuchowskiego – poety, muzyka i dziennikarza “Gościa Niedzielnego”.

 

Projekt “Niemen i Zator Improwizacje”, jak sama nazwa mówi, zakłada, że artyści nigdy nie wiedzą, co zagrają i zaśpiewają. Mają przed oczami przestudiowane uprzednio wybrane wiersze, ale podczas spotkań z publicznością tworzą interpretacje instrumentalno – wokalne tu i teraz.

 

Oznacza to, że zarówno odbiorca jak i wykonawca usłyszą dany utwór tylko raz. Pomysłodawcą tego rodzaju recitalu jest Natalia Niemen: ”Kocham poezję Szymona, ubóstwiem grę na harfie Michała, radośnie czuję się w improwizacji wokalnej. Mam nadzieję, że znajdzie się grono, osób które z pozytywnym nastawieniem będą chciały zanurzyć się w naszym tworzeniu”.

 

Natalia Niemen to piosenkarka, altowiolistka, plastyczka, autorka muzyki i tekstów. Osobowość i głos artystki należą do jednych z najbardziej charakterystycznych i nietuzinkowych dzisiejszej muzyki polskiej. Chyba nie trzeba przedstawiać tej postaci.

 

 

Michał Zator to najprawdopodobniej jedyny harfista w Polsce i jeden z niewielu na świecie który wykonuje na harfie autorski repertuar akompaniując sobie do śpiewu. W swoim repertuarze posiada pozycje klasyczne jak i własne inspirowane muzyką celtycką i literaturą fantasy. W pracy pomaga mu rzetelne wykształcenie które otrzymał na Akademii Muzycznej w Poznaniu.

 

Rezerwacje w Kalinowym Sercu (ul. Krasińskiego 25, Warszawa) pod numerem: 887 333 383. Bilety w cenie 50 zł.

 

Fot. Mateusz Otręba / materiały prasowe

Polecamy też:

Małgorzata Hutek - PSALMY