Mate.O Akustyczny – premiera płyty 16 kwietnia!

3 kwietnia, 2012 Wyłącz przez m.guzek

 Niezwykłe teksty, wyjątkowe kompozycje, intrygujące aranżacje oraz akustyczne gitarowe trio i nietuzinkowi goście. Wkrótce wyjątkowy album „Mate.O Akustyczny i Przyjaciele / usiądź przy mnie – na żywo” (CD&DVD) trafi do sprzedaży.

 

POSŁUCHAJ: [audio:http://www.chrzescijanskiegranie.pl/aktualnosci/wp-content/uploads/2012/04/Mate.O-Przyjaciele_Mate.O-Akustyczny-Przyjaciele-Usiadz-Przy-Mnie-Na-Zywo_7.mp3|titles=Mate.O & Przyjaciele_Mate.O Akustyczny & Przyjaciele – Usiadz Przy Mnie – Na Zywo_7]

 

Kup bilet na koncert promujący nową płytę (Dobre Miejsce, 31) w Warszawie: on line>>> oraz w sklepie Chrześcijańskie Granie,dewajtis 3, Warszawa – las bielański

 

16 kwietnia premiera nowego krążka Mateusza Otremby – Mate.OMate.O Akustyczny i Przyjaciele / usiądź przy mnie – na żywo. Będzie to wyjątkowy album, albowiem na dwóch płytach wydany będzie zarówno materiał audio jak i video. Materiał to autorskie piosenki zagrane przez akustyczne gitarowe trio oraz znamienitych gości, instrumentalistów i wokalistów. Gitarowe trio to oczywiście Mate.O oraz Łukasz Pilch i Tomasz Lipert. Wśród gości na płycie usłyszymy Natalię Niemen /głos/, a także Irka Głyka /perkusja/, Mirka Stępnia /akordeon, gitara basowa, głos/, Wojtka Gąsiora /gitara basowa/ i Łukasza Kupczyńskiego /mandolina, skrzypce/. Wszyscy wyżej wymienieni spotkali się na początku grudnia 2011 roku w toruńskim klubie Lizard King gdzie zarejestrowano materiał na album „Mate.O Akustyczny i Przyjaciele / usiądź przy mnie – na żywo”. Zagrali nowe, premierowe piosenki oraz starsze, znane z poprzednich płyt, lecz które nie pojawiły się do tej pory na żadnym albumie w akustycznych aranżacjach.

 

 

Dotychczasowej twórczości Mate.O nie sposób przypisać do jednego nurtu muzycznego. To po prostu „piosenka autorska”, w której słychać elementy folku, rhytm&bleusa, rocka, jazzu. Piosenki z niebanalną harmonią i tekstami, które znalazły swoich wielu odbiorców i wiernych fanów. Doświadczenie Mate.O, znamienici goście, niecodzienny klimat podczas rejestracji materiału gwarantuje, iż album „Mate.O akustyczny i Przyjaciele / usiądź przy mnie – na żywo” będzie wyjątkowy.

 

 

Wyjątkowość tego krążka to nie tylko zasługa artystów na scenie, ale także tych, którzy przyczynili się do jego powstania, którzy współuczestniczyli w rejestracji tego koncertu. Ten album to zasługa świetnych operatorów kamer, montażystów, realizatorów dźwięku a przede wszystkim wiernej publiczności, która przybyła z różnych zakątków kraju.

www.mate-o.com