3. Festiwal MOC DOBRA za nami – znamy zwycięzców!

3. Festiwal MOC DOBRA za nami – znamy zwycięzców!

5 czerwca, 2017 Wyłącz przez mateo

Święto Dziękczynienia 2017

Kolejny Festiwal MOC DOBRA rozstrzygnięty! Podczas X Święta Dziękczynienia pod Świątynią Opatrzności Bożej zagrały najciekawsze zespoły sceny chrześcijańskiej. Nagrodę jury zdobył zespół 40 synów i 30 wnuków jeżdżących na 70 oślętach. Publiczność wybrała rapera Heresa z Wyrwanych z Niewoli, a nagrodę za całokształt twórczości otrzymał Janusz Yanina Iwański. 

 

To już trzecia edycja Festiwalu, który ma promować dobrą muzykę chrześcijańską. W tym roku na scenie przed Świątynią Opatrzności Bożej w Warszawie każdy mógł znaleźć coś dla siebie – dla dzieci zagrały Promyczki Dobra oraz Dzieci z Brodą. Potem pojawiła się m.in. Golec uOrkiestra, Maleo Reggae Rockers, Wyrwani z Niewoli, Janusz Yanina Iwański oraz gwiazda wieczoru 40 Synów i 30 Wnuków jeżdżących na 70 Oślętach (40i30na70), którzy wydal ostatnio świetną płytę POZOR [kup tutaj].

 

Poznaj laureatów:

40 synów i 30 wnuków jeżdżących na 70 oślętach – kapela obecna jest od lat na scenie muzyki dobrej. Mają swój charakterystyczny styl, który jest mieszaniną muzyki o zabarwieniu folkowym z elementami muzyki etnicznej i akustycznego reggae oraz rocka.  Niełatwa nazwa zespołu bierze się z cytatu z Pisma Św. (Księga Sędziów 12,14) – dla zespołu tekst ten jest synonimem błogosławieństwa (dla Izraelitów męscy potomkowie byli wyrazem Bożej Opieki i Błogosławieństwa).

 

Początki wrocławskiej kapeli o dosyć przydługiej (a przez to przewrotnej) nazwie sięgają 1999 roku (festiwal SacroSong ’99). Szczyt popularności przypadł na lata 2003 – 2010. Wydali w sumie sześć płyt: 1999 – Dwie drogi (płyta demo), 2001 – Gdzie jesteś?, 2003 – Jest takie miejsce, 2005 – Nowa rzeczywistość, 2006 – Koncertowo, 2009 – Głowa na pół, 2016 – Pozor.

 

Zespół 40i30na70 powrócił po długiej przerwie płytowej i koncertowej „Pozor” to album wyjątkowy. 14 utworów na płycie nadają się „do tańca jak i do różańca”. Niebanalne teksty utworów stanowią z pewnością duży walor płyty. „Pozor” jest do kupienia na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

 

Obecnie zespół gra w składzie:
Artur Bednarski: [djembe, instrumenty perkusyjne (przeszkadzajki)]
Marek Bryłka: [gitara basowa]
Łukasz Damurski: [djembe, folkowy zestaw perkusyjny]
Marcin Oleksy: [gitara klasyczna, śpiew]
Andrzej Ruszczak: [gitara akustyczna, solowa, śpiew]
Robert Ruszczak: [akordeon, sopiłki, śpiew]

Heres / WZN - Oddaję chwałe

HERES (dawniej Zetaigreka) – jasny i czytelny przekaz. Mocne teksty. Jacek „Heres” Zajkowski jest częścią projektu Wyrwani z Niewoli, w ramach którego, razem z Piotrem Zalewskim jeżdżą od kilku lat po całej Polsce ewangelizując i dając świadectwo swojego życia. Opracowali autorski program profilaktyczny, grają koncerty, dzielą się niezwykłymi historiami, których doświadczyli. Co roku trafiają do tysięcy ludzi. Płytę HERES kupisz tu >>>

 

Janusz Yanina Iwański

fot. Franciszek Vetulani (autor) [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons

Janusz Yanina Iwański – muzyk, dziennikarz, który wspólnie z Darkiem Ciszewskim prowadzi najstarszą polską listę muzyki chrześcijańskiej “Muzyczne Dary”. Muzyk takich zespołów jak Tie Break, Manaam. Pisze muzykę także do filmów.

 

Podczas pierwszej edycji Festiwalu MOC DOBRA Święta Dziękczynienia poznaliśmy laureatów, którzy z rąk ks. Kardynała Nycza odebrali zaszczytne statuetki. Magdalena Frączek oraz zespół Strona B. otrzymali nagrody publiczności. Nagroda internautów trafiła do rapera Arkadio, zaś nagrody za całokształt twórczości odebrali Robert Friedrich „Litza” oraz Dariusz Malejonek „Maleo”. W zeszłym roku nagrody otrzymali raper TAU, Porozumienie, Tomasz Budzyński z ARMII oraz ojciec Andrzej Bujnowski OP.