Zaśpiewaj PARADISO! Konkurs na 503. urodziny św. Filipa Neriego

Zaśpiewaj PARADISO! Konkurs na 503. urodziny św. Filipa Neriego

18 czerwca, 2018 Wyłącz przez mateo

konkurs Paradiso

Fundacja “Chrześcijańskie Granie” zaprasza do udziału w konkursie: Zaśpiewaj PARADISO. Zapraszamy do przysyłania swojej wersji znanej piosenki z filmu o św. Filipie Neri. Do wygrania nagrody i możliwość występu podczas 8. Festiwalu Chrześcijańskie Granie w Warszawie! Termin nadsyłania filmów – do 12 lipca 2018 roku.

 

 

Wystarczy nagrać filmik z waszym wykonaniem piosenki “Preferisco il Paradiso” (format pliku: mp4) i podesłać do 12 lipca 2018 na adres: fundacja@chrzescijanskiegranie.pl. Zarząd fundacji wybierze najlepsze filmiki, opublikuje je na youtube i na stronie festiwalu już 21 lipca – w 503 urodziny św. Filipa Neri.

 

W ramach głównej nagrody wszyscy śpiewający w nagranym filmiku otrzymają bezpłatny wstęp na 8. Festiwal Chrześcijańskie Granie oraz możliwość zaśpiewania utworu (a capella) na żywo.

 

Utwór PREFERISCO IL PARADISO z filmu o św. Filipie Neri:

 

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 14 lipca o 9.00 na stronie www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl

 

Od 21 lipca 2015 Święty Filip Neri jest patronem fundacji “Chrześcijańskie Granie”. Fundacja organizuje m.in. festiwale, koncerty i panele o muzyce chrześcijańskiej. Szczególnym zadaniem jest też promocja młodej sceny muzycznej.

 

 św. Flip Neri

Święty Filip Neri – (ur. 21 lipca 1515 we Florencji, zm. 26 maja 1595 w Rzymie) – Zaznaczył się w historii muzyki jako twórca i propagator oratorium – organizował on nabożeństwa połączone ze śpiewaniem pochwalnych pieśni religijnych (laudes) w formie dialogowanej. Od nazwy domu (oratorio), w którym wykonywano te nabożeństwa, przyjęła się nazwa tej formy muzycznej. W 1534 udał się do Rzymu, gdzie studiował filozofię i teologię. Przerwał studia i w 1548 założył “Bractwo Świętej Trójcy”, opiekujące się pielgrzymami i chorymi. W 1551 przyjął święcenia kapłańskie. Przy kościele św. Hieronima della Carità w Rzymie założył “Oratorium” – miejsce przeznaczone dla elity intelektualnej miasta, gdzie spotykali się artyści, kupcy, mieszczanie i kapłani. Filip organizował tam koncerty muzyczne, wykłady o najnowszych prądach w sztuce, dysputy o historii i archeologii. Został przez niektórych oskarżony o nowinkarstwo, a papież Paweł IV zakazał mu na pewien czas działalności. Filip Neri dzięki aktywności duszpasterskiej jest nazywany “Apostołem Rzymu”. Filip Neri otrzymał stygmaty Ducha Świętego. W 1551 założył zakon filipinów (oratorianów). Była to pierwsza formacja zakonna katolicka, w której nie było ślubów zakonnych. Zmarł w wieku 80 lat. (wikipedia)

 

Wspieraj fundację Chrześcijańskie Granie poprzez wpłaty: Fundacja Chrześcijańskie Granie; Nr konta: 46 1050 1012 1000 0090 3065 9909 (tytułem: darowizna na cele statutowe)

 

Polecamy: 8. Festiwal Chrześcijańskie Granie // 25 listopada na Arenie Ursynów zagrają: Let Him Run, Duża Rajska Kawa, siostra Julita Zawadzka, StronaB, Kuba Kornacki i Kanaan oraz ksiądz Andrzej Daniewicz (La Pallotina). Kup bilet w dobrej cenie na WWW.EVENTIM.PL

 

BILETY:
29 zł. (trybuny) / 49 zł. (płyta) do 30 czerwca
39 zł. (trybuny) / 59 zł. (płyta) do 30 października
49 zł (trybuny) / 69 zł. (płyta) od 1 listopada do 26 listopada
Bilet grupowy – powyżej 10 osób –
30 zł. (trybuny) / 40 zł. (płyta)