Nadzieja Roku wybrana – zespół ZNAK nagra profesjonalny singiel pod okiem New Day

Nadzieja Roku wybrana – zespół ZNAK nagra profesjonalny singiel pod okiem New Day

8 lutego, 2016 Wyłącz przez mateo

konkurs - nadzieja roku

 

ZNAK z Warszawy zostanie nadzieją roku? Zespół został wybrany przez zespół New Day do nagrania profesjonalnego singla w Studio Niepodległości 159, które ufundowało nagrodę w konkursie Nadzieja Roku współorganizowanego przez fundację “Chrześcijańskie Granie”.

 

 

“Z powodu wielu ciekawych zgłoszeń, mieliśmy niezwykle trudny wybór. Naszą uwagę zwróciła szczególnie piosenka “Stópki”, w wykonaniu zespołu ZNAK. Autorska kompozycja młodego zespołu, działającego przy Parafii o.Marianów NMP Matki Miłosierdzia na Stegnach w Warszawie ma w sobie pewien element świeżości. Pozwala mieć nadzieję, że ten młody zespół będzie w stanie rozwinąć w przyszłości skrzydła. Takie zresztą jest założenie działania salek muzycznych oraz akcji Grajmy! Chrześcijańskie Granie. Chcemy aby zespoły miały możliwość pokazania swoich talentów szerszej publiczności, tak by salki muzyczne były odskocznią do dalszego rozwoju, oraz zachętą do pracy nad swoim warsztatem muzycznym i poszukiwaniem własnego brzmienia. Nagroda w postaci 30 godzin w studiu nagraniowym dla zespołu ZNAK, to również próba zmierzenia się z własnymi umiejętnościami przed mikrofonem. Mamy nadzieję, że to wyróżnienie będzie dobrą zachętą dla kolejnych zespołów działających w salkach i parafiach do jeszcze lepszego grania na chwałę Pana!” – uzasadnił wybór lider zespołu New Day – Rafał Boniśniak.

 

Zespół muzyczny ZNAK – jako katolicki zespół posługują muzycznie na co dzień w Parafii o.Marianów NMP Matki Miłosierdzia na Stegnach w Warszawie. Próby mają w salce parafialnej – dosyć akustycznej – ok. 30m2. Zespół istnieje 2 lata. Grupa tworzy nie tylko zespół muzyczny, ale również małą wspólnotę modlącą się śpiewem.

 

 Organizatorem konkursu jest zespół New Day oraz fundacja „Chrześcijańskie Granie”. Konkurs przeznaczony jest tylko dla wykonawców, którzy jeszcze nie nagrali płyty. Nad realizacją singla będzie czuwał Rafał Boniśniak – lider zespołu New Day. Konkurs odbywa się w ramach akcji Grajmy! Chrześcijańskie Granie (www.grajmy.chrzescijanskiegranie.pl), która promuje działalność salek muzycznych. Nagrodę w postaci 30 godzin w studio nagraniowym ufondowało Studio Niepodleglosci 159 z Warszawy!

 

New Day

New Day

 

NEW DAY to wyjątkowy zespół na scenie „muzyki dobrej”. Inspiracją do powstania zespołu stała się podróż do Afryki, w 2002 roku, Rafała Boniśniaka – lidera zespołu, perkusisty i kompozytora. Sam zespół powstał pół roku później, w styczniu 2003 roku. Od tamtego czasu zdobył uznanie publiczności zarówno w Polsce, jak i za granicą.

 

Potwierdziło to ponad 800 koncertów a liczne festiwale, takie jak: Song of Songs w Toruniu w 2003 i 2004 roku, Festiwal Muzyki Dobrej w Warszawie w latach 2004 i 2005, czy Festiwal Stróżów Poranka w latach 2004-2006 w Chorzowie, oraz Festiwal Cantate Deo w 2005 i 2006 roku w Gliwicach, festiwal Dla Jezusa w 2007 roku, to tylko nieliczne przykłady wspaniałego przyjęcia grupy przez publiczność. Co więcej, w 2005 roku NEW DAY na specjalne zaproszenie organizatorów Światowych Dni Młodzieży wystąpił, jako główny reprezentant Polski w Kolonii, gdzie skandujący kilkusettysięczny tłum nie pozwolił mu zejść ze sceny?

 

Przez ten czas zespół wydał 8 płyt długogrających, z których pierwszy album „Tam-Tam i Tu” został doskonale przyjęty zarówno przez krytyków jak i słuchaczy, a „Czarna Płyta” wydana w 2005 roku zdobyła tytuł Najlepszej Płyty Roku 2005. Wydana w 2006 roku 5 płyta zespołu, zatytułowana po prostu „PIĄTKA”, również odniosła ogromny sukces trafiając zarówno do wielu młodych jak i starszych słuchaczy, a piosenka „Tacy sami jak my” stała się hymnem Salezjańskiej młodzieży.

 

W 2008 roku ukazała się kolejna płyta „Kawa z mlekiem”. Po 5 letniej przerwie, najnowsza płyta zatytułowana NOWY DZIEŃ swoją premierę miała 10 maja 2014 roku w Krakowie. Teledysk do piosenki promującej płytę „NOWY DZIEŃ” (2014) otrzymał II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Niepokalanowie. W tym samym roku ukazała się również płyta z kolędami „A Anieli grają!”  (2014) będąca znakomitym uzupełnieniem poprzednich lat kolędowania w całej Polsce.28 listopada zespół New Day otrzymał Złoty Krążek i statuetkę ufundowaną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę podczas V Festiwalu Chrześcijańskie Granie za Premierę Roku (utwór „Pod Prąd”).

 

 

Płyty NEW DAY kupisz na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Wspieraj FUNDACJĘ „CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE”:

Nr konta: 46 1050 1012 1000 0090 3065 9909 (tytułem: darowizna na cele statutowe)

Inicjatywy organizowane przez fundację:

www.koncertdebiuty.pl

www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl

www.grajmy.chrzescijanskiegranie.pl

Fundacja Chrześcijańskie Granie