Gwiazdy muzyki zza oceanu, modlitwa i rodzinna atmosfera – to wszystko było na Bądź jak Jezus 2018! [relacja]

Gwiazdy muzyki zza oceanu, modlitwa i rodzinna atmosfera – to wszystko było na Bądź jak Jezus 2018! [relacja]

7 czerwca, 2018 Wyłącz przez mateo

Bądź Jak Jezus 2018

Na tegorocznej 9-tej już edycji koncertu Bądź jak Jezus w Mysłowicach, mogliśmy poczuć na własnej skórze coś wyjątkowego – wspólnotę. A to wszystko dzięki dobremu połączeniu elementów – modlitwy, najlepszej muzyki i spotkania z ludźmi. Po raz kolejny chłopaki z For King & Country zagrali rewelacyjny koncert, a i inne zespoły dały z siebie wszystko co najlepsze!

 

Mimo, że dzień był parny i wkoło na niebie kłębiły się chmury, to tegoroczne spotkanie z Jezusem, dobrą muzyką i ludźmi w Mysłowicach przebiegło bardzo radośnie przy dźwiękach takich artystów jak Pathlife, 12 kamieni, Adama Bubika, Poisona, Britt Nicole, For King & Country oraz specjalnego zespołu ON1 zebranego przez Mate.O.

 

Tej energii nie brakowało od samego początku! Występ laureata konkursu NON STOP CCM: rockowej kapeli PATHLIFE był zapowiedzią dobrej atmosfery, która utrzymała się przez cały dzień. Dla tego młodego zespołu z Bielska, było wielkim wyróżnieniem zagrać dla takiej publiczności. Zostali też bardzo dobrze przyjęci i ocenieni, bo i styl muzyki i ich oryginalne brzmienie, pozwala przypuszczać, że są nadzieją polskiej muzyki CCM.

 

Bądź Jak Jezus 2018

 

Znów mogliśmy zachwycać się niezwykłymi brzmieniami oraz pełnymi charyzmatycznych przemyśleń tekstami. Muzyka która łączy, która umacnia, bo płynie z serc jej twórców. Niepowtarzalny klimat i szczególna aura wypełniła “Stolicę Polskiej Muzyki Chrześcijańskiej”, bo tak coraz częściej mówi się o Mysłowicach, przyciąga co roku tysiące fanów nie tylko z Polski, ale i z ościennych państw. Śmiało możemy już powiedzieć, że jest to koncert międzynarodowy!

 

Dobór wykonawców tegorocznej edycji BjJ pokazał, że organizatorzy po raz kolejny stanęli na wysokości zadania i nie zawiedli. Wielu zachodzi w głowę, w jaki sposób udaje się co roku ściągać do Mysłowic utytułowane zagraniczne gwiazdy, zwłaszcza te zza oceanu.

 

Bądź jak Jezus 2016

 

Laureaci prestiżowych muzycznych konkursów takich jak GRAMMY AWARDS czy GMA Dove są już   normą mysłowickiego koncertu. Tegoroczne gwiazdy : Amerykanka Britt Nicole i australijski zespół For King & Country, to górna półka światowej muzyki CCM. To co zaprezentowali na scenie nie sposób opowiedzieć słowami. Po ich występach było można usłyszeć wędrując w tłumie, że “takiego koncertu tu jeszcze nie było”.

 

Wielu nie dowierzało, w to co zobaczyło i usłyszało. Sceptycy, którzy przyszli zobaczyć koncert tylko z ciekawości, przecierali z niedowierzaniem oczy. Britt Nicole zadziwiła zwłaszcza doskonałym wokalem i dynamizmem interpretacji, co potwierdziło tylko jej nominację do konkursu GMA Dove w kategorii Wokalistka roku w Stanach.

 

Bądź Jak Jezus 2018

 

For King & Country / 2 krotny laureat GRAMMY / wystąpiło po raz drugi w Mysłowicach i ten comeback był strzałem w dziesiątkę! Byli jeszcze lepsi niż dwa lata temu. Zaprezentowali też wiele nowych, oryginalnych utworów. Szukanie progresywnego, rockowego brzmienia w oparciu o klasyczne instrumenty typu wiolonczele, cymbały, bębny plus żywiołowość duetu wokalistów – braci Luke’a i Joel’a  Smallbone stanowią o ich wyjątkowości. Przypisana cenzurka, że są “australijską odpowiedzią na COLDPLAY’a” nie jest chybiona.

 

Wśród innych wykonawców znaleźli się m. in. Adam Bubik z Czech z charakterystycznym, worshipowym repertuarem, trójmiejski zespół 12 Kamieni z pełnym zadumy i uwielbienia przesłaniem ubranym w muzyczną mieszankę funki, soul i popu.

 

Tradycyjnie i w tym roku nie zabrakło też na scenie rapu w mistrzowskim wykonaniu Piotra Plichty – Poisona. A raczej alter rapu, jak sam się określił i życiowych, elektryzujących głębią przemyśleń – tekstów.

 

Koncert zamknął występ zespołu ON1. To specjalnie na mysłowicki koncert przygotowany projekt. Mate.O, Piotr Płecha, Kasia Kiklewicz oraz Maja Kowalczuk w asyście znanych polskich muzyków przygotowali nam dawkę niesamowitego uwielbienia, które połączyło wszystkich w jedną śpiewającą wspólnotę wielbiącą Jezusa Chrystusa. Wszyscy stali jakby zespojeni ze sobą, nie było słychać żadnych szmerów.

 

Mimo późnej pory, nikt nie wychodził, nikt nie patrzył na zegarek. Wszyscy trwali w tej szczególnej muzycznej modlitwie ocalonych miłością…

za: mat. organizatora / MS