Święto Dziękczynienia 2017 – Festiwal MOC DOBRA: Maleo Reggae Rockers, Golec uOrkiestra

Święto Dziękczynienia 2017 – Festiwal MOC DOBRA: Maleo Reggae Rockers, Golec uOrkiestra

30 maja, 2017 Wyłącz przez mateo
Wizualizacja Świątyni Opatrzności Bożej - oryginał aut. Lech i Wojciech Szymborscy, praca by Mateo CC-BY AS 4.0

Wizualizacja Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – oryginał aut. Lech i Wojciech Szymborscy, praca by Mateo CC BY-SA 3.0

 

Już dziesiąty raz w Warszawie odbędzie się Święto Dziękczynienia. 4 czerwca 2017 na błoniach przed świątynią Opatrzności Bożej pod hasłem “Dziękujemy za chleb” spotkają się mieszkańcy stolicy by uwielbiać Boga. Będzie uroczysta msza święta, będzie festiwal Moc Dobra i uwielbienie z Mocnymi w Duchu. Zobaczcie co jeszcze!

 

Punktem centralnym 10. Święta Dziękczynienia będzie sprawowana w południe Msza św. pod przewodnictwem kard. Francesco Montenegro. Włoski kardynał, metropolita archidiecezji Agrigento, na terenie której  leży m.in. wyspa Lampedusa wygłosi podczas uroczystej Mszy świętej homilię. Kard. Montenegro, znany jest ze swego zaangażowania społecznego, zwłaszcza na rzecz migrantów, a do Warszawy przyjedzie na zaproszenie kard. Kazimierza Nycza.

 

Zobacz też jak było rok temu: TAU i Porozumienie pełni MOCY DOBRA – IX Święto Dziękczynienia za nami!

 

O godz. 15.00 uczestnicy Święta Dziękczynienia wypuszczą do nieba baloniki z napisem „Dziękuję”. Zaraz potem rozpoczną się występy artystów w ramach Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej MOC DOBRA. Na scenie pojawią się m.in. Golec uOrkiestra i Maleo Reggae Rockers oraz dziecięce Promyczki nadziei i Dzieci z Brodą. Nagrodę publiczności otrzymał raper HERES (dawniej ZETAIGREKA) z Wyrwanych z Niewoli, a za całokształt twórczości – Janusz Yanina Iwański.

 

Święto Dziękczynienia 2017 – program:

 

 

8.00 – 12.00 

Pielgrzymka dziękczynna z relikwiami św. Brata Alberta z pl. Piłsudskiego do Świątyni Opatrzności Bożej

 

12.00 – 14.00

Msza św. pod przewodnictwem kard. Francesco Montenegro, połączona z uroczystym Aktem Dziękczynienia i Zawierzenia Opatrzności Bożej; wprowadzenie relikwii św. Brata Alberta Chmielowskiego do Świątyni Opatrzności Bożej.

 

od 14.00

uroczyste składanie Aktów Dzięczynienia w Świątynil otwarcie Miasteczka dla Dzieci i gry rodzinnej, Panteonu Wielkich Polaków, Ruchomego Teatru XXI wieku dla Dzieci. W tym czasie będzie takie możliwość zobaczenia budowy Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. W przestrzeni ekspozycyjnej zostaną zaprezentowane fragmenty filmów z ich udziałem.

 

15.00

wypuszczenie do nieba baloników – DZIĘKUJĘ!

 

15.15

Koronka do Miłosierdzia Bożego w Świątyni

 

15.00 – 20.30

III FESTIWAL MOC DOBRA – zagrają Maleo Reggae Rockers, Golec uOrkiestra oraz laureacie festiwalu: raper HERES oraz Janusz Yanina Iwański.

 

20.30 – 21.30

Wieczór Uwielbienia pod przewodnictwem Mocnych w Duchu

 

21.37

Zakończenie i modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, iluminacja Świątyni

 

Święto Dziękczynienia już 4 czerwca 2017 roku, zapraszamy też do uwielbienia Boga podczas Bożego Ciała: Boże Ciało 2017 – koncerty uwielbienia w Polsce [lista]

Święto Dziękczynienia 2017