Konferencja 4xP już 25 marca – Ireneusz Krosny, ks. Węgrzyniak, Kuba Blycharz (niemaGotu), Sobczyk, Babuchowski [patronat]

Konferencja 4xP już 25 marca – Ireneusz Krosny, ks. Węgrzyniak, Kuba Blycharz (niemaGotu), Sobczyk, Babuchowski [patronat]

13 marca, 2017 Wyłącz przez mateo

4xP, profesjonalizm, pieniądz, pasja, Pan BógJuż po raz drugi odbędzie konferencja 4xP, czyli Profesjonalizm x Pieniądz x Pasja x Pan Bóg. W Krakowie spotkają się m.in. Ireneusz Krosny, Andrzej Sobczyk, Kuba Blycharz, Szymon Babuchowski, ks. Wojciech Węgrzyniak, Andrzej Dobiel, Grzegorz Bociański oraz wielu innych ludzi biznesu, kultury i dzienniarstwa. Cena uczestnictwa: 50-70 zł.

Zobacz też: LITANIA WOLNOŚCI – ks. Popiełuszko słowem i dźwiękiem [bilety]

 

W sobotę 25 marca 2017 w Kamieniołomie w parafii św. Józefa Kraków-Podgórze gościć będzie 14 prelegentów – księży, dziennikarzy, aktorów, przedsiębiorców, muzyków – którzy opowiedzą o 4xP w praktyce, czyli jak w ich dziedzinie wygląda podejście do pieniądza, profesjonalizmu i pasji oraz na którym miejscu powinien być Bóg, by wszystko było na swoim miejscu. Wydarzenie organizowane jest przez niebanalni.com.pl, pod patronatem Chrześcijańskiego Grania.

 

Już od godziny 10:00 rozpocznie się  bardzo inspirujący dzień. To już druga edycja, w zeszłym roku na konfenerencji pojawili się m.in. Kamil Zbozień z Rób To Co Kochasz, Michał Guzek z Chrześcijańskiego Grania i Tomek Sztreker z Wiary w Biznesie.

 

PROGRAM KONFERENCJI 4xP 2017 oraz info o zapisach:

W tym roku organizatorzy przygotowali dwa panele dyskusyjne (jeden dwuczęściowy) na temat bycia liderem i operowania finansami oraz organizowania ludzi, a także na temat współczesnego artysty chrześcijańskiego. Oprócz tego świadectwa gości znanych ze sceny. A także okazja do spowiedzi, Msza Święta, dzielenie w grupach i uwielbienie z zespołem.

 

Ireneusz Krosny oraz niemaGOtu, czyli scena i Pan Bóg

Aktora, muzyka, artystę najczęściej znamy z telewizji czy ze sceny. Często nam imponuje, inspiruje, zachwyca, jest autorytetem. Jak funkcjonują na co dzień wierzące osoby znane publiczne? Co Pan Bóg zdziałał w ich życiu i czy bycie znanym pomaga czy utrudnia dojście do świętości? Czy i jak Pan Bóg działa poprzez scenę? O tym opowiedzą nasi goście – Ireneusz Krosny oraz Ola Maciejewska i Kuba Blycharz z niemaGOtu.

Zobacz: Muzyka Chrześcijańska – TOP 10 (luty 2017)

 

Pieniądz czy problem?

Spotkałeś się kiedyś z sytuacją, że wszystkie wydarzenia, koncerty, spotkania w Kościele powinny być robione za darmo? Dla uczestnika bardzo dogodna sytuacja, a poza tym, przecież „Kościół ma pieniądze, powinien sponsorować wszelkie pobożne inicjatywy”. Do tego powinny być profesjonalnie zorganizowane – również za darmo. A organizowałeś kiedyś wydarzenie, koncert, rekolekcje i znasz problem kosztów, które jednak nie są pokrywane z budżetu Kościoła, ale świeckich i trzeba się natrudzić, aby je uzyskać? I pamiętasz, ile dni i godzin pracy włożyłeś w to, żeby było to coś wyjątkowego dla innych? Jeśli tak, to znasz już trochę temat finansów i Kościoła oraz organizacji inicjatyw. A może da się robić to sprawnie i mądrze, w pewności moralnej i bez strachu o codzienne utrzymanie swojej rodziny oraz bez poczucia wyzysku? Poszukamy rozwiązań, a pomogą nam w tym ks. Wojciech Węgrzyniak (autor „Bogatego Katolika”, duszpasterz krakowskiej kolegiaty św. Anny), Andrzej Dubiel (organizator Strefa Chwały Festiwal i manager New Life’m) oraz ks. Grzegorz Piątek (z Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent”).

Zobacz: ks. Wojciech Węgrzyniak – BOGATY KATOLIK? [audiobook]

 

Opanowanie innych to siła, opanowanie siebie to prawdziwa moc

Bycie liderem to zaszczyt, przyjemność, renoma. To też odpowiedzialność, możliwość podejmowania ważnych decyzji, nadawania kierunku. A co, kiedy lider przeżywa kryzys? Pokazywać to czy nie? Na kogo liczyć, przecież nie każdy przyjaciel lidera jest też liderem i w pełni zrozumie sytuację? A jeśli lider popełni błąd i to duży – jak to wyprostować, żeby nie stracić autorytetu? A kiedy władza zaczyna uderzać do głowy? Albo kiedy bardziej zaczyna się promować siebie? Albo kiedy lider nie jest zorganizowany i choćby szczerze tego chciał, coś ciągle nie działa sprawnie. Te i inne dylematy będziemy rozwiązywać w z pomocą Agnieszki Chmielowiec (współwłaścicielki Zarządzania po ludzku i www.Ubogacani.pl), Patrycji Siemiginowskiej (z Instytutu Psychologii Stosowanej UJ oraz wspólnoty Ziemia Boga), Andrzeja Sobczyka (właściciela księgarni Gloria24.pl oraz wykładowcy Akademii Właściwego Toru) oraz Mateusza Palucha (lidera Wspólnoty Uwielbienia i Ewangelizacji Janki).

 

Chrześcijańska kultura czy jej brak

Czy Polska kultura chrześcijańska to tworzenie czy odtwarzanie? Co Cię inspiruje do tworzenia? Co w chrześcijańskim utworze, filmie, sztuce sprawia, że po nią sięgasz i pokazałbyś to niejednemu znajomemu spoza Kościoła, a w dodatku nie powstydziłbyś się jakości? A może znasz artystów chrześcijańskich na żywo i nie zgadzasz się z tym, że jedno tworzą, a drugie robią prywatnie? A może właśnie inaczej – znasz takich artystów i to oni wraz ze swoją prywatną postawą są dla Ciebie świadectwem i inspiracją do tego, by być jeszcze bliżej Pana Boga? Posłuchaj, co na ten temat mają do powiedzenia dziennikarze – tak odbiorcy, jak i praktycy: Grzegorz Bociański (dziennikarz Radia eM, wokalista Katolika Front), Szymon Babuchowski (dziennikarz Radia eM i wokalista zespołu Dobre Ludzie), Łukasz Tura (Radio eM) oraz Maria Kargulewicz (aktorka kabaretu A JAK!).

Zobacz: BILETY – Pod Egidą (25 marca) / Popiełuszko – Litania Wolności [koncert] (26 marca) / Ślady Stóp [film] (2 kwietnia)

 

ZAPISY

Zapisać można się przez formularz: https://goo.gl/forms/DM4ckMwO70XbiyTv2

Tutaj link do wydarzenia Facebook (kliknięcie “wezmę udział” nie jest równoznaczne z zapisem): https://www.facebook.com/events/1114561032000347/

Koszt całego dnia to 50zł (przy zapisie do 17 marca) albo w dowolnym terminie, jeśli zapisuje się razem grupa co najmniej 5 osób. Od 18 marca cena regularna to 55zł studenci i 70zł osoby pracujące.