Muzyka chrześcijańska – najlepsze koncerty 2016 [podsumowanie]

Muzyka chrześcijańska – najlepsze koncerty 2016 [podsumowanie]

12 marca, 2017 Wyłącz przez mateo

Muzyka Chrześcijańska 2016 - koncertowe TOP 3

Trzy najciekawsze muzyczne wydarzenia 2016 roku? To proste – zobaczcie TOP 3 wydarzeń, które najmocniej utkwiły nam w głowie i sercach. Muzyka chrześcijańska na najwyższym poziomie!

Zobacz też:  MUZYKA CHRZEŚCIJAŃSKA 2016 – NAJLEPIEJ SPRZEDAJĄCE SIĘ PŁYTY!

 

To druga część cyklu podsumowań. Bo rok 2016 był obfity w dobre wydarzenia, spotkania i płyty.  Czy był to dobry rok dla muzyki chrześcijańskiej? Naszym zdaniem – całkiem dobry! Poza dobrymi płytami, mieliśmy okazję przeżyć setki koncertów – szczególnie, że był to rok Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Zobaczcie co nas najbardziej poruszyło!

 

Muzyka Chrześcijańska 2016 – koncertowe TOP 3:

 

1. 6. Festiwal Chrześcijańskie Granie / Warszawa

Od lat na Festiwalu chcemy pokazywać to co najciekawsze i nowe w muzyce. W dniach 18 – 20 listopada 2016 obchodziliśmy święto muzyki chrześcijańskiej. W zeszłym roku pod hasłem: UWIELBIENIE – PREMIERY – DEBIUTY, bo było tam wszystko to co najważniejsze. Spotkanie się z Panem Bogiem i uwielbienie razem z zespołem NEW DAY (Premiera Roku 2015) rapował nam też Debiut 2016 – zespół MUODE KOTY, a publiczność wybrała Premierę Roku 2016 – utwór “Nigdy nie będziesz sam” zespołu GOSPEL RAIN. Na deser zagrł nam MICHAŁ RASSEK – zwycięzca konkursu Non-Stop CCM. Odbył się też panel “Jak tworzyć dobre festiwale?”… Więcej w relacji YT:

 

2. Bądź jak Jezus / Mysłowice

To był najlepszy koncert na jakim dotychczas byłem. Serio. Sprawił to jeden zespół, który do bogatego menu (Muode Koty, Michał Rassek, God’s Property, Cześć, niemaGOtu, La Pallotina) Bądź jak Jezus 2016 dodał najlepszy deser. Show nieprzeciętne, któremu w tej chwili chyba nie dorównuje żadne na polskiej scenie muzyki rozrywkowej. Występ For King & Country zapamiętam na długo. Więcej na: Nieprzeciętne show! Bądź jak Jezus 2016 naszym okiem. [relacja]

 

3. Światła Miasta – koncert jubileuszowy 800-lecia Dominikanów / Służew – Warszawa

Chyba się czegoś nauczyli. Przez te 800 lat. U dominikanów wszystko było na swoim miejscu. W ostatnią sobotę maja na warszawskim Służewie odbył się koncert ” Światła Miasta ” z okazji wielkiego jubileuszu Zakonu Kaznodziejskiego. Warto było tam być. Bo było pięknie. Zarówno muzycznie (Kayah, Nosowska, Skubas, Bovska, Adam Krylik, magda.lena frączek, Mate.O, Natalia Niemen, Agnieszka Musiał oraz Owca), jak i duchowo (kazanie na 24 gardeł, jednoczesne rozmawianie o Bogu oraz świetne uwielbienie). Więcej w naszej relacji:  Światło poszło w miasto! Koncertowe 800 lat dominikanów. [relacja]