Gospel Rain rozpoczyna nabór do Chóru Trzech Dni – przesłuchania już 10 marca!

Gospel Rain rozpoczyna nabór do Chóru Trzech Dni – przesłuchania już 10 marca!

7 marca, 2017 Wyłącz przez mateo

Gospel Rain - Chór Trzech Dni,

Grzegorz Głuch, lider Gospel Rain tworzy nową formację wokalną– CHÓR TRZECH DNI! Wspólnie z zespołem będzie ona uczestniczyła w liturgii Triduum Paschalnego w Lublinie. Przesłuchania do chóru odbędą się już 10 marca na ul. Królewskiej 9.

Zobacz też: Nigdy nie będziesz sam – PREMIERĄ 2016. Gospel Rain świętuje!

 

Kontynuując wieloletnią tradycję, przygotowania muzycznej oprawy liturgii TRZECH DNI – Triduum Paschalnego – a więc Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wigilii Paschalnej Wielkiej Soboty, po raz pierwszy Gospel Rain rozszerza skład wokalny o specjalnie utworzony chór, który będzie się przygotowywał się do tych najważniejszych w Kościele świąt upamiętniających śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, do oprawy Liturgii zwracającej się ku najważniejszym tajemnicom Odkupienia.

 

Wspólnie zaśpiewają w czasie TRIDUUM PASCHALNEGO w Kościele Rektoralnym p/w św. Piotra Apostoła (Kościół Pojezuicki) w Lublinie w dniach 13 – 15 kwietnia br.

 

PŁYTY GOSPEL RAIN KUPICIE TUTAJ: www.chrzescijanskiegranie.pl

 

“Pragniemy stworzyć CHÓR, który wraz z chórzystami i muzykami Gospel Rain będzie się przygotowywać do tych celebracji w czasie cotygodniowych prób, śpiewając ponad 30 utworów w wielogłosowych opracowaniach. Wśród nich znajdą się najpiękniejsze pieśni pasyjne, pieśni chwały, liturgiczne części Mszy Świętej, a także hymny i pieśni na czas Wigilii Paschalnej. – mówią członkowie Gospel Rain.

 

PRZESŁUCHANIA do chóru odbędą się w Lublinie w sali przy kościele p/w św. Piotra Apostoła (ul. Królewska 9) w Lublinie w PIĄTEK 10 marca od godziny 18.00. Nasze zaproszenie kierujemy do osób (od 16 roku życia) kochających śpiew, zwłaszcza w grupach wokalnych, ale także i do tych nieposiadających wykształcenia czy doświadczenia muzycznego.

 

UCZESTNICY przesłuchania zobowiązani są do przygotowania dwóch dowolnych utworów muzycznych w języku polskim, bez podkładów wokalnych w postaci nagrania. Możliwe jest skorzystanie w czasie przesłuchania z pianina lub gitary (do dyspozycji na miejscu).

 

PRÓBY CHÓRU odbywać się będą w każdy PIĄTEK Wielkiego Postu o godzinie 18.00 w Lublinie.