Polecamy:Codzienne nauczanie Jana Pawła II w Drogowskazach na Facebooku

10 marca, 2011 Wyłącz przez m.guzek

“Drogowskazy  Jana Pawła II” to nazwa cotygodniowych, wirtualnych spotkań z nauczaniem Jana Pawła II, które proponuje serwis Duchowy.pl. już od ponad 3 lat.  Chętni internauci mogą otrzymywać w każdym tygodniu  najciekawsze fragmenty z wypowiedzi Papieża-Polaka.

W związku ze zbliżająca się rocznicą śmierci i beatyfikacją Sługi Bożego Jana Pawła II serwis Duchowy.pl jeszcze bardziej chce podjąć akcję propagowania nauczania Papieża-Polaka. Każdy, kto zaloguje się na stronie www.drogowskazyjp2.pl, podając swój adres mailowy, będzie co tydzień otrzymywał fragmenty z nauczania Jana Pawła II.  – Chcemy w tym bezpośrednim czasie polecać się wstawiennictwu papieża, a także jeszcze lepiej i głębiej przygotować się do tego ważnego dnia, jakim będzie jego beatyfikacja 1 maja.  Dlatego proponujemy każdemu droga elektroniczną przesłanie Jana Pawła II- mówi ks. Andrzej Sikorski z portalu duchowy.pl

Oprócz tego na portalu społecznościowym Facebook można odnaleźć profil „Drogowskazy Jana Pawła II” gdzie przez cały Wielki Post każdego dnia będziemy zamieszczać myśli, które mogą posłużyć nam w jeszcze lepszym przygotowaniu się do Wielkanocy. Internauci będą mogli również dzielić się swoimi refleksjami związanymi z nauczaniem i wielkim dziedzictwem Jana Pawła II. W ten sposób chcemy uczynić czas do beatyfikacji jako odkrywanie myśli, które staną się Drogowskazami życia dla każdego człowieka.  Ta inicjatywa skierowana jest do każdego Polaka niezależnie od wieku i zajmowanego miejsca w społeczeństwie.

Duchowy.pl to serwis internetowy poświęcony życiu duchowemu i jego rozwojowi. Powstał 2 kwietnia 2007 i od tego czasu odwiedziło go prawie 500 tys. osób. W zamyśle jego twórcy – ks. Sikorskiego i jego współpracowników – duchowy.pl ma być „szczególnym miejscem w Internecie, gdzie można dowiedzieć się więcej o modlitwie i duchowości, znaleźć świadectwa znanych i nieznanych ludzi ze świata kultury, polityki, Kościoła, zapoznać się z nauczaniem Benedykta XVI, rozważać Słowo Boże oraz zapoznać się z aktualnymi informacjami z życia Kościoła”.

W II Ogólnopolskim Konkursie Witryn Chrześcijańskich o nagrodę św. Izydora, serwis duchowy.pl zajął III miejsce w kategorii „Chrześcijańska witryna informacyjna”.

Ks. Andrzej Sikorski

ul. Stryjeńskich 21

00-792 Warszawa

tel. kom. +48 509 867 062

www.duchowy.pl

www.drogowskazyjp2.pl

nr rachunku: 45 1240 1125 1111 0010 2777 7414