Gospel Rain – Jubileusz 20-lecia istnienia zespołu!

3 sierpnia, 2011 Wyłącz przez m.guzek

W sierpniu tego roku zespół i chór Gospel Rain obchodzi 20-lecie  swojego istnienia. Jest to jeden z najstarszych, istniejących dotąd, zespołów stworzonych z chrześcijańskiej inspiracji w Polsce.Jubileuszowy koncert Gospel Rain odbędzie się 13 sierpnia podczas Gospel Camp Meeting w Osieku. Gośćmi specjalnymi koncertu będą m.in.: Patrycja Gola, TGD, Mate.o. Na scenie Gospel Rain wspólnie z chórem Trzecia Godzina Dnia zaśpiewa uwielbienie w sile kilkudziesięciu głosów.

 

Program koncertu wypełnią nie tylko pieśni z najnowszego projektu zespołu „N”, ale także dobrze znane piosenki z poprzedniej płyty w nowych, świeżych aranżacjach oraz nowe, jeszcze nie zarejestrowane utwory.

 

Gospel Rain z łatwością sięga do wielu źródeł i inspiracji muzycznych, a jego twórczość  jest świeżą i przebojową fuzją muzyki gospel, pop oraz r’n’b, a także owocem fascynacji stylistyką hip-hopu i smooth-jazzu. Zespół posiada bogaty dorobek koncertowy. W 2002 roku wystąpił podczas Światowych Dni Młodzieży zwołanych przez Jana Pawła II w Toronto (Kanada). Brał udział w kilku koncertach telewizyjnych i radiowych, m.in.: dla programu Raj w 2003 (TVP1), Pokolenie JPII – Strefa błogosławieństw w 2007 (TVP Lublin), Podziel się radością w 2007 (TVP2), nagrywał dla TVN czy Radia Lublin. Występował na najważniejszych festiwalach chrześcijańskich, m.in. Song of Songs, Gospel Camp Meeting, Stróże Poranka i na kilkuset koncertach w Polsce i za granicą.  Zespół jest także współtwórcą i głównym wykonawcą ogromnych, plenerowych Koncertów Chwały (2003-2011), gromadzących corocznie w wieczór Bożego Ciała w Lublinie kilkunastotysięczną widownię. W swoim dorobku posiada trzy płyty: „Ten, kto przychodzi” (2000), „Startooj” (2006) oraz najnowszy 2-płytowy album wydany w 2011 r. – „N”.

 

[youtube]h8ePLxYB0l8[/youtube]