PREMIERA: New Day – Pod Prąd. Kupisz na www.chrzescijanskiegranie.pl

PREMIERA: New Day – Pod Prąd. Kupisz na www.chrzescijanskiegranie.pl

20 czerwca, 2016 Wyłącz przez mateo

New Day - Pod Prąd premiera

To już 10 krążek w dorobku zespołu. I zarazem powrót do afrykańskich inspiracji. Na tej płycie znajdziecie lekkość dźwięków i mądrość tekstów, piękny wokal i ponad 40 różnych instrumentów. Najnowsze dzieło zespołu New Day – “Pod Prąd” już dzisiaj możecie kupić na www.chrzescijanskiegranie.pl, a niedługo w innych dobrych księgarniach muzycznych.

 

Te etniczne elementy to przede wszystkim wokaliści oraz 36 instrumentów perkusyjnych pochodzących głównie z Afryki. Wśród szczególnie ulubionych znalazły się mbira czy drewniana… żaba, ale jest też i drewniana sowa, która uatrakcyjniła jedną z piosenek.

 

Na płycie znajduje się 16 utworów (w tym dwa w wersji angielskiej), bardzo dynamicznych i ciekawie zaaranżowanych, w większości autorstwa lidera Rafała Boniśniaka.

 

Spotkanie KLUBU ZŁOTEJ 10 RADIA WARSZAWA z zespołem NEW DAY już 24 czerwca – dołącz już dzisiaj >>>

 

“Nagrywając piosenki na tą płytę szukaliśmy wspólnego mianownika dla wszystkich utworów. Jest nim niezwykle jasno pokazany sens miłosierdzia Bożego w życiu każdego człowieka. Dodatkowo przygotowaliśmy 2 wersje piosenek w języku angielskim, które będziemy wykonywać podczas ŚDM w Krakowie.” – mówił w rozmowie z nami (polecamy wywiad: “Afryka powraca…”), lider zespołu.

 

 

Wśród muzyków usłyszymy Mirosława Bogonia na instrumentach klawiszowych, akordeonie i gitarze; Tomasza Kubalę na basie, Rafała Boniśniaka na perkusji i instrumentach perkusyjnych oraz Natalię Górkę – śpiew.

 

KUP PŁYTĘ NEW DAY – POD PRĄD już TERAZ >>>

 

Zespół do nagrania krążka zaprosił takich gości jak: niezwykły raper ks. Jakub Bartczak, flecistka Małgorzata Wilczyńska-Mazur, Grzegorz Mazur na mandolinie, oraz znakomity gość z Malawi, wokalista Po Chawinga, który wspólnie z Natalią Górką wykonuje energicznie utwór pt. „Tacy sami jak my” w wersji angielskiej.

 

 

NEW DAY to wyjątkowy zespół na scenie „muzyki dobrej”. Inspiracją do powstania zespołu stała się podróż do Afryki, w 2002 roku, Rafała Boniśniaka – lidera zespołu, perkusisty i kompozytora. Sam zespół powstał pół roku później, w styczniu 2003 roku. Od tamtego czasu zdobył uznanie publiczności zarówno w Polsce, jak i za granicą. Potwierdziło to ponad 800 koncertów a liczne festiwale, takie jak: Song of Songs w Toruniu w 2003 i 2004 roku, Festiwal Muzyki Dobrej w Warszawie w latach 2004 i 2005, czy Festiwal Stróżów Poranka w latach 2004-2006 w Chorzowie, oraz Festiwal Cantate Deo w 2005 i 2006 roku w Gliwicach, festiwal Dla Jezusa w 2007 roku, to tylko nieliczne przykłady wspaniałego przyjęcia grupy przez publiczność. Co więcej, w 2005 roku NEW DAY na specjalne zaproszenie organizatorów Światowych Dni Młodzieży wystąpił, jako główny reprezentant Polski w Kolonii, gdzie skandujący kilkusettysięczny tłum nie pozwolił mu zejść ze sceny. Zespół do dzisiaj wydał 10 albumów. Premiera najnowszego krążka odbyła się 19 czerwca 2016 roku.

 

 

W 2015 roku zespół wystąpił podczas V edycji Festiwalu Chrześcijańskie Granie, gdzie został nagrodzony Złotym Krążkiem i tytułem PREMIERY ROKU 2015 za piosenkę „Pod Prąd”. Dodatkowo zespół otrzymał nagrodą specjalną Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzeja Dudy za ten właśnie utwór.

 

Zespół zagra kilka koncertów w ramach przygotowań i obchodów ŚDM 2016, a jesienią rusza w trasę promującą płytę “Pod Prąd Tour”. Szczegóły wkrótce na www.koncerty.chrzescijanskiegranie.pl

 

http://www.chrzescijanskiegranie.pl/aktualnosci/2016/06/afryka-powraca-w-nowej-plycie-new-day-pod-prad-wywiad/