Gabriela Blacha – “Jakubowy dar” / zapowiedź debiutanckiej płyty [teledysk]

Gabriela Blacha – “Jakubowy dar” / zapowiedź debiutanckiej płyty [teledysk]

15 kwietnia, 2016 Wyłącz przez mateo

12 kwietnia 2016 roku w sieci pojawił wideoklip do utworu „Jakubowy dar” w wykonaniu Gabrieli Blachy. Singiel zapowiada pierwszą płytę gliwickiej wokalistki. Premierę krążka o tym samym tytule zaplanowano na czerwiec 2016 roku.

 

Dar takiej miłości niech każdy ma

Utwór „Jakubowy dar” to muzyczna opowieść o sile miłości i wzajemnego zaufania. Kompozycja powstała jesienią 2015 roku, jako prezent z okazji pierwszej rocznicy ślubu artystki z jej mężem – Jakubem. Utrzymana w klimacie soul’u i jazzu ballada stanowi osobistą historię relacji dwojga ludzi. To także świadectwo miłości budowanej na chrześcijańskich fundamentach.

 

Nie gaśnie gdy kochasz

Kompozycja „Jakubowy dar” to nie tylko muzyczny prezent, ale także osobista modlitwa, którą chciałam podzielić się z odbiorcami moich utworów – tak o krążku mówi Gabriela Blacha, która jest zarówno autorką słów, jak i muzyki do kompozycji. Mam nadzieję, że słuchając tego utworu, wiele osób poczuje takie same emocje, jakie towarzyszyły mi podczas nagrań. Życzę wszystkim, by w ich życiu pojawił się „Jakubowy dar” – dodaje. W nagraniu singla udział wziął Radosław Pendziałek – gitarzysta, współpracujący z Gabrielą Blachą przy wielu projektach muzycznych. W lutym bieżącego roku utwór „Jakubowy dar” kilkakrotnie zdobył pierwsze miejsce w notowaniu „Lista z mocą”.

 

Premiera płyty „Jakubowy dar” jesienią 2016 roku

Płyta „Jakubowy dar” to pierwszy autorski krążek Gabrieli Blachy. Na płycie pojawią się kompozycje utrzymane w klimacie jazzu, soul’u i funky. Nie zabraknie również wpływów muzyki gospel, którą na co dzień wykonuje artystka. Do udziału w projekcie wokalistka zaprosiła przyjaciół, absolwentów Akademii Muzycznej w Katowicach i Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie.

 

za: mat.pras