StronaB – “Głuszec” // premiera drugiego singla z nowej płyty [YouTube]

StronaB – “Głuszec” // premiera drugiego singla z nowej płyty [YouTube]

20 marca, 2015 Wyłącz przez mateo

Dzisiaj o 18.00 miała miejsce premiera drugiego singla z nadchodzącego krążka StronyB. “Głuszec” to jak mówi Klaudia Grabek “najspokojniejszy kawałek na płycie”. Klimat utworu podkreśla teledysk zrealizowany w technice time-lapse.

 

Zespół z StronaB jest jednym z najciekawszych debiutów ostatnich lat. W 2012 roku wygrywają Koncert Debiuty (nagrody jury i publiczności) oraz wydają swój debiutancki krążek “Dwa jabłka na czereśni” z przebojowym utworem tytułowym.

 

Porównywani do Skunk Anasie, Coldplay czy też Luxtropedy podążają jednak swoją drogą. Druga płyta będzie nieco inna niż poprzednia. Zarówno tekstowo – tym razem są one autorstwa wokalistki – Klaudii Grabek, jak i muzycznie. Z dwóch dostępnych utworów (posłuchajcie teledysku do pierwszego singla “i”) można wywnioskować, że będzie spokojniej, bardziej klimatycznie i zdecydowanie lepiej produkcyjnie. Zresztą czemu się dziwić, skoro w studio Radioaktywni, gdzie powstawała płyta, nagrywały takie zespoły jak Zakopower, Abradab, Sidney Polak czy Proletaryat. Niezmiennie jednak jak najbardziej rockowo.

 

Jeśli chcecie “kupić” w ciemno  płytę “której jeszcze nie ma” i wspomóc szybsze wydanie krążka zapraszamy do dołączenia do akcji na facebooku i wpłacenia min. 30 zł na rzecz zespołu. Wszystko znajdziecie TUTAJ >>>

 

Można śmiało powiedzieć, że trzy lata od wydania pierwszej płyty były czasem ciężkiej pracy i rozwoju. Poziom znanych już utworów jest naprawdę dobry i tylko zaostrza apetyt na nadchodzącą płytę, której tytułu jeszcze nie znamy. Znamy za to listę utworów, którą udostępnili na swoim facebooku:

StronaB - nowa płyta - lista utworów

źródło: facebook.com/stronabcom