Konkurs NADZIEJA ROKU z zespołem NEW DAY!

Konkurs NADZIEJA ROKU z zespołem NEW DAY!

10 grudnia, 2015 Wyłącz przez m.guzek

konkurs - nadzieja roku

Ruszył konkurs “Nadzieja Roku” dla zespołów, schól i osób spotykających się oraz grających w salkach muzycznych. Nagrodę dla zwycięzcy przekazał zespół NEW DAY – laureat Premiery Roku 2015 w ramach Festiwalu Chrześcijańskie Granie. Aby otrzymać możliwość nagrania singla w studiu nagraniowym (Studio Niepodległości 159 w Warszawie) należy przesłać demo (preferujemy własne kompozycje) na adres: chrzescijanskiegranie@gmail.com. Czas zgłoszeń mija 31 stycznia 2016 roku.W zgłoszeniu należy również dodać opis salki muzycznej oraz informacje o zespole.

 

 

Organizatorem konkursu jest zespół New Day oraz fundacjaChrześcijańskie Granie”. Konkurs przeznaczony jest tylko dla wykonawców, którzy jeszcze nie nagrali płyty. Nad realizacją singla będzie czuwał Rafał Boniśniak – lider zespołu New Day. Konkurs odbywa się w ramach akcji Grajmy Chrześcijańskie Granie, która promuje działalność salek muzycznych. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w połowie lutego na stronie Chrześcijańskiego Grania.

 

NEW DAY to wyjątkowy zespół na scenie „muzyki dobrej”. Inspiracją do powstania zespołu stała się podróż do Afryki, w 2002 roku, Rafała Boniśniaka – lidera zespołu, perkusisty i kompozytora. Sam zespół powstał pół roku później, w styczniu 2003 roku. Od tamtego czasu zdobył uznanie publiczności zarówno w Polsce, jak i za granicą. Potwierdziło to ponad 800 koncertów a liczne festiwale, takie jak: Song of Songs w Toruniu w 2003 i 2004 roku, Festiwal Muzyki Dobrej w Warszawie w latach 2004 i 2005, czy Festiwal Stróżów Poranka w latach 2004-2006 w Chorzowie, oraz Festiwal Cantate Deo w 2005 i 2006 roku w Gliwicach, festiwal Dla Jezusa w 2007 roku, to tylko nieliczne przykłady wspaniałego przyjęcia grupy przez publiczność. Co więcej, w 2005 roku NEW DAY na specjalne zaproszenie organizatorów Światowych Dni Młodzieży wystąpił, jako główny reprezentant Polski w Kolonii, gdzie skandujący kilkusettysięczny tłum nie pozwolił mu zejść ze sceny?

 

Przez ten czas zespół wydał 8 płyt długogrających, z których pierwszy album „Tam-Tam i Tu” został doskonale przyjęty zarówno przez krytyków jak i słuchaczy, a „Czarna Płyta” wydana w 2005 roku zdobyła tytuł Najlepszej Płyty Roku 2005. Wydana w 2006 roku 5 płyta zespołu, zatytułowana po prostu „PIĄTKA”, również odniosła ogromny sukces trafiając zarówno do wielu młodych jak i starszych słuchaczy, a piosenka „Tacy sami jak my” stała się hymnem Salezjańskiej młodzieży.

 

W 2008 roku ukazała się kolejna płyta „Kawa z mlekiem”. Po 5 letniej przerwie, najnowsza płyta zatytułowana NOWY DZIEŃ swoją premierę miała 10 maja 2014 roku w Krakowie. Teledysk do piosenki promującej płytę „NOWY DZIEŃ” (2014) otrzymał II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Niepokalanowie. W tym samym roku ukazała się również płyta z kolędami „A Anieli grają!”  (2014) będąca znakomitym uzupełnieniem poprzednich lat kolędowania w całej Polsce.28 listopada zespół New Day otrzymał Złoty Krążek i statuetkę ufundowaną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę podczas V Festiwalu Chrześcijańskie Granie za Premierę Roku (utwór “Pod Prąd”).

 

Płyty NEW DAY kupisz na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

 

Wspieraj FUNDACJĘ “CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE”:

Nr konta: 46 1050 1012 1000 0090 3065 9909 (tytułem: darowizna na cele statutowe)