XXII Hosanna Festival 2015 już w sierpniu – zgłoś się!

XXII Hosanna Festival 2015 już w sierpniu – zgłoś się!

11 czerwca, 2015 Wyłącz przez mateo

plakat_zaproszenie_hosannaWszystko, co żyje niech chwali Pana! W dniach 28- 30 sierpnia 2015 roku już po raz 22 w Siedlcach odbędzie się  Hosanna Festival. Jak co roku, poza występami gwiazd, odbędzie się konkurs wśród młodych wykonawców. Zgłoszenia można wysyłać do 15 lipca. Na deskach siedleckiego amfiteatru występowały takie gwiazdy jak: Mate.O, TGD, Raz Dwa Trzy, FPS, StronaB, Porozumienie i wielu innych.

 

Festiwal organizowany jest przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży we współpracy z Urzędem Miasta Siedlce, Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury. Co roku Hosanna przyciąga dziesiątki młodych i utalentowanych muzyków z całej Polski oraz rzeszę publiczności. Za główny cel, obok upowszechniania szeroko pojętej kultury, kształtowania gustów i wrażliwości muzycznej, festiwal stawia sobie równie ambitne zadanie formowania młodego pokolenia Polaków otwartego na wartości chrześcijańskie i ogólnoludzkie. Jest też świetną okazją do promocji oraz wspierania utalentowanych zespołów oraz solistów muzyki chrześcijańskiej z całej Polski!

 

Zgłoszenia do części konkursowej

Do 15 lipca 2015 trwają zgłoszenia do części konkursowej festiwalu! “- Możesz uwielbić Chrystusa razem z nami, a kto wie… może zostaniesz też zwycięzcą Grand Prix o wysokości 3500 zł, który umożliwi Ci dalszy rozwój pasji i talentu?” – piszą na swojej stronie ogranizatorzy. A jak się zgłosić? Na stronie: www.hosannafestival.pl do pobrania jest karta zgłoszeniowa, którą wraz z utworami demo należy wysłać na podany adres. Program festiwalu został tak przygotowany, aby każdy, niezależnie od wieku mógł znaleźć coś dla siebie.

 

W programie

Festiwal rozpocznie tradycyjnie Eucharystia w intencji darczyńców, uczestników i organizatorów festiwalu, po której odbędzie się koncert zespołu Wschód. Jest on częścią grupy ewangelizacyjnej „Dobry Skład”. Grana przez nich muzyka rockowa z elementami rapu została dostrzeżona podczas ubiegłorocznej edycji festiwalu. Zespół Wschód zajął I miejsce.

 

Hosanna Festival - Wschód
Sobota to zmagania konkursowe w Sali Teatralnej CKiS w Siedlcach, które oceniać będzie profesjonalne jury. Wieczorem odbędzie się koncert zespołu Matula – również zwycięzców I nagrody Hosanna Festiwal 2014. To właśnie oni – dzieci Matki Bożej Saletyńskiej, bo tak o sobie mówią członkowie zespołu pomogą nam przeżyć sobotnie uwielbienie.
Niedziela rozpoczyna się wspólną Eucharystią, po której już po raz czwarty na deskach amfiteatru rozpocznie się przegląd zespołów pielgrzymkowych, a po południu mikrofony przekażemy laureatom sobotniego konkursu. Później nastąpi długo oczekiwany i niezwykle emocjonujący moment festiwalu- ogłoszenie werdyktu i wręczenie nagród zwycięzcom. Wieczór uświetni koncert Siewców Lednicy.

 

Zapraszamy też do przeczytania naszej relacji z 21. Hosanna Festival.
Tymczasem, gdy na deskach amfiteatru królować będzie muzyka, na terenach zielonych wokół obiektu, wiele atrakcji dla całej rodziny! Konkursy, gry integracyjne, zawody sportowe, malowanie twarzy, zabawy z clownami, zjeżdżalnie, trampoliny, dmuchane zamki i Festiwalowa tradycja – loteria fantowa, w której każdy los wygrywa! To tylko niektóre atrakcje  jakie czekają na wszystkich, którzy wybiorą się wtedy do Siedlec!

 

Wszystkie informacje znajdziecie na www.hosannafestival.pl. Hosanna Festival to nie tylko możliwość posłuchania dobrej, wartościowej muzyki, ale także atrakcyjna propozycja spędzenia wolnego czasu w ostatni weekend wakacji! Chrześcijańskie Granie oraz www.koncerTY.chrzescijanskiegranie.pl objęły patronatem całe wydarzenie.