Laureaci V Festiwalu Chrześcijańskie Granie!

Laureaci V Festiwalu Chrześcijańskie Granie!

2 grudnia, 2015 Wyłącz przez m.guzek

koncert_premier_2015 (13)

 

Za nami V Festiwal Chrześcijańskie Granie, który od 27 do 28 listopada odbywał się na warszawskich Bielanach w Katolickim Centrum Kultury Dobre Miejsce! Znamy tych, którzy zostali nagrodzeni. Główną nagrodę Koncertu Premiery 2015 – “Złoty Krążek” otrzymał New Day za utwór “Pod Prąd”. Zespół zgarnął również  statuetkę ufundowaną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę oraz 30 godzin w studiu nagraniowym Niepodległości 159. W konkursie o miano Premiery Roku walczyły zespoły: Arkadio, x. Kuba Bartczak, Albo i Nie, El Camino i New Day.
– Festiwal Chrześcijańskie Granie to naprawdę Dobre Miejsce. Jedynym takim na świecie. Taka nagroda to był na dla nas szok. Nie byliśmy w stanie nawet myśleć i podziękować ze sceny ludziom , którzy nas wybrali. Myślę, że jesteśmy w tej chwili najszczęśliwszymi ludźmi na ziemi. Dobre Miejsce to miejsce z piękniejszej strony świata – Rafał “Boni” Boniśniak, lider New Day.

 

W ramach Festiwalu Chrześcijańskie Granie zostały przyznane nagrody BeneDeo za najlepszy teledysk. Zwycięzcami konkursu zostały: Ninive za klip “Wyciągasz rękę” (nagroda publiczności) oraz Zetaigreka/Wyrwani z Niewoli – “Iskierka”(nagroda jury). Dowiedzieliśmy się także o pierwszym zespole, który zagości w Dobrym Miejscu podczas Debiutów 2016. Serwis www.chrzescijanskiegranie.pl zaprosił do konkursu zespół Dobre Ludzie.

 

Na program V Festiwalu Chrześcijańskie Granie poza Koncertem Premiery złożyło się Uwielbienie z zespołem 33, Salon Festiwalowy, Eucharystia oraz występ Debiutu 2015 – zespołu Soudarion.

 

NEW DAY – POD PRĄD (PREMIERA 2015)

 

TELEDYSK ROKU BENEDEO 2015 – NAGRODA JURY

ZETAIGREKA – ISKIERKA

 

TELEDYSK ROKU BENEDEO 2015 – NAGRODA PUBLICZNOŚCI

NINIVE – WYCIĄGASZ RĘKĘ