Lista z Mocą zagra w Radiu eM Kielce!

Lista z Mocą zagra w Radiu eM Kielce!

20 marca, 2015 Wyłącz przez mateo

Lista z Mocą w Radio eM KielceOd dzisiaj Lista z Mocą zagości w ramówce radia eM Kielce (107,9 FM lub www.em.kielce.pl). Posłuchacie jej w każdą niedzielę od 20.00. Jest to piętnasta rozgłośnia, która będzie emitowała jedną z największych debiutanckich (i nie tylko) list przebojów muzyki chrześcijańskiej. Od samego początku serwis chrzescijanskiegranie.pl jest patronem Listy. 

 

Powstała 18 września 2011 z inicjatywy ks. Piotra Osińskiego oraz Michała Guzka. Prezentowana początkowo tylko na antenie Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz (rozgłośni diecezji tarnowskiej), promowała debiutantów muzyki chrześcijańskiej. Z czasem jej zasięg poszerzał się o kolejne stacje radiowe. Nowej Listy z Mocą możecie słuchać w każdy czwartek o 20.10 na antenie RDN Małopolska i Nowy Sącz. Pozostałe rozgłośnie retransmitują program w inne dni. Pełna lista rozgłośni jest na stronie www.listazmoca.pl. Tam też można głosować na wybrane utwory.

 

Dzisiaj „Lista z Mocą” emitowana jest w 15-tu stacjach radiowych, którymi są: Radio Warszawa, Katolickie Radio Podlasie, Katolickie Radio Fiat z Częstochowy, Via z Rzeszowa, Nadzieja z Łomży, Katolickie Radio Londyn, Doxa z Opola, SiedeM z Chicago, eM Kielce, RDN Nowy Sącz, RDN Małopolska, Głos z Pelplina, Ain Karim ze Skomielnej Czarnej. Listę emitują także rozgłośnie internetowe: nowohuckie.pl oraz profeto.pl

 

Podtytuł listy brzmi: „Debiuty i nie tylko!”, a jej mottem są słowa z Listu do Efezjan: „Temu zaś, który mocą działającą w nas może uczynić nieskończenie więcej, niż prosimy czy rozumiemy.” (Ef 3, 20). – “Lista ma na celu promocję zespołów i solistów debiutujących na scenie muzyki chrześcijańskiej w Polsce, ale także wspieranie artystów już działających. Jest to wspaniała okazja, by zaprezentować znakomite osobowości i ich twórczość, która często pozostaje dla wielu słuchaczy nieznaną.” – mówi prowadzący Listę, x. Jacek Miszczak, dyrektor radia RDN Małopolska.

 

Co tydzień prezentowana jest dwudziestka najlepszych polskich przebojów muzyki chrześcijańskiej wybranych przez słuchaczy drogą mailową lub poprzez sms. W „poczekalni” listy prezentowane są propozycje, które mają szansę znaleźć się w złotej dwudziestce zestawienia. Wszystkie szczegóły znajdziemy na www.listazmoca.pl oraz na facebooku. Patronem prasowym „Listy z Mocą” jest Katolicki Miesięcznik dla Młodzieży „Wzrastanie”, a patronami internetowymi portale: chrzescijanskiegranie.pl oraz bosko.pl

 

Bardzo serdecznie zapraszamy zespoły i solistów tworzących muzykę chrześcijańską w Polsce do przysyłania swych nagrań pod adres: jacek@rdn.pl. Stacje radiowe w Polsce zapraszamy do współpracy. Twórcy listy przebojów bardzo chętnie udostępnią poszczególne jej wydania do emisji w innych stacjach radiowych.

Zapraszamy do głosowania na www.listazmoca.pl

tekst: x. Jacek Miszczak / RDN Małopolska