Festiwal otwarty na młodych – pierwsza edycja Marki.FM za nami!

Festiwal otwarty na młodych – pierwsza edycja Marki.FM za nami!

6 września, 2015 Wyłącz przez mateo

Marki.FM 2015

Byliśmy na pierwszym festiwalu młodych Marki.FM. I nie żałujemy. Dobry klimat, ciekawa muzyka i dobra organizacja. W pierwszą sobotę września 2015 roku hala sportowa Szkoły Podstawowej Nr 4 w Markach zapełniła się dobrymi, rockowymi dźwiękami – Parastranga, Katarynka, Reewolucja, Open Heart oraz gwiazda – StronaB. Tego słuchają młodzi!

 

 

Pierwszy raz bywa trudny. To truizm, ale prawdziwy. Siostra Urszula Głowacka i Fundacja Otwarte Serce wspólnie z młodzieżą, którą się opiekuje, wykonała dobrą robotę. Co prawda frekwencja nie była wielka – około setki osób bawiło się na hali Szkoły Podstawowej Nr 4 w Markach, ale jak już pisaliśmy – początki bywają trudne. Na pierwsze koncerty organizowane przez Chrześcijańskie Granie też przychodziło po kilkadziesiąt osób.
Marki.FM

 

Od progu widać było, że młodzież bardzo zaangażowała się w całe wydarzenie. Wolontariusze byli wszędzie. I chyba to jest największym sukcesem pierwszej edycji Festiwalu. Drugim był na pewno dobór zespołów – wszystkie grały na bardzo ciekawym poziomie. Na początek Parastranga (nazwa oznacza pewien rodzaj ćmy), potem Katarynka (świetna gitara!) i Rreewolucja (chłopaki w klimatach Happysad i Akurat). Generalnie wszystkie obracały się w okołorockowym klimacie. Fajnie, ale w przyszłym roku chętnie posłuchalibyśmy nieco bardziej różnorodnego zestawu.

 

 

Potem pojawili się członkowie Open Heart. W zasadzie byli to gospodarze Festiwalu – zespół złożony z podopiecznych Fundacji Otwarte Serce dał naprawdę dobry koncert. Uwagę na pewno przykuł nowy kawałek z udziałem trąbki i lekko folkowymi motywami. Patrząc na ilość ludzi pod sceną – możnaby pomyśleć, że to Oni byli główną gwiazdą dnia.

 

Marki.FM - Open Heart

 

Jako ostatnia na scenie pojawiła się StronaB – gwiazda wieczoru nie zawiodła. Dali naprawdę czadowy koncert. Zagrali nie tylko kawałki z najnowszego krążka “z bliska brzydka” (bestseller!), ale także znane przeboje z pierwszej płyty: “Dwa jabłka na czereśni”, “żyj!” oraz “2Tm1-4 “. Od razu dało się usłyszeć, że od zdobycia tytułu Debiutu 2012 zespół wykonał dobrą robotę i wszedł na wyższy poziom. Nie tylko muzycznie i wokalnie, ale także w sferze obycia scenicznego. Najlepszym dowodem tego był właśnie sobotni koncert. Mimo tego, że pod sceną została tylko niewielka część publiczności, potrafili zagrać tak jakby była tam cała hala. Bez tremy, z pełnym zaangażowaniem.

 

Marki.FM - StronaB

 

Czy cel pierwszego festiwalu Marki.FM został zrealizowany? Na to pytanie musiałaby pewnie odpowiedzieć s. Urszula. My widzimy dobry potencjał. Udało się zaangażować młodzież w dobre wydarzenie, a muzycznie zanieść dobry przekaz do tych, którym niekoniecznie po drodze z kościołem. Czekamy więc na drugą edycję – jest na to duża szansa, bo chce tego nie tylko Fundacja, ale też władze miasta. To dobry znak.

 

Festiwal Marki.FM odbył się pod patronatem fundacji Chrześcijańskie Granie. Zobacz galerię zdjęć na naszym profilu facebookowym >>>

Fundacja Chrześcijańskie Granie

tekst / foto: ms