Nowość: reedycja Psalmów Dawida zespołu Lumen już do kupienia!

Nowość: reedycja Psalmów Dawida zespołu Lumen już do kupienia!

24 września, 2015 Wyłącz przez mateo

Psalmy Dawida - reedycjaOd dzisiaj możecie kupić odświeżony, reedytowany album zespołu LUMEN“Psalmy Dawida”. Jest to wyjątkowe pop-oratorium oparte na księdze Psalmów. Do nowego wydana została dodana książeczka z zapisem nutowym utworów. A wszystko to znajdziecie na www.chrzescijanskiegranie.pl. Zapraszamy!

 

 

Palmy Dawida to dzieło, które zostało nagrane już kilka lat temu. Kompozytor Zespołu Muzyki Sakralnej “Lumen” Zbigniew Małkowicz, na bazie Księgi Psalmów stworzył cykl kilkunastu songów o zróżnicowanym charakterze. Są wśród nich te pochwalne, radosne (“Niech Jego Imię trwa na wieki”, “Sławcie Pana”), oraz pełne skruchy i błagania (“Bądź moją Skalą”, “Panie zmiłuj się nade mną”). Opracowanie muzyczne w pełni współgra z charakterem poszczególnych psalmów. Kompozytor ubierając je w szatę muzyczną, na bazie muzyki rozrywkowej, zastosował różnorodne elementy. Widoczny jest wpływ muzyki gospel. Obecny jest on zarówno w rytmice, melodyce jak i aranżach. Dużą rolę odgrywa zarówno chór, jak i soliści (często występują improwizacyjne, adlibitowe wstawki), których partie są skonstruowane w sposób autonomiczny. Zauważalne jest także odbicie muzyki klasycznej – polifoniczne prowadzenie głosów, ostinata, modulacje.

W muzyce zespołu Lumen najważniejsze jest to, by mówiła o Bogu trafiając do najszerszego grona poszukujących osób i w ten sposób przybliżała im miłość Stwórcy.

Koncert został zarejestrowany w 2006r. w Ostrowie Wielkopolskim. Reedycję “Psalmów Dawida” w nowej oprawie z książeczką z NUTAMI (2015 rok) kupicie w naszym sklepie już dzisiaj >>>

 

Na płycie znajdziecie:

 1. Prolog
 2. Sławcie Pana
 3. Błogosław duszo moja Pana
 4. Pan jest moim Światłem
 5. Miłuję Cię
 6. Grajmy Panu
 7. Będę Cię sławić
 8. Daj mi poznać
 9. Pan jest moim pasterzem
 10. Będę Ciebie wielbić
 11. Bądź moja skałą
 12. Niech nas ogarnie Twoja łaska
 13. Wychwalajcie Pana wszystkie ludy ziemi
 14. Panie zmiłuj się
 15. Niech Jego Imię trwa na wieki
 16. Sławcie Pana

 

Reedycja albumu ukazała się pod naszym patronatem. Zaproś zespół LUMEN do siebie:

zaproś zespół do siebie