StronaB “z bliska brzydka” – premiera już w maju!

StronaB “z bliska brzydka” – premiera już w maju!

25 kwietnia, 2015 Wyłącz przez mateo

StronaB - z bliska brzydkaZnamy już tytuł nadchodzącego krążka StronyB (rockowego Debiutu 2012). Wczoraj na swoim profilu facebookowym umieścili pierwsze grafiki z płyty, której tytuł brzmi “Z bliska brzydka”. Premiera płyty planowana jest na maj.

 

StronaB to istniejąca od 2008 roku kapela, która w 2012 roku zdobyła tytuł Debiutu Roku (www.koncertdebiuty.pl) oraz wydała swoją debiutancką płytę “Dwa jabłka na czereśni”. Zresztą bardzo dobrze przyjętą. Porównywani do Luxtorpedy, Skunk Anansie i Coldplay.

 

Nowy materiał zapowiada się jeszcze lepiej niż poprzedni. Zarówno muzycznie, jak i produkcyjnie. Odpowiedzialny za nią był Adam Celiński ze studio Radioaktywni w Częstochowie. Współpracował on m.in. z Zakopower, New Life’m, Proletaryatem, Abradab, Bakshish. Tym razem większość tekstów napisała wokalistka zespołu – Klaudia Grabek. W sieci znajdziecie teledysk do utworu “i” oraz drugi singiel “Głuszec”. Muzycy podali też już tracklistę nowego krążka.

 

Oto one:
1. fajans
2. cerata
3. sroka
4. głuszec
5. pobite gary
6. szczura
7.  i
8. rolny
9. dopóki jesteś
10. szkopuł
11. BONUS: prolog

Debiutancką płytę kupicie zaś w naszym sklepie – StronaB – “Dwa jabłka na czereśni”

 

Zespół mówi o sobie, że po ludzku nie powinien istnieć, ale dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Pochodzą z małej miejscowości Jeziorzany na Lubelszczyźnie, gdzie – jak to bywa w wielu podobnych miejscowościach – trudno o dobry start dla młodych. Kościół i parafia, albo bary i sklepy z piwem – to wszystko, co mieli do wyboru. Dla młodych gniewnych to nie był atrakcyjny zestaw. Aż zjawił się w ich życiu „Boży człek” – ks. Arsen, „ksiądz z powołania, perkusista z zamiłowania, człowiek renesansu i wariat Boży w jednym”. Od niego zaczęła się muzyka, swoją miłością do niej przyciągnął młodych do Kościoła, z którym nie było im do tej pory po drodze.

 

Zaczęło się inne życie, próby, ćwiczenia, warsztaty, rekolekcje – powoli wtapiały się w codzienność. Bóg prowadził swoje owieczki w sobie tylko znanym kierunku, aż doprowadził do powstania projektu, który teraz możemy słuchać i oglądać jako StronaB. W 2012 zdobyli główną nagrodę jury i publiczności Koncertu Debiuty, stając się Debiutem Roku 2012.

 

Z naszych informacji wynika, że nową płytę będzie można już kupić podczas SANDANALIÓW 2015 – 23 maja 2015. Zapraszamy!