2 TM 2,3 “Źródło” – premiera płyty już 21 marca 2015!

2 TM 2,3 “Źródło” – premiera płyty już 21 marca 2015!

19 lutego, 2015 Wyłącz przez mateo
2tm23 - płyta Źródła

fot: 2tm,23 / facebook.com

Po długim oczekiwaniu (ponad 5 lat!) na nowy krążek 2 TM 2,3 (Tymoteusza) czas nadszedł. Płyta “Źródło” ma ukazać się 21 marca 2015 roku – zapowiedział zespół na swoim profilu facebookowym. Z tej okazji kapela umieściła nowy kawałek w serwisie Soundcloud. Nareszcie!

 

Od śmierci perkusisty Piotra “Stopy” Żyżelewicza zespół skupił się na graniu akustycznym – nie wydał też żadnej nowej płyty. Niedawno powrócił z czadowym graniem, na co wielu fanów czekało z utęsknieniem. Muzycy zapowiedzieli też nagranie nowej płyty, która pierwotnie miała się ukazać wiosną zeszłego roku. To co nie udało się poprzednio – ziściło się w tym roku. Podanie konkretnej daty może być dobrym sygnałem na to, że materiał trafił na płytkę. Poniżej podajemy też listę utworów, które na niej znajdziemy.

 

Jak pokazały ostatnie koncerty 2 TM 2,3 w klubie Palladium – ta superformacja ma się bardzo dobrze. Tłumy, które zgromadziły się na ich występach są najlepszą wizytówką. Nowy materiał został nagrany już w zeszłym roku, a cześć utworów można było usłyszeć na akustycznych koncertach grupy – m.in. “Wszystkie moje źródła są w Tobie”. Z okazji zapowiedzi premiery krążka zespół umieścił nowy kawałek “Eli Eli Lema Sabachtani”.

 

“Prapremierowa sprzedaż już na koncertach akustycznych w Wielkim Poście. Terminy podamy wkrótce!” – zapowiada zespół na swoim facebooku.

 

 

 

Zespół został założony w 1996 roku przez muzyków polskiej sceny alternatywnej m.in. Roberta “Litzę” Friedricha (Acid Drinkers, Flapjack), Tomka Budzyńskiego (Armia), Darka “Maleo” Malejonka (Houk, Maleo Reggae Rockers), Marcina Pospieszalnskiego. Teksty swoich utworów oparli właściwie wyłącznie na Biblii (sporadycznie też na tekstach Ojców Kościoła), wplatając często strofy w języku hebrajskim i aramejskim. Zdobyli ogromną popularność płytami “Przyjdź”, “Pascha 2000”, “Amen” czy “888”. Muzycznie przedstawiają całe bogactwo osobowości i talentów muzyków uczestniczących w projekcie – od folkowych, akustycznych przez ciężkiego rocka, aż po punk i reggae.

 

W składzie zespołu grają aktualnie tacy muzycy jak:

Tomasz Budzyński – głos
Darek Malejonek – głos i gitara
Angelika Korszyńska-Górny – głos i fortepian
Robert Friedrich – gitara
Robert Drężek – gitara
Krzysztof Kmiecik – kontrabas
Mariusz Puchłowski – instr. dęte
Kacper Rynek – perkusja
Beata Polak – instr. perkusyjne
Noemi Górny – wiolonczela

 

2TM2,3 -„ŹRÓDŁO” – lista utworów:

1. HARAKQIA
2. NIKT NIE MOŻE SŁUŻYĆ DWOM PANOM
3. ELI ELI LAMA SABACHTHANI
4. DUSZU SWOJU
5. ŹRÓDŁO
6. PO TAMTEJ STRONIE RZEKI
7. LAMENTACJA
8. MARIA MARIA
9. SZUKAŁEM MIŁOŚCI
10. SZEMA IZRAEL
11. HYMN
12. 22

 

Zapamiętajcie datę – 21 marca 2015. Będzie się działo! Na pewno o tym jeszcze napiszemy!

Zapraszamy też do kupienia płyty 2 TM 2,3 – Koncert w Teatrze >>>

 

za: facebook.com /pl.wikipedia.org