“Psalmy Dawida” – reedycja płyty zespołu Lumen już wkrótce!

“Psalmy Dawida” – reedycja płyty zespołu Lumen już wkrótce!

19 września, 2015 Wyłącz przez mateo

Psalmy Dawida - reedycjaNa rynku pojawiła się reedycja kultowej płyty zespołu Lumen – “Pslamy Dawida”. To pop-oratorium to 14 zróżnicowanych piosenek, świetnie wykonanych przez zespół pod kierownictwem Zbigniewa Małkowicza. Nowe wydanie to także nowa okładka i niespodzianka – książeczka z nutami.

 

 

Kompozytor „Lumenu” – Zbigniew Małkowicz, na bazie Księgi Psalmów stworzył  cykl kilkunastu songów o zróżnicowanym charakterze, podobnie jak zróżnicowane są psalmy. Dokonując wyboru i adaptacji tekstów, wybrał z psalmów te myśli, które od zawsze były mu najbardziej bliskie.

 

 

Reedycja płyty już wkrótce w naszym sklepie, a tymczasem zapraszamy na dobre koncerty zespołu:

koncertTY_banner2_750-100

 

Na pop-oratorium ‘Psalmy Dawida” składa się cykl 14 różnych songów  opartych na bazie biblijnej „Księgi Psalmów”. Są wśród nich te pochwalne, radosne („Niech Jego Imię trwa na wieki”, „Sławcie Pana”), ale i te pełne skruchy i błagania („Bądź moją Skalą”, „Panie zmiłuj się nade mną”). Opracowanie muzyczne w pełni współgra z charakterem poszczególnych psalmów.  Kompozytor ubierając je w szatę muzyczną, na bazie muzyki rozrywkowej, zastosował różnorodne elementy. Widoczny jest wpływ muzyki gospel. Obecny jest on zarówno w rytmice, melodyce, aranżach, ale i w czynnym zaangażowaniu widzów w śpiew, taniec, klaskanie. Dużą rolę odgrywa zarówno chór, jak i soliści (często występują improwizacyjne, adlibitowe wstawki), których partie są skonstruowane w sposób autonomiczny. Zauważalne jest także odbicie muzyki klasycznej – polifoniczne prowadzenie głosów, ostinato, modulacje.

 

LUMEN koncertuje od 2003 i ma już w swoim dorobku setki koncertów w kraju i za granicą. Zespół znany jest z tego , że wykonuje własna muzykę opartą wyłącznie na tekstach religijnych, a w szczególności na słowach św. Siostry Faustyny.

 

Poznaj i zaproś zespół do siebie!

zaproś zespół do siebie