Muzyczne Feniksy 2015 przyznane!

Muzyczne Feniksy 2015 przyznane!

23 kwietnia, 2015 Wyłącz przez mateo

Feniks 2015 - nagrodaXXI Targi Wydawców Katolickich już za nami. Jak co roku rozdane zostały nagrody Feniks w jedenastu kategoriach. Po raz drugi także w kategorii muzyka chrześcijańska. Powędrowała ona do ZETAIGREKA za hip-hopową płytę “Prawda Was Wyzwoli”. Wyróżnienia zdobyli zaś Mocni w Wierze z Olsztyna (Debiut 2014) oraz Arka Noego za “Petardę”.

 

ZETAIGREKA - PRAWDA WAS WYZWOLI

Jury przyznało główną nagrodę płycie “Prawda was wyzwoli” m.in. za: “nowatorskie podejście do ewangelizacyjnej misji wyrażonej w muzycznej twórczości artysty. Za niezwykłość warstwy tekstowej, z której znaczna część trafia nie tylko do przedstawicieli młodszego pokolenia wierzących i praktykujących Polaków, ale potrafi zachwycić i inspirować także starszych słuchaczy z większym życiowym doświadczeniem.” – możemy przeczytać w uzasadnieniu decyzji.

 

Arka Noego - Petarda“Petarda”, Arka Noego – uzasadnienie: “Arka Noego gra i śpiewa już od wielu lat. Ich piosenki znają dzieci i dorośli, i to nie tylko ci, którzy identyfikują się z Kościołem. Fenomen zespołu tkwi w umiejętności przekazywania głębokich ewangelicznych treści w profesjonalnej formie muzycznej za pośrednictwem prostego i przyjaznego słuchaczowi języka. Album Petarda ukazuje kolejną generację młodych ludzi, którzy za cel swojego życia przyjęli działanie na chwałę Bożą.

 

Mocni w Wierze“Mocni w wierze” to debiutancka płyta Olsztyńskiego zespołu o tej samej nazwie. W 2014  zdobyli tytuł “Debiutu 2014”, a sama płyta w naszym plebiscycie została wybrana Płytą Roku 2014. “Muzyka Mocnych w Wierze to przepełnione radością i wiarą świadectwo miłości do Boga. Album przynosi jednocześnie energetyzująca i kojącą mieszankę stylów jak rock, pop, gospel czy reggae, bogato okraszonych mądrymi, niebanalnymi tekstami. album charakteryzuje niezwykłą przestrzeń, w której znajdzie się miejsce na niejedną bardzo osobistą rozmowę ze Stwórcą.” – tak pisze kapituła nagrody Feniks.

 

“Jest to dla nas wielkie zaskoczenie i zaszczyt, bo o nagrody i wyróżnienia w jedenastu kategoriach ubiegało się ponad 280 publikacji siedemdziesięciu dwóch wydawnictw z całej Polski. Cieszymy się, że nasza muzyka została zauważona i doceniona nie tylko przez słuchaczy, ale też przez rynek wydawniczy.” – mówią przedstawiciele zespołu.

 

Te i inne płyty znajdziecie w naszym sklepie >>>

 

 

XXI Targi Wydawców Katolickich (16 – 19 kwietnia 2015) to największe tego typu wydarzenie w Polsce. Organizatorami Targów są Zarząd Stowarzyszenia Wydawców Katolickich wraz z Zarządem Zamku Królewskiego w Warszawie, przy wsparciu Konferencji Episkopatu Polski. Targi Wydawców Katolickich to jedyne tego typu wydarzenie w całej Europie, skupiające europejskich wydawców katolickich, chrześcijańskich, jednocząc ich na polu kultury i mediów. Wystawcy prezentują dzieła nie tylko z zakresu teologii, filozofii ale także pedagogiki, psychologii, historii, a także podręczniki, programy multimedialne i faksymile. Na targach nie brakuje również wydawców literatury dziecięcej czy młodzieżowej. To wszystko przyciąga uwagę czytelników zainteresowanych wartościową literaturą.

 

Listę przyznanych nagród we wszystkich kategoriach znajdziecie w serwisie www.kmdm.pl

 

za: kmdm.pl / mat.prasowe