2tm2,3 akustycznie w Warszawie – relacja z koncertu!

2tm2,3 akustycznie w Warszawie – relacja z koncertu!

22 kwietnia, 2015 Wyłącz przez m.guzek

2tm23 koncert

 

W ostatni piątek w Kościele oo.Paulinów odbył się długo oczekiwany koncert legendy polskiej sceny muzyki chrześcijańskiej – zespołu 2tm2,3. Występ zakończył trasę promującą nowy album Źródło. Fani supergrupy nie zawiedli. Pozostał niedosyt.

 

Płytę 2tm2,3 – Źródło kupisz na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Budzyński, Litza, Malejonek, Kmieta i Angelika Korszyńska – Górny. Zabrakło Stopy. Muzycy nie zapomnieli o nim. Był czas wspomnień. Mówili o tym co się zdarzyło prawie 20 lat temu. Właśnie u Paulinów członkowie 2tm2,3 doświadczali przemiany. Bożego dotknięcia. Poza nostalgią i słowami była muzyka. Pomimo, że Wielki Post się już dawno zakończył i chciało się zaśpiewać Alleluja, to bliżej było do tematów postnych.

 

Przepięknie wybrzmiała “lamentacja” czy “Źródło” śpiewane przez Tomka Budzyńskiego. Radość wnosiły utwory wykonywane przez Darka Malejonka z Maleo Reggae Rockers, jednak najbardziej do mnie trafił przekaz Angeliki Górny – Korszyńskiej. Niesamowicie wybrzmiała folkowa “Dusza Swoju” czy nostalgiczna “Maria Maria”. Nie zabrakło pieśni “Stabat Mater”, jak i starszych utworów zespołu 2tm23.

 

Koncert Tymoteusza można zaliczyć do dobrych. Zabrakło jednak emocji i świeżości. Wydaje mi się, że nowe utwory z płyty “Źródło” mogłyby o wiele lepiej wybrzmieć w wersji czadowej…

 

Patronat nad koncertem 2tm2,3 objął sklep i serwis www.chrzescijanskiegranie.pl