Dobra. Karnawałowa Lista Przebojów – odsłona druga

Dobra. Karnawałowa Lista Przebojów – odsłona druga

12 lutego, 2015 Wyłącz przez mateo

Dobra. Karnawałowa Lista Przebojów part IIDzisiaj tylko tłuste bity. No prawie, będzie też uwielbieniowo. Do końca karnawału został tylko tydzień. Korzystajmy więc! Oto druga część naszej Dobrej. Karnawałowej Listy Przebojów! Tym razem kawałki wybierają DJ Klaudia, DJ G.O.S.I.A, DJ Majk-el, DJ El Sośniako oraz niezmorodowany DJ Kollektiv CHG.

 

Idea jest prosta. My pytamy. Ludzi bardziej lub mniej znanych. Muzyków, managerów, ludzi kultury i sztuki. Aktywnych społecznie, rodzinnie i gospodarczo. A oni nam dają przebój. Taki karnawałowy i dobry zarazem. Z dobrym przekazem. Bo pytamy chrześcijan, którzy potrafią się cieszyć! Oto nasza Dobra. Karnawałowa Lista Przebojów #2

 

Przeczytaj dlaczego właśnie takie kawałki wybrali nasi DJ-e

 

Klaudia Grabek // StronaB –  Lao Che “Bóg zapłać”

“Co prawda tekst nie jest zbyt karnawałowy. Opisuje smutną, gorzką prawdę o postawie pretensjonalno-roszczeniowej, czyli ulubionej czlowieka. Życie to nie koncert życzeń, Pan Bóg to nie dobra wróżka, a czasem nam się wydaje, że jest inaczej. Muzyka natomiast sprawia, że chce się skakać, nawet w aucie;) Za kontrasty wszelakie i ugryzienie tematu humorem po prostu uwielbiam!”

 

Małgosia Hutek // jazzowy debiut rokuGabi Gąsior & Holy Noiz “Słudzy Pańscy Chwalcie Pana” oraz TAU “Cudotwórca”

” Muzyka jest darem od Pana Boga, ma przybliżać Jego piękno i dawać nadzieję. Gabriela Gąsior & Holy Noiz oddają to w pełni posługując się wspaniałymi dźwiękami i profesjonalizmem brzmienia. Cała płyta “Bez Ciebie nie ma mnie” jest przepełniona modlitwą i  radością co udziela się słuchaczom, w tym także i mnie”

… oraz Arka Noego “Nieidealna”

“Arka Noego nie tylko dla dzieci. Zabawna, szczera i mocno gitarowa, a do tego Nieidelana”

 

Agnieszka Kminikowska // enterPRHillsong United “Oceans (Where Feet May Fall)”

“Piękne słowa zamknięte w nastrojowej, kołyszącej muzyce. Mogłabym jej słuchać bez końca. Hillsong zresztą jest rekomendacją samą w sobie.”

 

Łukasz Sośniak // gospelbox.pl, Radio Jasna Góra Jeremy Camp “He Knows”

“Jeremy Camp. Niedawno zacząłem szukać w necie jego muzyki. Słucham i słucham i nie mogę się oderwać 🙂 To muzyka, która jednocześnie jest uwielbieniem Boga i świetnym materiałem do karnawałowej playlisty (przynajmniej ten kawałek). Mimo trudnych momentów w życiu, m.in. straty żony, Jeremy z radością modli się do Pana poprzez muzykę i robi świetnie! :)”

 

Michał Guzek // chrzescijanskiegranie.pl, Radio WarszawaTAU “Nawigator”

“Jeden z najbardziej pozytywnych kawałków roku 2014 jeśli chodzi o muzykę chrześcijańską”

 

DJ M // chrzescijanskiegranie.pl  – Matisyahu “Live like a warrior”

“Tau-a już wystarczy, a na dobrej imprezie powinien być też Matisyahu. Choć najlepszym Jego kawałkiem 2014 roku jest “Akeda”, to na parkiet nadaje się średnio. Dlatego mój wybór padł na “Live like a Warrior” – nie dość, że dobry bit to i świetny tekst!”

 

A co wybierasz  Ty? Podeślij nam swoją propozycję na: chrzescijanskiegranie@gmail.com + ze dwa zdania dlaczego. Dodamy do naszej listy! Zapraszamy!

Zobacz co zostało wybrane w części pierwszej >>>