4. Festiwal Chrześcijańskie Granie – program

4. Festiwal Chrześcijańskie Granie – program

12 października, 2014 Wyłącz przez mateo

4. Festiwal Chrześcijańskie Granie - plakatOstatnia prosta dzieli nas od najciekawszego jesiennego Festiwalu w Polsce. W sobotę i niedzielę (18-19 października 2014) na scenie Dobrego Miejsca w Warszawie zobaczymy pierwszą ligę muzyki chrześcijańskiej. Pojawią się magda.lena frączek (Debiut 2011, Feniks 2014), Frenchman, Zespół 33 (najlepsza płyta uwielbieniowa 2013) oraz Zetaigreka / Wyrwani z niewoli. Pojawi się też wyjątkowy projekt uwielbieniowy złożony z muzyków StronyB, TGD, Mimi Manu oraz El Camino.

 

Organizatorzy deklarują, że wybrali to co najciekawsze w muzyce z dobrym przesłaniem i spodziewają się kilkuset osób na każdym z koncertów. 4.Festiwal Chrześcijańskie Granie będzie mieszanką hip-hopu oraz uwielbienia. Nie zabraknie gwiazd takich jak Frenchman czy też magda.lena frączek, która odbierze nagrodę Dobrego Miejsca oraz Chrześcijańskiego Grania – Złoty Krążek 2014 za największą sprzedaż płyt. Pojawi się też Zespół 33, który zdaniem wielu osób wydał najlepszą płytę uwielbieniową zeszłego roku. Grają w nim muzycy z wieloletnim doświadczeniem, związani m.in. z TGD.

 

Stronę bitu i mikrofonu trzymać będzie Frenchman. Bardzo znany i ceniony raper, producent oraz DJ. Ma swój charakterystyczny styl, a wydany mini-album “Rachunek sumienia” to niesamowita podróż w głąb siebie na spotkanie ze Stwórcą. A wszystko to na podkładzie bitów ze starych gospelowych pieśni. Współpracował m.in. z Mariką, Jamalem oraz Medium Bass Trinity, a gościnnie na płytach Arkadio, Abradab, HIFI Bandy. Będzie można go posłuchać w sobotę. Drugim hip-hopowym składem będzie Zetaigreka / Wyrwani z Niewoli, którzy bezkompromisowo głoszą zmartwychwstanie po całej Polsce. Zagrają w niedzielę przed magda.leną frączek.

 

Jak przystało na dobry Festiwal, organizatorzy przygotowali coś wyjątkowego. Sobotni koncert uwiebienia poprowadzi projekt złożony z muzyków StronyB, TGD oraz El Camino – “W tym składzie nie uwielbialiśmy Pana Boga, więc będzie to nasz debiut” – mówi Klaudia Grabek (stronaB), która podjęła się zebrania muzków różnych formacji specjalnie na tę okazję.

 

Program festiwalu:
SOBOTA – 18 października 2014
18.00 – Zespół 33
19.00 – Frenchman
20.00 – Koncert Uwielbienia – prowadzą muzycy TGD, StronyB, Mimi Manu, El Camino
Zakończenie planowane na 21.15

 

NIEDZIELA – 19 października 2014
18.00 – Zetaigreka / Wyrwani z Niewoli
18. 45 – MAGDA.LENA FRĄCZEK – wręczenie Złotego Krążka 2014
Zakończenie planowane o 20.15

 

 

Bilety na pierwszy i drugi dzień 4. Festiwalu Chrześcijańskie Granie można jeszcze kupić na www.chrzescijanskiegranie.pl albo w ich sklepie stacjonarnym (ul. Dewajtis 3, Warszawa, Las Bielański, wejście B) – ceny 20zł (sobota) / 15zł (niedziela) w przedsprzedaży. Dzieci do lat 5-ciu wchodzą za darmo. Jest też specjalna oferta dla grup (powyżej 15 osób). Wszelkie info znajdziecie na www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl oraz na facebooku.

 

Organizatorzy gwarantują dobrą zabawę z jeszcze lepszym przesłaniem. Przekonamy się o tym już za tydzień. Wydarzenie poprowadzi dziennikarz muzyczny – Łukasz Sośniak (gospelbox.pl, Radio Jasna Góra). Sobota będzie dniem akcji Grajmy! Chrześcijańskie Granie, która ma promować “orliki muzyczne” – powstawanie i rozwój salek muzycznych w całej Polsce. Więcej informacji znajdziecie na www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl.

 

ORGANIZATORZY:
Chrześcijańskie Granie, Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce

PATRONI MEDIALNI:
Radio Warszawa, Radio RDN Małopolska, Radio RDN Nowy Sącz, Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki, Lista z Mocą, Muzykadladucha.pl, Bosko.pl, Profeto.pl, GospelBox, Telewizja internetowa Dobre Media, DEON.pl, Katolickie Radio Zamość, radiokatolickie.pl

SPONSORZY:
Tolle.pl, Wielka Wola, Unilogo

 

Festiwal Chrześcijańskie Granie 2013

Hiob – podczas Festiwalu Chrześcijańskie Granie 2013