4. Festiwal Chrześcijańskie Granie nadchodzi – dzwonimy na pobudkę!

4. Festiwal Chrześcijańskie Granie nadchodzi – dzwonimy na pobudkę!

4 września, 2014 Wyłącz przez mateo

4. Chrześcijańskie Granie Festiwal

Nadchodzi złota polska jesień, a to oznacza, że 18 i 19 października 2014 spotkamy się na 4. Festiwalu Chrześcijańskie Granie! W tym roku odbędzie się on pod hasłem: Grajmy! Chrześcijańskie Granie – będzie okazją do promocji idei powstawania orlików muzycznych dla młodzieży. Jak co roku zostanie też wręczona nagroda Chrześcijańskiego Grania – Złoty Krążek 2014.

 

Festiwal po przerwie wraca do Dobrego Miejsca na warszawskich Bielanach. Tym razem muzycznie będzie to mieszanka hip-hopu oraz uwielbienia. Możemy już teraz zdradzić, że w sobotę na scenie pojawi się Frenchman oraz Zespół 33, a na koniec uwielbieniowy projekt – niespodzianka w którym wezmą udział muzycy StronyB, TGD oraz El Camino. W niedzielę zaś Złoty Krążek za sprzedaż płyt w Chrześcijańskim Graniu otrzyma magda.lena frączek. Zagra też solowy koncert. Jako support dla Magdy zagra zespół wyłoniony w plebiscycie internetowym.

 

“W tym roku chcemy promować ideę salek muzycznych, czy też próbowni dla młodych. Od kilku miesięcy prowadzimy akcję Grajmy! Chrześcijańskie Granie, która ma na celu uaktywnienie istniejących salek oraz zapalenie do powstawania nowych. Na stronie www.grajmy.chrzescijanskiegranie.pl znajduje się mapa oraz kontakty do takich miejsc. Zamierzamy też przyznawać certyfikaty dla najlepszych “orlików muzycznych” – mówi Mateusz Stolarski z chrzescijanskiegranie.pl

 

W promocji pomaga wielu muzyków m.in. Rafał Boni Boniśniak z New Day, Klaudia Grabek ze StronyB, Magda.lena Frączek, Arkadio, Hiob i inni. Wielu z nich właśnie dzięki dobrym ludziom i miejscu gdzie mogli spokojnie śpiewać, grać i komponować rozpoczynało swoją karierę. Poparcie dla inicjatywy Grajmy! Chrześcijańskie Granie wyrazili także biskupi:

 
(…)”Inicjatywa Grajmy! Chrześcijańskie Granie wydaje być dobrą i zasługującą na promocję, gdyż pomoże rozwijać muzyczne talenty młodych ludzi, a przy tym chwalić Pana Boga. W realizacji powyższej inicjatywy proszę nie pominąć wiedzy miejscowego Biskupa oraz Proboszcza. Osobom związanym z Chrześcijańskim graniem oraz ich dobrym wysiłkom z serca błogosławię.”Abp Stanisław Gądecki – Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

 

“Dziękuje za pomysł stworzenia “orlików muzycznych”. Świetna inicjatywa i świetny pomysł. Ciągle szukamy dzwonków, by budzić parafie – śpiącego olbrzyma. Młodzi, którzy będą się spotykać, grać, śpiewać na Bożą chwałę, może staną się takim “budzikiem” (…)”Bp Grzegorz Ryś – Przewodniczący Komisji ds. Nowej Ewangelizacji Konferencji Episkopatu Polski

 

grajmy_juz_wkrotce_www

 

Jeszcze przez chwilę niewiadomą pozostaje zespół, który zostanie wybrany w plebiscycie internetowym. Głosowanie będzie możliwe od 8 września (poniedziałek) do 22 września przez stronę www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl. Wybierać będzie można spośród 5 zespołów: Matula, Projekt Ambasador, Wieczny, Zetaigreka oraz Arci. Na stronie jest też aktualny program oraz wszystkie potrzebne informacje.

 

Bilety na koncerty już niedługo będzie można kupić za pośrednictwem naszej strony www.chrzescijanskiegranie.pl.

 

ORGANIZATORZY:
Chrześcijańskie Granie, Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce.

PATRONI MEDIALNI:
Radio Warszawa, Radio RDN Małopolska, Radio RDN Nowy Sącz, Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki, Lista z Mocą, Muzykadladucha.pl, Bosko.pl, Profeto.pl, GospelBox, Telewizja internetowa Dobre Media

SPONSORZY:
Tolle.pl, Wielka Wola

grajmy_juz_klaudia