Festiwal Chrześcijańskie Granie – poznaj nasze gwiazdy!

Festiwal Chrześcijańskie Granie – poznaj nasze gwiazdy!

16 września, 2014 Wyłącz przez mateo

4. Festiwal Chrześcijańskie Granie

 

Frenchman, Zespół 33, magda.lena frączek – wszystkie te gwiazdy zobaczycie 18 i 19 października 2014 na 4. Festiwalu Chrześcijańskie Granie w Warszawie. Będzie to także czas uwielbienia, które poprowadzi wyjątkowy zespół – powstały specjalnie na tę okazję. Zagrają w nim muzycy m.in. Strony B, El Camino i TGD. Będzie to chrześcijańskie granie bez kompleksów – z radością i na chwałę Bożą. Już dzisiaj kup bilety (TUTAJ) albo w naszym sklepie stacjonarnym (ul. Dewajtis 3, Warszawa, Las Bielański, wejście B) – ceny 20zł (sobota) / 15zł (niedziela) w przedsprzedaży. W dniu koncertu będą o 10 zł droższe.

 

Festiwal po przerwie wraca do Dobrego Miejsca na warszawskich Bielanach. Jest to jedyne katolickie centrum kultury w Warszawie, a także wyjątkowe na mapie Polski. Poza koncertami, znajdziecie w nim pokazy filmowe, wystawy tematyczne oraz festyny i kiermasze rękodzieła.

 

“Ten ośrodek tętni życiem i stal się centralnym punktem na mapie rodzimych miejsc związanych z muzyką graną przez chrześcijan.” – pisze o nim Marcin Jakimowicz w Gościu Niedzielnym (GN nr 22/2013). Po prostu Dobre Miejsce.

 

Poznajcie nasze gwiazdy. Już w najbliższych dniach będziemy prezentować je bardziej szczegółowo, a dzisiaj mały przegląd. Frenchman to bardzo znany i ceniony raper oraz DJ. Urodzony w Gabonie syn Francuza i Polki ma swój niepowtarzalny styl. Współpracował m.in. z Mariką, Jamalem. Niedawno wydany album “Rachunek sumienia” to niesamowita podróż w głąb siebie na spotkanie ze Stwórcą. A wszystko to na podkładzie bitów ze starych gospelowych pieśni.

 

Zespół 33 w swoim dorobku ma “tylko” debiutancką płytę – “Jezus Królem Chwały”. Wystarczy jednak jej posłuchać i już wiadomo, dlaczego wielu nazywa ją “uwielbieniową płytą roku 2013”, a prawdopobodnie 2014 też. Można było posłuchać ich podczas Koncertu Debiuty 2014 im. Moniki Brzozy, a ostatnio podczas XVIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Gospel w Gniewie. W czym tkwi tajemnica sukcesu? Świetna muzyka, dobre teksty oraz niesamowity głos Asi Koniecznej to jedne ze składników. Tym jednak co sprawia, że ich kompozycje trafiają tak mocno jest modlitwa. Słychać i widać, że w pełni świadomie wiedzą komu grają. I dlaczego.

 

Sobotni wieczór zakończy uwielbieniowy projekt w którym wezmą udział muzycy StronyB, TGD oraz El Camino. Powstanie on specjalnie na tę okazję. Możemy spodziewać się przynajmniej kilku niespodzianek. Szczegóły obiecujemy ujawnić wkrótce.

 

Niedziela upłynie pod znakiem Złotych Krążków 2014. Za sprzedaż płyt w Chrześcijańskim Graniu otrzyma go magda.lena frączek. Jej płyty niezmiennie od 3 lat są bestsellerami – zawsze obecne w TOP8. Magda karierę zaczynała z zespołem Love Story, który został Debiutem 2011 (w pierwszej edycji Koncertu Debiuty). Jej debiutancki solowy album “Effatha” zdobył w tym roku Feniksa 2014 w kategorii muzyka chrześcijańska. Na Festiwalu zagra koncert, w którym usłyszymy także najnowsze kompozycje. Jako support Magdy zagra zespół wyłoniony w plebiscycie internetowym (głosowanie do 22 września przez www.chrzescijanskiegranie.pl)
https://www.youtube.com/watch?v=jw8hbnzSQDA

 

 

Bilety na pierwszy i drugi dzień 4. Festiwalu Chrześcijańskie Granie można już kupić TUTAJ albo w naszym sklepie stacjonarnym (ul. Dewajtis 3, Warszawa, Las Bielański, wejście B) – ceny 20zł (sobota) / 15zł (niedziela) w przedsprzedaży. W dniu koncertu będą o 10 zł droższe. Wszelkie info znajdziecie na www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl oraz na Facebooku.

ORGANIZATORZY:

Chrześcijańskie Granie, Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce.

PATRONI MEDIALNI:

Radio Warszawa, Radio RDN Małopolska, Radio RDN Nowy Sącz, Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki, Lista z Mocą, Muzykadladucha.pl, Bosko.pl, Profeto.pl, GospelBox, Telewizja internetowa Dobre Media, DEON.pl, Katolickie Radio Zamość

SPONSORZY:

Tolle.pl, Wielka Wola